zákaz hradů z písku

Když moře, tak písečná pláž. A když písečná pláž, tak samozřejmě hrad! Kdo ho nikdy nepostavil, ať po nás hodí… Pískem. Ve třech zemích si ale dejte pozor.
Hrady z písku k letním plážovým radovánkám patří stejně jako šumění mořských vln. Jenže letos může tahle milá kratochvíle zasáhnout i do rodinného rozpočtu a rozhodně tak, že si toho všimnete.
Může se to stát právě v těchhle třech zemích. Každou k tomu údajně vedou jiné důvody, výsledek ale může být hodně nepříjemný.
V Itálii hrozí za postavený hrad z písku pokuta až 1 000 eur. Jako důvod se uvádí to, že tyhle stavbičky můžou zkomplikovat a zpomalit případnou záchranu tonoucích. No jen si představte plavčíka, který se rozmázne ještě na pláži, protože mu zůstane noha v princeznině komnatě. Zákaz platí ve městech Cavallino a Eraclea na severu země.
Už žádný alkohol na dovolené? U Lago di Garda přistoupili k drastickému opatření
Ve Španělsku zase řeší estetiku. Na Tenerife, ve městech Arisca a Arona, ale kárají hlavně za monstrózní stavby, takže když pošlete děti s lopatičkou a kbelíčkem, ochránci zákona a pořádku nad tím nejspíš přivřou oči. Pokuta za stavení velkých hradů a čehokoli jiného se tady může vyšplhat až na 1 500 eur.
V Německu se nezaobírají ani tak estetikou, jako spíš praktickou stránku věci. Ono takové kopání jam, aby bylo z čeho stavět, a následné výtvory totiž prý usnadňují erozi, protože se tady má vítr spíš do čeho opřít. Pokuta se může pohybovat mezi 500 a 1 000 eur.
Nutno podotknout, že nejde o žádnou novinku, třeba v některých španělských letoviscích už to bude i 10 let, co se stavbami začali bojovat (konkrétně v Benidormu). Akorát se o tom nemluví tolik, aby to všichni věděli. Tak si letos na dovolenou vezměte knížku, odpočívejte, a když budete chtít něco stavět, tak radši vzdušné zámky.
Použité zdroje: