Odpočinek

Tak tohle je jasný fake anebo dílo šikovného grafika,“ prolétne vám hlavou, když spatříte snímky pláží z ostrůvku Vaddhoo, nacházejícího se na jižním atolu Gaaf Dhaal, v souostroví Maledivy.

celý článek

Léto se neúprosně blíží a řada z nás pátrá po vhodné přímořské destinaci, kde stráví zaslouženou dovolenou. Máme pro vás pět tipů na pláže, kterým jednoduše neodoláte. Pohodlně se usaďte a vydejte se s námi na plážovou krasojízdu po okouzlujících evropských destinacích.

celý článek

Největší, nejkrásnější, nejblyštivější anebo nejčistší. I taková může být pláž, kterou si na první pohled zamilujete. Dáme ale ruku do ohně za to, že krásku, o níž budou pojednávat následující řádky, jen tak něco nepředčí.

celý článek

Příroda je mocná čarodějka a člověk občas ignorant, který si neváží toho, co pro něj vytvořila. Slyšeli jste o skleněné pláži, nedaleko kalifornského Fort Bragg? Je proslulá tím, že její povrch tvoří blyštivé kamínky ze skla. Bohužel jejich původ není tak prozaický, jak se může na první pohled zdát. Skleněná pláž totiž ve skutečnosti není ničím jiným než prachobyčejnou skládkou.

celý článek

Asi nikomu není potřeba dvakrát připomínat nesmrtelné hlášky z komedie Věry Chytilové, která patří mezi legendární snímky české kinematografie. Když se v luxusní restauraci Bolek Polívka rozkřikuje na Mirka Donutila, který s sebou přibral i ženu, s diváky cloumají záchvaty smíchu. Víte, ale že ve Finsku existuje rovnou celý ostrov, kam je zakázán vstup nikoli ženám, ale pánům tvorstva?

celý článek

Milovníci růžové barvy jásají. Její odpůrci si zakrývají oči, protože jim hned úvodní foto článku způsobuje fyzickou bolest. Patříte-li do první zmíněné skupiny, věříme, že si následující snímky jaksepatří vychutnáte. Spatříte na nich totiž hříčku přírody – unikátní růžové jezero Retba, které se stalo vyhledáním cílem fotografů i turistů, cestujících nejen do Senegalu.

celý článek

Hora Corcovado zdobí pobřeží brazilského Ria. Před necelými dvěma roky byla v centru pozornosti světových médií, protože se v jejím okolí konaly letní olympijské hry. Pojďme si připomenout její krásu.

celý článek

Šumící oceán, obří vlny, tvarující běloskvoucí pláže, jejichž písek strukturou připomíná polohrubou mouku, okouzlující písečné duny, třpytivé slunce, které desítku ostrůvků zahřívá 350 dnů v roce, ale také věčně usměvaví místní, kteří na předloktí třímají pestrobarevné náramky s nápisem „no stress“. Tak přesně tohle jsou Kapverdy. Vítejte v ráji, kde nemá stres co dělat.

celý článek

Blížící se jaro je ideální dobou pro poznávání krásných míst a měst. Nepanují totiž tropická horka, zároveň ani nehrozí omrzliny při delším pobytu venku, i když ty asi tento rok nehrozí ani v zimě. Všechno navíc začíná krásně kvést a probouzet se. To si vysloveně žádá nějaký romantický výlet jen pro vás a vaši drahou polovičku.

celý článek

Ledový Icehotel nedaleko švédského Jukkasjärvi čekal ještě donedávna smutný osud. Jakmile oblohu prořízly první sluneční paprsky, hotel se stal tím, z čeho byl vytvořen – vodou z řeky Torne. Desítky umělců, ale i fascinovaných návštěvníků proto každoročně přihlíželi nezvratnému osudu uměleckého díla, jenž je známé po celém světě. Tomu je ale nyní konec. Ledový hotel bude od letošního roku chlazen pomocí slunce. Bláznivé, viďte?

celý článek

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.