Přejít k hlavnímu obsahu

Tunel lásky: rozkvetlá železnice nejen pro zamilované výpravčí

Věříte na pohádky? Po návštěvě ukrajinského Tunelu lásky začnete. Pohádkový přírodní úkaz, jehož krásu oceníte zejména s prvními paprsky jarního slunce, protíná soukromá železnice a nespočet zamilovaných dvojic, které se ruku v ruce oddávají romantickým chvilkám…

Východ Ukrajiny, konkrétně malé zapomenuté městečko Klevan, ukrývá přírodní raritu, jež zalahodí oku i srdci nejednoho železničáře a milovníka tajemných hříček přírody.

Tři kilometry dlouhý, přírodním baldachýnem pokrytý tunel, jež místní pojmenovali příznačně тунель кохання (Tunnel of Love = Tunel lásky) údajně vznikl čistě přírodní a přirozenou cestou.

Nebýt toho, že zde vlak z místní továrny projížděl v průměru třikrát denně (a dnes si to maximální rychlostí 15 km/h po železnici opět drandí), stromy by železnici smazaly z mapy podobně jako růžové keře zakletý zámek ve známé pohádce o Šípkové Růžence.

Největší „nával“ zamilovaných párů zažívá Tunel lásky během jara a léta. Jeho krása uvadá s prvními paprsky podzimního slunce proto, aby jej mohla příroda o pár měsíců později obdařit čerstvou zelenou korunou, pod níž jihnou srdce nejednoho železničáře. 

 
 

Místo

50° 45' 2.3688", 26° 2' 38.6808"
Rubrika:
Aktivity:

Autor:
Vendula Flassig Vrablová

Podívejte se na články ze stejných kategorií:

Tunel lásky: rozkvetlá železnice nejen pro zamilované výpravčí