Přejít k hlavnímu obsahu

Koupání v Brně a okolí: Zláká vás přírodní biotop, největší aquapark v ČR nebo nesmrtelný Prýgl?

Přemýšlíte, kam vyrazit ve dvou nebo s dětmi během parného letního dne? Bydlíte v Brně nebo okolí a hledáte místo, kde se zabavíte, odpočinete si, načerpáte energii, chytnete bronz a ještě si dáte něco dobrého na zub a vychlazené pivko? Pokud jste na výše uvedené otázky odpověděli kladně, pak jsou následující řádky určeny právě vám. Našli jsme totiž ta nejlepší koupaliště, aquaparky a přehrady v Brně. Pohodlně se usaďte a vybírejte, kde strávíte příjemné odpoledne nebo dovolenou s rodinou.

#1 Brněnská přehrada

Jednou z nejvýznamnějších rekreačních oblastí v Česku je nepochybně Brněnská přehrada, které místní neřeknou jinak, než „Prýgl“. Přehradní nádrž s rozlohou 252 ha byla vybudována na řece Svratce v letech 1936-1940. Dnes slouží jako oblíbená relaxační oblast. Po přehradě jezdí několik parníků. Pokud se potřebujete před cestou posilnit, občerstvení najdete prakticky u všech přístavišť. Na přehradě můžete provozovat nespočet vodních sportů. Okolní lesy pak lákají k procházkám a cyklotoulkám. Zajímavý je nedaleký hrad Veveří nebo skutečnost, že se na přehradě pořádá řada kulturních a hudebních akcí.

Brněnské přehradě asi nikdo z místních neřekne jinak než Prýgl. Brázdí ho několik „parníků“ a je ideální pro milovníky lenošení i vodních sportů.
Zdroj:
Fb stránka Brněnská přehrada a okolí

#2 Koupaliště Riviéra

Riviéra patří mezi největší česká koupaliště a najdete ji nedaleko centra Brna. Díky své poloze a rozloze je koupaliště vhodné k odpočinku i aktivnímu trávení volného času. Areál je vyhledávaným místem především pro své malebné prostředí v údolí řeky Svratky. Kaskáda tří bazénů, vybudovaná uměle v přírodním říčním korytě v celkové délce 390 metrů, představuje výjimečný komplex. Najdete tady tři na sebe navazujících celky (některé jsou zpoplatněné, jiné zdarma), dětská brouzdaliště, několik bazénů pro plavce i neplavce, základny vodních sportů a nespočet stánků s občerstvením.

Největší koupaliště Brna láká návštěvníky na několik bazénů, dětská brouzdaliště i zábavné atrakce.
Zdroj:
https://rivec.sportujemevbrne.cz/bazen-galerie

#3 Koupaliště Kraví Hora

Oblíbené brněnské koupaliště je vzdálené jen několik zastávek tramvají ze samotného centra Brna. Koupaliště s výhledem na brněnský Špilberk, katedrálu svatého Petra a Pavla či moderní obří budovu AZ Tower, nabízí vnitřní i venkovní dohřívaný bazén, nespočet lehátek k odpočinku, skluzavky, vodní lavice či například masážní chrliče.  Rodiny s dětmi mohou využít také dětské hřiště, kde je velké pískoviště, prolézačky, houpačky i lavičky k sezení. Samozřejmě nechybí ani prostorné parkoviště pro několik stovek vozů (s vyhrazenými místy pro invalidy) a stánky s občerstvením. Za velké točené pivo tady během sezóny zaplatíte něco málo přes třicet korun.

Koupaliště Kraví Hora nabízí úžasné výhledy na okolní památky a věhlasné stavby.
Zdroj:
Fb Koupaliště Kraví hora

#4 Koupaliště Královo Pole

Jak už název napovídá, tohle koupaliště se nachází v místní části Královo Pole za objekty rozlehlého závodu Královopolské strojírny. Rozlehlý areál leží v bohaté zeleni okolních zahrad, která nabízí dostatek stínu. Součástí koupaliště je 25 metrový bazén se skluzavkou a chrličem pro děti a neplavce, stejně velký plavecký bazén i pro kondiční plavání s drahami a brouzdaliště pro nejmenší prcky s vodou přihřívanou solárními kolektory. Nechybí ani velké dětské pískoviště se dvěma houpačkami a prolézačkami ve tvaru korábu, multifunkční hřiště s umělým povrchem na volejbal, basketbal, nohejbal a badminton, bazénové nafukovací atrakce, stovka lehátek k zapůjčení zdarma a několik stánků s občerstvením a vychlazeným pivkem i nealkem.

Koupaliště Královo Pole je dalším oblíbeným útočištěm, které ožívá s prvními paprsky sluníčka.
Zdroj:
www.koupalistekrpole.cz

#5 Koupaliště Zábrdovice

Pokud hledáte venkovní koupaliště, kde si užijete zábavu jako u moře, pak vsaďte na koupaliště Zábrdovice. Najdete tady dva padesátimetrové bazény. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, pokud by v jednom z nich plavčíci nespouštěli umělé vlnobití. K dispozici je i tobogán, dětské hřiště a množství travnatých ploch. Nechybí ani terasy nad úrovní bazénů, čisté šatny a toalety. Zajímavou novinkou je i bezplavková zóna, kterou najdete na horní terase budovy koupaliště. K dispozici jsou nejen sprchy, ale i lehátka a slunečníky. Vstup do této zóny je povolený od 18 let.

Obliba koupaliště Zábrdovice spočívá zejména v netradiční atrakci, během které plavčíci spouští umělé vlnobití.
Zdroj:
https://zabrdky.sportujemevbrne.cz

#6 Koupaliště Biotop Brno-jih

Pokud vám nedělá dobře chlorovaná a jinak chemicky upravovaná voda, vydejte se do přírodního biotopu, který najdete na území městské části Brno-jih mezi ulicemi Kšírova, Hněvkovského a Sokolova. Pokud jste se nikdy v biotopu nekoupali, pak prozradíme, že biotop je vybavený systémem přírodního způsobu čištění vody za pomocí rostlin, řas a mikroorganismů, které jsou uloženy ve štěrkovém podloží. Část biotopu je určena pro koupání a druhá část pak plní čisticí funkci. Kromě křišťálově čisté vody tady najdete taky WC a stánek s občerstvením, sprchy, převlékárny, beachvolejbalové hřiště a dva bazény s brouzdalištěm a herními prvky pro nejmenší.

Pokud jste citliví na chemicky upravovanou vodu, zamiřte do přírodního koupaliště, kde se o kvalitu a čistotu vody starají rostliny, řasy a další mikroorganismy.
Zdroj:
Fb Neoficiální profil Koupaliště Biotop Brno-jih

#7 Aquapark Kohoutovice

Aquapark Kohoutovice je jediným v Brně. Pokud tedy nechcete spoléhat na počasí, nebo si užít zábavu i mimo hlavní sezónu, je tohle místo ideální volbou. Pro návštěvníky je tady připraven 25 metrový plavecký bazén s hloubkou vody 1,8 – 2,0 m a 6 drahami. Nechybí ani rekreační bazén s perličkovými rošty, chrliči vody, vodní trysky, brouzdaliště pro děti, pára, sauna, posilovna a občerstvení. Milovníci adrenalinu určitě přivítají možnost vyzkoušet si 90 metrový tobogán nebo divokou řeku. Odpočinout si pak můžete v perličkové lázni, sauně nebo páře.

Jediný aquapark přímo v Brně je vybaven několika bazény pro plavce i neplavce a celou řadou adrenalinových atrakcí.
Zdroj:
https://aqpark.sportujemevbrne.cz

#8 Koupaliště Dobrák

Koupaliště Dobrák prošlo v posledních letech rozsáhlou rekonstrukcí a dalo by se říct, že tady nezůstal kámen na kameni. Koupaliště s bezbariérovým přístupem nabízí návštěvníkům 40 metrů dlouhý bazén, malý plavecký bazén a dětský bazén včetně brouzdaliště. Nechybí ani zóna pro aktivní trávení volného času FunPark“ s trampolínami, lanovým centrem, skákacím hradem, obří skluzavkou, opičí dráhou a dráhou pro autíčka. Sportovci jistě ocení přítomnost volejbalového kurtu, minigolf, badminton a možnost zapůjčení sportovního náčiní např. na soft tenis, stolní tenis nebo pétanque. Nechybí samozřejmě ani sprchy, toalety, půjčovna lehátek a slunečníků a několik stánků s občerstvením.

Oblíbené koupaliště prošlo v posledních letech rozsáhlou rekonstrukcí, během které tady prakticky nezůstal kámen na kameni. Výsledkem je moderní odpočinková zóna pro velké i malé.
Zdroj:
https://www.koupalistebrno.cz

#9 Koupaliště Juliánov

Věděli jste, že mezi brněnskými panelákovými domy žije delfín, had i krokodýl? Samozřejmě nejde o živé zástupce zvířecí říše, nýbrž atrakce, které jsou součástí koupaliště Juliánov. Pestrobarevný areál Dětského koupaliště Juliánov nabízí menší bazén s maximální hloubkou 120 centimetrů, vodní chrliče, děla, hříbek i vířivku s teplou vodou. Protože tady vodu upravují bezchlórovým přípravkem, mohou areál navštěvovat i lidé s citlivější pokožkou a také alergici. Kromě dětského bazénu plného atrakcí je součástí koupaliště i několik prolézaček a houpaček na trávě. Areál sice nepatří mezi největší v Brně (ba právě naopak), menší děti se tady ale vyřádí do sytosti.

Funkční prostor pro ty nejmenší vznikl mezi brněnskými panelovými domy. Dospělí si tady sice nezaplavou, děti se ale zabaví.
Zdroj:
Fb stránka Koupaliště Juliánov Brno

#10 Aqualand Moravia

Největší a nejmodernější akvapark v Česku najdete jen 30 minut jízdy autem od centra Brna. Obří Aqualand Moravia s vnitřními i venkovními atrakcemi nabízí spoustu zábavy pro velké i malé. Vnitřní bazén je propojený s několika venkovními. K dispozici je také několik tobogánů, skluzavek, trychtýřů a dalších atrakcí, které ocení především milovníci adrenalinu. Aquapark v současné chvíli prochází rozsáhlou rekonstrukcí, jejímž cílem by měla být dvakrát tak velká venkovní plocha s adrenalinovými tobogány. Zapomenout nesmíme ani na dostatek travnatých a upravených ploch, stejně jako vodní i venkovní bary a restaurace, které dělají z tohoto místa ideální cíl turistů z celého Česka i blízkého pohraničí. K dispozici je obří parkoviště i několik ubytovacích kapacit s kvalitními službami. Běžné ceny sice nejsou nejnižší, pokud ale vychytáte nějakou tu slevovou akci, užijete si tady den či dva doslova za hubičku.

Největší a nejmodernější aquapark v Česku najdete pouhých 30 minut jízdy autem od centra Brna.
Zdroj:
Fb stránka Aqualand Moravia
 
 

Místo

49° 14' 31.074", 16° 30' 15.714"
Rubrika:
Aktivity:

Odpočinek

Autor:
Vendula Flassig Vrablová

Podívejte se na články ze stejných kategorií:

Koupání v Brně a okolí: Zláká vás přírodní biotop, největší aquapark v ČR nebo nesmrtelný Prýgl?