Přejít k hlavnímu obsahu

Nejbizarnější svatební zvyky ve světě: Plivání, bičování rybou i svatební noc s tchyní

Jiný kraj, jiný mrav. Zatímco u nás je běžné na svatbě rozbíjet talíře nebo unášet nevěstu, v jiných zemích najdete mnohem bizarnější zvyky. 

Keňa 

Tradiční svatba v Keni u kmene Masajů je spíš než oslavou lásky obchodní záležitostí. Týden před obřadem se rodiny nevěsty a ženicha domluví na detailech svatby a věnu. V samotný den obřadu si nevěsta oholí hlavu, její otec jí pak pro štěstí plivne na hlavu a na prsa

V některých afrických kmenech asistuje při svatební noci matka nevěsty, případně nejstarší žena kmene. Ta nevěstě radí, co má přesně dělat, a názorně jí to ukazuje. 

Francie 

Podivnou svatební noc mají i mnozí Evropani. Například ve Francii je zvykem, že svatební hosté nedopřejí novomanželům o svatební noci chvíli klidu. Pod okny začnou dělat opravdový randál. Křičí, pískají, bouchají nádobím… A to tak dlouho, dokud je nevěsta nepozve dál a nepokračuje se v oslavách. 

Bali 

Svatební tradice indonéského ostrova Bali by se líbila každé ženě. Okolo svatebního stolu totiž sedí a hodují pouze zástupkyně něžného pohlaví. Muži odpočívají, protože celou hostinu připravovali oni. 

V některých částech Indonésie jsou přípravy svatební hostiny záležitostí mužů.
Zdroj:
Bigstockphoto

Čína 

V Číně není o bizarní zvyky nouze. Podle tradice by měly čínské nevěsty měsíc před svatbou každý den aspoň hodinu plakat a celá rodina s nimi. Připravují se tak na nelehký manželský život. 

Další zvláštností je, že o svatebním dni vystřeluje ženich na nevěstu lukem s dřevěnými šípy. Samozřejmě bez hrotů! Když se trefí, novomanželé šíp společně rozlomí napůl. Má to symbolizovat spolupráci v manželství. 

Jižní Korea 

Nechutný svatební zvyk mají na Korejském poloostrově. Ženich je po obřadu plácán desítky minut po nohách shnilými rybami. Ty si pak ovšem nesmí umýt a jde rovnou na svatební lože. Tomu říkáme afrodiziakum. 

Rumunsko 

Zvyk unášení nevěsty pochází z Balkánu, kde se v této tradici doslova vyžívají. Bývá běžné najmout si k únosu nevěsty herce s falešnými zbraněmi. Tradice má původ v historii, kdy býval únos klasickým způsobem získávání manželky. Pokud měl muž unesenou ženu po svém boku minimálně dva dny, stala se oficiálně jeho manželkou. 

Tradice unášení nevěsty má zajímavé kořeny.
Zdroj:
Bigstockphoto

Skotsko 

V některých částech Skotska v rámci svatební tradice přivazují nevěstu ke stromu a následně na ni vylijí směs co nejnechutnějších tekutin, jako jsou zkažená vejce, zkyslé mléko, ryby a další. Někdy jsou takhle poléváni oba novomanželé. Tohle ponížení je prý nejlíp připraví na společný život.  

Použité zdroje: zdroj 1, zdroj 2, zdroj 3, zdroj 4, zdroj 5, zdroj 6

 
 

Místo

48° 51' 23.8068", 2° 21' 7.9992"
Rubrika:
Aktivity:

Poznání

Autor:
admin

Podívejte se na články ze stejných kategorií:

Nejbizarnější svatební zvyky ve světě: Plivání, bičování rybou i svatební noc s tchyní