Cestování > Země > Evropa > Slovensko

Slovensko

Hlavní město: Bratislava. Počet obyvatel: 5 429 000 (2016). Rozloha: 49 035 km2 (126. na světě). Úřední jazyk: slovenština. Měna: euro. Sousední státy: Ukrajina, Maďarsko, Rakousko, Česko, Polsko.

Země, s níž bylo Česko dlouho spojeno v jeden stát, nabízí turistům náruč otevřenou dokořán a v ní nespoutanou divočinu Tater a jiných hor, krásná města, lokality s obdivuhodnou přírodou, vodstvo, termální koupaliště, lázně i nespočet dalších lákavých atrakcí.

Ráj pro milovníky rozmanité krajiny

Slovensko je tak blízko, a přitom se může v mnoha místech zdát tak daleké, odlišné od Česka. Vysoké hory, skály, hluboká údolí, plesa. Tatry a další pohoří, hrady dokládající bohatou historii i moderní města. Nespočet turistických a cykloturistických tras činí z této země ideální destinaci pro milovníky sportu. Na své si tu ale přijde snad úplně každý.

Termální prameny pro potěchu těla

Na Slovensku je známých hned několik termálních pramenů, které plní koupaliště i nejrůznější bazénky. Do léčivé, minerály nabité vody se můžete položit například ve Velkém Mederu, v Komárnu, v Bešeňové, v Liptovském Jánu a v dalších místech. Koneckonců termální koupaliště je i dnes už známý aquapark Tatralandia v Liptovském Mikuláši.

Přibližte se Slovensku a všem jeho krásám prostřednictvím našich článků. Rádi vás jimi provedeme!

Psali jsme o těchto místech

Javascript is required to view this map.

Oblíbené články

Máte to na Slovensko, co by kamenem dohodil? Nebo chcete zakusit předvánoční atmosféru u bratrů Slováků a klidně si kvůli tomu zajedete trochu dál? Ať tak, či onak, máme pro vás tři tipy na vánoční trhy, tentokrát právě na Slovensku.

celý článek

V Bachledově dolině se nyní nachází historicky první slovenský chodník korunami stromů. V oblasti Pieninského národního parku, kam se vydávají hlavně turisté a milovníci zimních sportů, je tak další atrakcí, na kterou může celý kraj nalákat.

celý článek

Slovensko, země našich „bratrů“, kterou starší generace pořád vnímá jako součást jedné velké (naší) země, láká čím dál tím víc turistů, a to i z Česka. Dovolená tam, kde jsme byli ještě v 90. letech taky doma, přináší nejednu výhodu. Ale ne pro všechny.

celý článek

Slibuje hluboké kaňony, vyhlídky nabízející nádherná panoramata, vodopády a husté lesy. Díky žebříkům, schůdkům a řetězům se do lůna divoké přírody dostanete a zhlédnete tu nejednu zajímavost. Tedy pokud k rozzáření vašich očí stačí tak nějak méně…

celý článek

Nerudný revizor pražského dopravního podniku Gustav Anděl sedí v chatě na vrcholu Lomnického štítu a čeká, až budou příhodné povětrnostní podmínky pro návrat dolů. Kdo by tu scénu z Anděla na horách neznal. Přímo na místě si na ni vzpomene každý, kdo ji zná. Mimochodem, jak to nahoře vypadá dnes?

celý článek

Při vysokohorské túře po slovenských Tatrách narazíte na spoustu nádherných přírodních úkazů, ale také třeba na autobusovou zastávku na znamení, která často zapadá sněhem až po ceduli. V zimě se k ní nedostane téměř ani noha, natož autobus.

celý článek

Obvyklé dvě bouračky a tři úseky D1 okupované silničními dělníky to možná o trochu protáhnou, ale za normálních okolností jste v Bratislavě za tři hodiny. Je to krásné město, ve kterém nemusíte bojovat s jazykovou bariérou.

celý článek

Slovenské Tatry jsou jen o chození po horách nebo o koupání v lázních? Velký omyl, užít si v nich můžete mnohem rozmanitější zábavu než myslíte. Máme pro vás pár tipů na aktivní dovolenou v Tatrách.

celý článek

Taky nesnášíte, když vás v cizině překvapí svátek a musíte hledat alternativy za omezení v hromadné dopravě a zavřené obchody? Nejlepší je zjistit si před odjezdem, jaké volno cílovou zemi v době vašeho pobytu čeká. Proto vám přinášíme přehled dnů pracovního klidu Slovenské republiky.

celý článek

Tatry, lázně, Bratislava… Jestli se chystáte na Slovensko, což už je dnes zahraničí a místy i exotika, určitě vás zajímá, za jaké ceny se dá poslat pohled nebo balíček se suvenýry, s nimiž se nechcete pracně vláčet domů. 

celý článek

Kvízy

Na kterých bratislavských náměstích se obvykle konají vánoční trhy?
Zobrazit odpověď
Na Hlavním a na Hviezdoslavově náměstí.
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.