Přejít k hlavnímu obsahu

Slovensko

Hlavní město: Bratislava. Počet obyvatel: 5 429 000 (2016). Rozloha: 49 035 km2 (126. na světě). Úřední jazyk: slovenština. Měna: euro. Sousední státy: Ukrajina, Maďarsko, Rakousko, Česko, Polsko.

Země, s níž bylo Česko dlouho spojeno v jeden stát, nabízí turistům náruč otevřenou dokořán a v ní nespoutanou divočinu Tater a jiných hor, krásná města, lokality s obdivuhodnou přírodou, vodstvo, termální koupaliště, lázně i nespočet dalších lákavých atrakcí.

Ráj pro milovníky rozmanité krajiny

Slovensko je tak blízko, a přitom se může v mnoha místech zdát tak daleké, odlišné od Česka. Vysoké hory, skály, hluboká údolí, plesa. Tatry a další pohoří, hrady dokládající bohatou historii i moderní města. Nespočet turistických a cykloturistických tras činí z této země ideální destinaci pro milovníky sportu. Na své si tu ale přijde snad úplně každý.

Termální prameny pro potěchu těla

Na Slovensku je známých hned několik termálních pramenů, které plní koupaliště i nejrůznější bazénky. Do léčivé, minerály nabité vody se můžete položit například ve Velkém Mederu, v Komárnu, v Bešeňové, v Liptovském Jánu a v dalších místech. Koneckonců termální koupaliště je i dnes už známý aquapark Tatralandia v Liptovském Mikuláši.

Přibližte se Slovensku a všem jeho krásám prostřednictvím našich článků. Rádi vás jimi provedeme! 

Chcete prozkoumat konkrétní oblast? Podívejte se na sever, jih, východ nebo západ:

Sever Slovenska: tipy na výlet a dovolenou

Jih Slovenska: tipy na výlet a dovolenou

Východ Slovenska: tipy na výlet a dovolenou

Západ Slovenska: tipy na výlet a dovolenou

Psali jsme o těchto místech

Oblíbené články

Lomnický štít - Cestovinky.cz
Hory a ledovce
Po stopách Anděla na horách: Jak to vypadá na Lomnickém štítu
Nerudný revizor pražského dopravního podniku Gustav Anděl sedí v chatě na vrcholu Lomnického štítu a čeká, až budou příhodné povětrnostní podmínky pro návrat dolů.
Výhled na Rysy - Cestovinky.cz
Hory a ledovce
V Tatrách si střílí z turistů. Autobusovou zastávkou v prudkém svahu
Při vysokohorské túře po slovenských Tatrách narazíte na spoustu nádherných přírodních úkazů, ale také třeba na autobusovou zastávku na znamení, která často zapadá sněhem až po ceduli. V zimě se k ní nedostane téměř ani noha, natož autobus.
obrazek
Historické stavby
Výlet do Bratislavy: Nezapomeňte na UFO nad řekou a hrad s výhledem na Alpy
Obvyklé dvě bouračky a tři úseky D1 okupované silničními dělníky to možná o trochu protáhnou, ale za normálních okolností jste v Bratislavě za tři hodiny. Je to krásné město, ve kterém nemusíte bojovat s jazykovou bariérou.
vánoční trhy Slovensko 2 - Cestovinky.cz
Průvodce městem
Vánoční trhy na Slovensku: udělejte si výlet nejen do Bratislavy!
Máte to na Slovensko, co by kamenem dohodil? Nebo chcete zakusit předvánoční atmosféru u bratrů Slováků a klidně si kvůli tomu zajedete trochu dál? Ať tak, či onak, máme pro vás tři tipy na vánoční trhy, tentokrát právě na Slovensku.
první chodník korunami stromů na Slovensku - Cestovinky.cz
Moderní stavby
I na Slovensku už mají chodník korunami stromů. První zprovoznili v září
V Bachledově dolině se nyní nachází historicky první slovenský chodník korunami stromů.
túra v Tatrách - Cestovinky.cz
Hory a ledovce
Dovolená na Slovensku je skvělý nápad. Psa s sebou ale spíš neberte
Slovensko, země našich „bratrů“, kterou starší generace pořád vnímá jako součást jedné velké (naší) země, láká čím dál tím víc turistů, a to i z Česka. Dovolená tam, kde jsme byli ještě v 90. letech taky doma, přináší nejednu výhodu.
Slovenský ráj - Cestovinky.cz
Parky a rezervace
Slovenský ráj: skutečný skvost našich sousedů, nebo přeceňovaná lokalita?
Slibuje hluboké kaňony, vyhlídky nabízející nádherná panoramata, vodopády a husté lesy. Díky žebříkům, schůdkům a řetězům se do lůna divoké přírody dostanete a zhlédnete tu nejednu zajímavost.
obrazek
Hory a ledovce
Na koloběžce i po zadku do vody. Jak si aktivně užít v Tatrách
Slovenské Tatry jsou jen o chození po horách nebo o koupání v lázních? Velký omyl, užít si v nich můžete mnohem rozmanitější zábavu než myslíte. Máme pro vás pár tipů na aktivní dovolenou v Tatrách.
Štrbské pleso Slovensko
Průvodce státem
Nejkrásnější místa Slovenska: hororový hrad s pohnutou minulostí i pořádně utajený klenot
Už pomalu plánujete letní dovolenou a rádi byste vyrazili k našim slovenským sousedům? Poradíme, kam si během výletu nebo dovolené zajet a na jakých místech pořídit dokonalou fotku.
nejlepší kempy na Slovensku
Praktický rádce
Nejlepší kempy na Slovensku: Dostane vás tady jedinečná atmosféra i vybavení na úrovni
Plánujete dovolenou na Slovensku a chcete si užít pohodové kempování v prakticky zařízených kempech, kde se zabaví velcí i malí? Máme pro tipy na místa, kam se budete rádi vracet.

Kvízy

Na kterých bratislavských náměstích se obvykle konají vánoční trhy?
Zobrazit odpověď
Na Hlavním a na Hviezdoslavově náměstí.