Cestování > Země > > > Mezinárodní den průvodců cestovního ruchu? Existuje. Slavíme ho dnes!
Průvodce s výpravou
Zdroj: bigstockphoto.com

Mezinárodní den průvodců cestovního ruchu? Existuje. Slavíme ho dnes!

Už jste někdy jen tak ze zvědavosti listovali kalendářem a dívali se, jaké všechny mezinárodní a světové dny čehokoli slavíme? Že je u nás v březnu Den učitelů a v květnu Den sester, to ví leckdo. Ale slyšeli jste už o Mezinárodním dni průvodců cestovního ruchu? 

V kalendáři má své místo právě dnes, 21. února. U nás i v zahraničí se při této příležitosti konají nejrůznější akce organizované právě průvodci ve spolupráci s turistickými centry. Nejčastěji se jedná o prohlídky památek a zajímavých míst s duchem a historií. Prozkoumat takto můžete i celá města! Nebylo by na tom nic zvláštního, kdyby všechny tyto akce nebyly pro účastníky zdarma nebo jen za symbolický poplatek.

Odborná veřejnost v tento den má zase možnost navštívit tematické semináře, během nichž profesionálové představují novinky z oboru cestovního ruchu nebo zajímavosti z konkrétních regionů.

Přidáte se letos a zúčastníte se některé z pořádaných akcí?

Místo

Česká republika
50° 3' 47.2032" N, 14° 26' 37.1112" E

Diskuse

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.