Přejít k hlavnímu obsahu

12 dětských hřišť, která byste neměli minout

Chystáte se s dětmi na výlet do většího města? Asi nebude nijak náročné najít lokace, které by zaujaly právě vás, ale všichni rodiče velmi dobře vědí, že v určitém věku se cestování s dětmi orientuje zejména podle toho, kde je nejbližší hřiště. 

Za Travelking.cz jsme pro vás ve třech největších městech republiky vybrali ke Dni dětí dvanáct hřišť, která by vám mohla na cestách přijít vhod. Při výběru pro nás bylo důležité, aby byla dobře dostupná městskou dopravou, výborně hodnocená uživateli a měla k dispozici nějaký ojedinělý prvek navíc. Pojďme se na ně společně podívat.

Praha

Ve stověžaté metropoli byl výběr pouhých několika hřišť nelehkým úkolem. Uvedená hřiště by pro vás ale nemělo být problematické navštívit z centra Prahy hromadnou dopravou, v některých případech třeba ani pěšky cestou z vlakového nádraží. Díky návštěvě některých míst si můžete navíc prohlédnout zajímavá pražská zákoutí nebo si užít unikátní výhledy na Prahu. 

Dětské hřiště U Draka

Adresa: Riegrovy sady 28, Praha 2, Vinohrady
Google hodnocení: 4,8
Dostupnost MHD: 7 minut pěšky ze zastávky Vinohradská tržnice

Významným rozpoznávacím prvkem oblíbeného hřiště na kraji Riegrových sadů je velká prolézací soustava s domkem, několika skluzavkami, hrazdami či šplhací tyčí, kterým vévodí červená hlava draka. Atrakcí je tu celá řada včetně několika pískovišť, vše na bezpečném pogumovaném povrchu. Hřiště je oplocené, otevřeno denně od 8:30 do 21 hodin. Výhodou je také možnost využití WC a přebalovacího pultu.

Návštěva hřiště U Draka se dá snadno spojit s prozkoumáním nedaleké Rajské zahrady, v níž najdete několik výškově oddělených teras s výhledem na město, příjemné útočiště s umělou říčkou a jezírkem, stejně tak jako volně přístupnou venkovní posilovnu, víceúčelové hřiště či kavárnu.

dětské hřiště U Draka
Zdroj:
vylety-zabava.cz

Dětské hřiště Parukářka

Adresa: Českobratrská 2778/1, Praha 3, Žižkov
Google hodnocení: 4,7
Dostupnost MHD: 8 minut pěšky ze zastávky Olšanské náměstí

Oblíbený žižkovský vrch Parukářka nabízí hned tři dětská hřiště, my chceme zmínit především oplocené hřiště v západní části parku, které by mohlo zabavit co nejširší věkovou skupinu dětí. Hřiště je charakteristické dvěma velkými skluzavkami a dřevěnými vagóny s mašinkou k volnému prozkoumání dětmi.

Samozřejmostí je kolotoč, pískoviště, pružinové houpačky nebo lanová pyramida pro starší návštěvníky. Pokud máte starší děti hledající adrenalin, určitě je zaujme 12 metrů dlouhý tobogán vinoucí se po svahu Vrchu svatého kříže označený jako nejdelší skluzavka v Praze a vhodný pro děti od osmi let. Dost možná oceníte také krásný výhled na panorama města s nepřehlédnutelnou Žižkovskou televizní věží.

dětské hřiště Parukářka
Zdroj:
vylety-zabava.cz

Folimanka playground

Adresa: Park Folimanka, Praha 2, Vinohrady
Google hodnocení: 4,6
Dostupnost MHD: 6 minut pěšky ze zastávky Ostrčilovo náměstí

Známý komplex sportovišť a hřišť v parku pod Nuselským mostem na pomezí Vinohrad, Nuslí a Nového města je minimálně podle názvu povědomý řadě mimopražských návštěvníků. Dětské hřiště tu najdete na břehu potoka Botiče, oblíbené jsou vodní prvky v okolí jako kašna s vodotrysky nebo sestava tří jezírek se sochami a mini vodopády.

V oplocené části je k dispozici řada prolézacích prvků, lanovka, několik skluzavek, houpačky s pružinami a další. V blízkosti můžete využít toalety v domku správce nebo se občerstvit v nedaleké osvěžovně či kiosku. Park osloví i starší sourozence nebo rodiče, jelikož je tu street workoutové hřiště, skatepark a také hřiště s umělým povrchem na míčové hry.

dětské hřiště Folimanka
Zdroj:
vylety-zabava.cz

Gutovka

Adresa: Gutova 39, Praha 10, Strašnice
Google hodnocení: 4,5
Dostupnost MHD: 4 minuty pěšky ze zastávky Strašnická

Relaxačně-sportovní areál Gutovka nabízí nepřeberné množství aktivit a herních prvků pro malé děti, teenagery i dospělé, může se tak stát útočištěm pro rodinu klidně na celé odpoledne. Velkým lákadlem pro děti je vodní svět s ikonickými skluzavkami a tobogány. Děti si zde mohou v praxi zkoušet různá zařízení pro hry s vodou, stavění hrází, vytahování stavidel, pump a vahadel. Letos se vodní svět po zimě otevírá právě 1. června na Den dětí.

V blízkosti můžete navštívit lanové centrum, kde jsou mimo jiné trasy pro nejmladší návštěvníky. Klasické oplocené dětské hřiště je umístěno strategicky u restaurace a nabízí pískoviště s celou řadou prolézaček, skluzavek nebo jezdící pomou. Dospělí mohou využít kluziště, které mimo klasickou zimní sezónu s ledovou plochou funguje jako in-line plocha. Většina atrakcí v Gutovce je k dispozici zcela zdarma, některé z nich za poplatek.

Dětské hřiště Gutovka
Zdroj:
vylety-zabava.cz

Dětské hřiště U Vodárny

Adresa: Slezská 1486, Praha 2, Vinohrady
Google hodnocení: 4,5
Dostupnost MHD: 3 minuty pěšky ze zastávky Jiřího z Poděbrad

Na tomto moderním hřišti vás hned upoutá nepřehlédnutelná vyhlídková věž, kterou mohou děti pořádně prozkoumat. Nechybí ani barevná nafukovací trampolína, houpačky, skluzavky a vodní fontána. Příjemným bonusem je tartanový povrch hřiště, popřípadě možnost využití toalet s přebalovacím pultem. Hřiště je otevřeno denně od 8 do 19 hodin.

V bezprostředním okolí se to jen hemží vyhlášenými kavárnami, pokud přijdete v rozmezí mezi středou a sobotou, můžete navštívit také nedaleké farmářské trhy na Jiřáku.

dětské hřiště U Vodárny
Zdroj:
vylety-zabava.cz

Brno

V Brně naleznete množství menších či větších dětských hřišť v nejbližším okolí centra, nás ale zaujalo především několik míst, která jsou dále od středu. Není problém se k nim dopravit městskou hromadnou dopravou a možná se i pro některé místní stanou zajímavými tipy, jak si ozvláštnit život s dětmi ve městě. 

Zámecké hřiště v Zámeckém parku

Adresa: Hudcova 309, 621 00 Brno-Medlánky
Google hodnocení: 4,9
Dostupnost MHD: 1 minutu pěšky ze zastávky Medlánky

Poměrně novým přírůstkem na poli brněnských dětských hřišť je Zámecké hřiště v Medlánkách, které vyrostlo v roce 2020 na popud občanů jako projekt participativního rozpočtu města Brna. Prostor bývalého hřiště v zámeckém parku byl kompletně revitalizován a herní prvky jsou tematicky sjednoceny s okolím s ohledem na historický i přírodní charakter parku. Devízou plotem obehnaného hřiště je umístění ve stínu vzrostlých stromů, což zpříjemňuje pobyt v létě.

Dominantou se stal velký dřevěný prolézací zámek, oblíbené jsou trampolíny a nechybí ani klasické prvky jako kolotoče, houpačky pro malé i větší děti, nebo dokonce relaxační lehátka pro rodiče. V blízkosti hřiště se nachází zámecká restaurace se zahrádkou, v okolí také kavárna nebo pivovarská restaurace.

zámecké hřiště
Zdroj:
rodicemvbrne.cz

Sportovní areál Hroch

Adresa: Veslařská 220/28, 637 00 Brno-Jundrov
Google hodnocení: 4,5
Dostupnost MHD: 7 minut pěšky ze zastávky Vozovna Komín

Na pomezí Komína, Žabovřesk a Jundrova se v blízkosti cyklostezky podél Svratky rozprostírá sportovní areál Hroch. Kromě několika hřišť vhodných pro řadu míčových her najdete v areálu hřiště pro malé i větší děti. Dominantou jsou barevné nafukovací bubliny - trampolíny, s rozdělením pro menší děti do 5 let věku a ty starší. Kromě trampolín je tu k objevování vysoká pyramida na lezení, lanovka, řada houpaček, prolézaček i dvě pískoviště.

hřiště Hroch
Zdroj:
rodicemvbrne.cz

Areálu vévodí parník, ve kterém sídlí stánek s občerstvením a příjemným posezením. Prostor hřiště je ve všední dny otevřen od 14 do 20 hodin a o víkendech od 10 do 20 hodin.

Dětské hřiště 3D Sevastopolská

Adresa: Sevastopolská, 625 00 Brno-Starý Lískovec
Google hodnocení: 4,8
Dostupnost MHD: 5 minut pěšky ze zastávky Dunajská

Barevné hřiště, které svým vzhledem upoutá už z fotek, najdete v nenápadném vnitrobloku u mateřské školy Bosonožská v městské části Starý Lískovec. Lákavý pestrobarevný povrch je pogumovaný, ideální pro bezpečné zkoumání ostrůvků plných trampolín, skluzavek nebo tunelů. Celé hřiště je obehnáno dopravními trasami pro malé cyklisty a jezdce na koloběžkách či odrážedlech s přechody pro pěší. Odpočinek si můžete dopřát na lavičkách se stolečky a pokud vám bude scházet klasické hřiště s pískovištěm, najdete ho na hřišti v pirátském stylu vedle základní školy opodál.

Dětské hřiště Pellicova

Adresa: Park Hradu Špilberk, Pellicova, 602 00 Brno
Google hodnocení: 4,6
Dostupnost MHD: 7 minut pěšky ze zastávky Šilingrovo náměstí

Hřiště si vysloužilo přívlastek “nejdelší v Brně”, protože se rozprostírá v délce na úpatí kopce pod Hradem Špilberk. Nepatří k nejmodernějším, ale je výjimečné svou polohou, odkud můžete obdivovat domy v Pellicově ulici nebo se parkem vydat na výšlap ke Špilberku. Kromě street workoutové zóny tu najdete lanovku a barevné betonové sochy zvířat, které slouží jako prolézačky.

Zadní část hřiště je oplocena a vhodná pro nejmenší návštěvníky. Rodiče může potěšit hospůdka U Alberta s pivy ze stejnojmenného kočovného pivovaru. Za nepříznivého počasí je možné na kopci u Špilberku navštívit Středisko ekologické výchovy Hlídka, které nabízí spoustu aktivit pro děti včetně malé herničky a chovu zvířat.

hřiště Pellicova
Zdroj:
rodicemvbrne.cz

Ostrava

Podle všeho momentálně v ostravské městské části Radvanice vzniká největší hřiště v zemi, které by mělo být hotové letos. My jsme prozatím vybírali ze stávajících lokalit. Zaujalo nás od každého něco – propojení vnitřního a venkovního hřiště, unikátní stavba v prostorách ZOO nebo moderní hřiště před ostravským výstavištěm.

Dětský ráj Ostrava

Adresa: Sadová 1365/2, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz
Google hodnocení: 4,6
Dostupnost MHD: 6 minut pěšky ze zastávky Nová radnice

V ostravském Dětském ráji se snoubí veřejné venkovní dětské hřiště spolu s vnitřní hernou, kde je k dispozici i kavárna. Vstup do herny je zpoplatněn, konají se tu i různé volnočasové kroužky pro děti a prostor je možné využít pro pořádání dětských oslav. Dětský ráj naleznete nedaleko tenisových kurtů a aquaparku v Komenského sadech, které se řadí mezi nejrozsáhlejší městské parky v republice. Na venkovním hřišti nechybí moderní soustava prolézaček, dvě pískoviště, lanovka nebo altánek a je možné využít toalety s pitnou vodou.

Dětský ráj
Zdroj:
brouzak.cz

Hřiště s nadzemním dětským hradem

Adresa: Michálkovická 197, 710 00 Slezská Ostrava (ZOO Ostrava)
Google hodnocení: 4,8
Dostupnost MHD: 7 minut pěšky ze zastávky ZOO

Impozantní třípatrová lanová stezka v podobě nadzemního dřevěného hradu s klouzačkami a tobogány zní jako dostatečné lákadlo. Pro mladší děti je určena menší přízemní stezka, domečky nebo pružinová houpadla. Komplex najdete v areálu ostravské ZOO u občerstvení a kavárny. Návštěva hřiště podléhá otevírací době zoologické zahrady, na druhou stranu je tu hřišť hned několik i s klasickými houpačkami a pískovišti nebo originálními plastikami zvířat pro děti.

nadzemní dětský hrad
Zdroj:
brouzdak.cz

Dětské hřiště Černá louka

Adresa: Černá louka 78, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz
Google hodnocení: 4,6
Dostupnost MHD: 7 minut pěšky ze zastávky Karolina

Středně velké moderní hřiště najdete na výstavišti Černá louka, nedaleko od historického jádra Ostravy. Hřiště je oplocené a v zimě se uzavírá v 18, v létě ve 20 hodin. Děti se zabaví na věžové soustavě se skluzavkou, pružinových houpačkách nebo pískovišti. Pobyt na hřišti zpříjemňuje stínění i povrch v podobě kombinace tartanu a mulčovací kůry s dlažbou. Opodál najdete několik venkovních posilovacích strojů pro dospělé. V letní sezóně přijde určitě vhod občerstvení ve stylových kontejnerech, kde jsou k dispozici i toalety s pitnou vodou.

Černá louka
Zdroj:
brouzdak.cz
 
 

Místo

50° 4' 31.9404", 14° 26' 16.08"
Rubrika:
Aktivity:

Dobrodružství

Autor:
Travelking

Podívejte se na články ze stejných kategorií:

12 dětských hřišť, která byste neměli minout