Přejít k hlavnímu obsahu

Demokratická republika Kongo

Hlavní město: Kinshasa. Počet obyvatel: 75 507 000 (odhad z roku 2013). Rozloha: 2 345 410 km² (14. na světě). Úřední jazyk: Francoužšina (úřední), lingala, kingwana, kikongo, tshiluba Měna: Konžský frank. Sousední státy: Angola, Burundu, Středoafrická republika, Konžská republika, Rwanda, Jižní Súdán, Tanzanie, Uganda a Zambie.

Vízový styk pro obyvatele ČR: Vízum uděluje Velvyslanectví KDR v Praze. Není možné získat krátkodobé vízum na hranicích. Ze zkušeností cestovatelů vyplývá, že imigrační důstojníci na hranicích vyžadují vízum vydané velvyslanectvím, které je příslušné pro zemi původu cestovatele. Doporučujeme si před cestou ověřit u příslušného zastupitelského úřadu KDR, zda se podmínky pro vstup do země nezměnily.

Vstup na letišti může být znepříjemňován celníky a pohraniční policií, kteří takto vymáhají úplatky. Je proto vhodné, aby byl cestovatel očekáván důvěryhodnou osobou, čímž se většině problémů předejde.

Velvyslanectví: Velvyslanectví České republiky v Konžské demokratické republice, Gnassingbe Eyadema Street No. 5, Asokoro, Abuja P.O.Box 4628, tel: +234/703 7571096, +234/815 064 7003 (volání z Nigerie 0815 064 7003) mail: abuja@embassy.mzv.cz, provozní hodiny: pondělí, pátek 08.00 – 16.30.

Nejchudší stát planety s neuvěřitelně velkými nalezišti nerostného bohatství? Jedna z nevíce aktivně činných sopek světa? 10 tisíc druhů pestrobarevných rostlin a domov chráněných živočichů? Vítejte v konžské demokratické republice. Zemi neskutečné krásy a bohužel i lidského chaosu v podobě občanských konfliktů a rozbrojů.

Kinshasa a vodopády s nejvyšším zvukem světa

Hlavní město země leží u druhé nejdelší řeky Afriky, řeky Kongo. Jedná se o třetí největší město na černém kontinentě. Kinshasa je hlučné průmyslově rozvíjející se město, kde poznáte ten pravý život normálního Afričana se vším všudy. Pro dobrodruha typu „Indiana Jones“ ideální zářez do svého cestopisného deníčku.   

Dalším zajímavým tipem k výletu jsou jistě vodopády Bonoyama, ležící poblíž města Kisangani. Sedmero šumících kaskád jsou svým objemem nejvyšší vodopády na celém světě. Ale to hlavní, co vás v zemi bude zajímat, tak jsou úžasné národní parky, zapsané i na seznamu UNESCO.

Druhý nejstarší národní park světa a nejvyšší druh žijících goril

Královský status mezi všemi parky má park Virunga, který je po Yellowstone druhým nejstarším na celém světě. Tešte se zde na savany, tropické pralesy, močály, ale i sněžné vrcholky stejnojmenného pohoří a lávové gejzíry u nebezpečné sopky Mt. Nyiragongo.

Národní park Kahuzi-Biega je zase posledním domovem východních nížinných goril, které jsou nejvyššími ve svém druhu. Tito samotářští a plašší tvorové dosahují standardní basketbalové výšky (2 m) a váží okolo 250 Kg

A od kdy je nosorožec tak bílý, jak čisté malířské plátno? Potkat jednoho z celkem okolo třiceti žijících exemplářů tohoto vzácného zvířete v národním parku Garamba je jistě příležitostí, která se vám jen tak nikde jinde nenaskytne. Fotoaparáty rozhodně s sebou!

Zaujala vás tato země, která je pro pravé a nefalšované necivilizační dobrodružství jako stvořená? Sledujte naše příspěvky a dozvíte se více.  

Psali jsme o těchto místech

Oblíbené články

Nyiragongo
Hory a ledovce
Čarokrásná a nebezpečná. Sopka Nyiragongo láká turisty a umí rozpoutat peklo
Nyiragongo je jedna z nejnebezpečnějších sopek na africkém kontinentu. Podle legend místních obyvatel se jedná o posvátnou horu, na níž žije zakletý zlý duch.
Diamanty
To nejlepší
Na diamant byl prý moc velký. Tak ho hodili do odpadu, kde ho po letech objevila malá holčička
Diamant, kterému je díky jeho barvě přezdíváno Zlatý kanár, má poměrně zajímavou a místy taky úsměvnou historii.

Kvízy

Kde leží největší lávové jezero s nejrychleji tekoucí lávou na světě?
Zobrazit odpověď
V kráteru sopky Nyiragongo v DR Kongo.