Přejít k hlavnímu obsahu
Jednu z perel Costa del Sol, město Malaga, najdeme nedaleko Estepony. - Cestovinky.cz

Letní slunce rozpaluje pláže 300 dní v roce. Vítejte ve španělském Costa del Sol

Dovolená ve Španělsku je velmi populární. Aby ne, není to daleko, navíc atmosféra drsné koridy, romantiky rybářských vesnic a čistota pláží oceněných Modrou vlajkou slibují opravdu vydařenou relaxaci. A navíc, délka slunečního svitu na plážích Costa del Sol přesahuje 300 dnů v roce, což v Evropě není ani trochu obvyklé. Připravte se na opalovací maraton!

Aby vám tady během dovolené pršelo, museli byste mít opravdu pořádný pech. Slunce tady totiž svítí 300 dní v roce. Vítejte na andaluském Costa del Sol! Pobřeží slunce, jak se mu u nás říká, ročně naláká statisíce turistů. A to nejen na žhavou atmosféru a horké sluneční paprsky. Turisty táhnou i pláže s Modrou vlajkou, luxusní hotely, romantika rybářských vesnic a drsná korida.

Costa del Sol je nejslunečnější místo starého kontinentu. Slunce tu svítí téměř pořád, za mraky se na delší dobu schová málokdy. I díky tomu tady vyrostla řada luxusních hotelů, nejlepší golfová hřiště na jihu Evropy a mariny, ve kterých kotví exkluzivní jachty slavných a bohatých. Kontrast s bíle natřenými domky v duchu maurské architektury a drobnými rybářskými loďkami místních nemůže být větší.
Večerní korzo podél jachet

O Andalusii se říká, že je to bohatá země, kterou obývají chudí, na pobřeží Costa del Sol tenhle příměr ale tak úplně neplatí. Stačí se v podvečer projít po kolonádách těch největších letovisek a pozorovat hemžení ve venkovních restauracích nebo zajít do přístavů, kde jedna vedle druhé kotví jachty za desítky miliónů korun. Letoviska Marbella, Estepona nebo Fuengirola jsou místy, kam se jezdí nejen za krásou, ale i luxusem Andalusie. My se podíváme na Esteponu.

 

Všechno musí ladit. Hlavně modré květníky s mořem v dáli.
Zdroj: Bigstock.com

Estepona, to je velký luxus i klid

Letovisko Estepona je, co do velikosti a nočního života oproti okolním resortům, poloviční. Hotely tady najdeme spíše menší, často vystavěné ve stylu andaluských haciend. A především takové, aby nenarušovaly ráz místa, které si i přes ohromný turistický ruch zachovává alespoň částečně atmosféru, jež tu panovala kdysi.

Mají zde golfová hřiště, na něž se přímo z pláže člověk dostane za pár minut. A pláží je tu asi dvacet – dlouhých, čistých, udržovaných, obvykle písečných, občas s příměsí oblázků. Kromě nich by člověk v letovisku Estepona neměl minout takzvanou hodinovou věž, Torre del Reloj, která byla původně minaretem, po odchodu Arabů ji ale místní přestavěli na křesťanskou zvonici.

Navštivte úžasné letovisko Estepona s čtyřhvězdičkovým hotelem Iberostar Costa del Sol. Odpočinete si na slunečných plážích Estepony a vedlejší Marbelly. Klimatizovaný hotel se nachází přímo u nádherné písčité pláže. Užijte si dovolenou ve Španělsku!

 

Bazén vedle pláže? Bez toho se dovolená neobejde.
Zdroj: ESO travel

Žhavá španělská Andalusie – kam se vydat?

Andalusie se rozlohou může rovnat Portugalsku – je to největší a nejlidnatější španělský autonomní celek. Jejím hlavním městem je Sevilla a její pobřeží se táhne od Středozemního moře přes Gibraltar až k Atlantiku.

Z toho, co musíte v Andalusii rozhodně vidět, vybíráme tři města – Granadu, Cordóbu a Sevillu, vydejte se také do malých a romantických rybářských vesniček, které jsou rozesety na pobřeží. Neměli byste si nechat ujít vystoupení flamenca, a pokud vám to svědomí dovolí, pak i tradiční španělskou koridu.

Za několik hodin v autobuse rozhodně stojí i návštěva Gibraltaru, případně cesta do továrny, ve které se vyrábí sherry, do městečka Jerez de la Fronterra.

Autor:

ESO travel

O autorovi:

ESO travel patří k největším českým cestovním kancelářím. Pravidelně sbírá prestižní ocenění za zájezdy do Asie a Ameriky, specializuje se na cestování za exotikou. Její vlajkovou lodí je každoroční Cesta kolem světa soukromým letadlem.

Další blog ke čtení:

loď výletní - zámořské plavby - Cestovinky.cz

Nejluxusnější loď na moři: Třísetmetrová Queen Victoria vyplouvá do Středomoří

Nedávno média zaplavily zprávy o vyplutí nejdelší výletní lodi světa Harmony of the Seas. Ale která je ta nejluxusnější? Podle mnoha odborníků na zámořské plavby mezi ty nejexkluzivnější patří Queen Victoria.