Přejít k hlavnímu obsahu

Jemen

Hlavní město: San‘á. Počet obyvatel: 28 036 829 (2017). Rozloha: 527 970 km2 (48. na světě). Úřední jazyk: arabština. Měna: jemenský rial. Sousední státy: Saúdská Arábie, Omán.

Od dávných dob bylo území Jemenu vhodné k zemědělství a v současné době, kdy je země poměrně málo rozvinutá, se jím živí asi polovina obyvatel. Území bylo během dlouhé historie islamizováno a dnes je islám státním náboženstvím. Od toho se odvíjí specifika zdejší kultury a místa, kde zde můžeme navštívit.

Riziková země s pěknými městy i nádhernou přírodou

Ministerstvo zahraničních věcí ČR příliš nedoporučuje jezdit do Jemenu na dovolenou, protože bezpečnostní situace zde není nejpřívětivější. Na druhou stranu tu ale najdeme spoustu krásných památek, zejména ve městech San’á, Zabid či Šimám, i pro nás exotickou přírodu.

Souostroví Sokotra, pýcha Jemenu

Když už se turisté vydávají na území Jemenu, jde často o souostroví Sokotra, které je významné množstvím endemických druhů fauny a flory. Nejobdivovanější jsou tzv. stromy dračí krve (Dračince rumělkové) s nezaměnitelným tvarem koruny a větví a s pryskyřicí, která je údajně léčivá a dá se využít i jako barvivo.

Psali jsme o těchto místech

Oblíbené články

Sokotra stromy
Lesy a džungle
Sokotra: objevte stromy dračí krve v pohádkové jemenské krajině
Že jste nikdy neslyšeli o Sokotře? Nevadí. V následujících řádcích vám ji představíme a taky vás možná nalákáme k její návštěvě. Co ale víme téměř s jistotou, je to, že jste už někdy viděli fotografie ze Sokotry.