Přejít k hlavnímu obsahu

Kamerun

Hlavní město: Yaoundé. Počet obyvatel: 23 130 000 (údaj z roku 2014). Rozloha: 475 440 km² (52. na světě). Úřední jazyk: Angličtina (francouzština). Měna: CFA frank. Sousední státy: Čad, Nigérie, Středoafrická Nigérie, JAR, Středoafrická republika, Republika Kongo, Gabon a Rovníková Guinea.  

Vízový styk pro obyvatele ČR: Občan ČR potřebuje je vstupu na území Kamerun platný cestovní pas a platné vízum. Při vstupu je také nutno prokázat se mezinárodním očkovacím průkazem s platným očkováním proti žluté zimnici a nejméně 1 rok starým očkováním proti obrně.

Velvyslanectví: Zastoupenívelvyslanectví České republiky pro Kamerun v Nigérii, Gnassingbe Eyadema Street No. 5, Asokoro, Abuja P.O.Box 4628, tel: +234/703 7571096, +234/815 064 7003 (volání z Nigerie 0815 064 7003) mail: abuja@embassy.mzv.cz, provozní hodiny: pondělí, pátek 08.00 – 16.30

Kamerun je pro cestovatele bezpečnou a přátelsky naladěnou zemí na západě černého kontinentu. Najdete zde tisíce let staré deštné pralesy, horské masivy, rovníkové travnaté pláně či výběžky Sahary. Tato fascinující přírodní různorodost spolu s nespoutaným duchem místního lidu patří k neuvěřitelným příběhům naší planety Země.  

Koloniální Yaoundé a Mt. Cameroon, nejvyšší hora v celé Střední a Západní Afriky

Hlavní město země Yaoundé se nese ve francouzském koloniálním střihu. To je ještě více podmalováno okolními zelenými kopci. Najdeme zde mnoho zajímavých národních uměleckých muzeí, které nám přiblíží historii i současnost Kamerunu z různých úhlů pohledů. Oficiálně největším městem Kamerunu je ale Douala na západu země (3 h cesty autem od Yaoundé). Nachází se v něm největší přístav v zemi a důležité mezinárodní letiště.

Hodinu cesty od Douala se nad povrch tyčí půvabná Mount Cameroon (4 095 metrů) se zasněženým vrcholem. Příznivce treků a horské turistiky tady potěší mnoho úchvatných kráterových jezer, jeskyní a turistickým davem neobjevených vodopádů.

Divoká tropická rezervace Dja a odpočinek na bělostné pláži Kribi

Poblíž města „sedmi kopců“ Yaoundé se fyzicky zdatnějším cestovatelům nabízí možnost ochutnat panenskou horkost v nitru tropického zachovalého a chráněného území v rezervaci Dja, které je od konce 80. let na seznamu přírodních památek UNESCO. Od roku 2006 na tenhle pro turisty atraktivní seznam přibyl také národní park Lobéké ležící zase na úplné severní špici a hranicích Kamerunu. Je součástí tzv. trojnárodní pralesové lokality okolo řeky Sangha, dlouhé 790 km.

Kdo má toho horského či pralesního dobrodružství už "plné kecky", ten by si měl smočit nohy na nádherné pláže v Kribi na jihozápadě Kamerunu. Představte si to nejlepší z havajských a evropských pláží, jen bez davů lidí, kterými byste se museli prodírat! 

Psali jsme o těchto místech

Oblíbené články

obyvatelé rezervace Dja
Parky a rezervace
V Rezervaci Dja žijí „lidé výšky jednoho lokte“
V jižním Kamerunu leží chráněné biosférické území, které je z 90 % pokryto tropickým deštným pralesem. Co vás tu při návštěvě čeká a nemine?
Papoušek ara arakanga
Lesy a džungle
Nejbarevnější zvířata světa: tady příroda neuvěřitelně čarovala
Asi se všichni shodneme na tom, že příroda je mocná čarodějka. Na následujících zvířatech se ale vyřádila víc než na jiných. Pohodlně se proto usaďte, naše krasojízda právě začíná…
Malé holčičky z Kamerunu
Lidé a etnika
Pálení prsou místo antikoncepce. Kamerunské matky týrají vlastní dcery nepředstavitelným způsobem
Některé kultury dodnes praktikují rituály, které jsou pro lidské tělo krutě mrzačící a ani v nejmenším se neshodují s dodržováním základních lidských práv.

Kvízy

Jaký druh barevného zbarvení papouška žije v rezervaci Dja?
Zobrazit odpověď
Šedý.