Přejít k hlavnímu obsahu
Azurové nebe a moře na Capri - Cestovinky.cz

Nejkrásnější italské ostrovy: Ten Jamese Bonda jasně vede!

Má ale převelice těžkou konkurenci – jedinečný hotel na úpatí útesu s neuvěřitelným romantickým výhledem či tajuplnou jeskyní s hlavou Boha. Podívejme se na to nejlepší z italského Středomoří: nádherné ostrovy Capri, Ischia, Sardinie a Sicílie.

Takže které italské ostrovy jsou ty nejkrásnější?

Ischia

Budovatelům opevnění Aragonského hradu na ostrůvku u břehu Ischie se povedlo vytvořit nádhernou architektonickou památku.
Zdroj: Bigstock.com

Čarokrásný ostrov ležící poblíž slavné Neapole a sopky Vesuv je opředen antickými legendami. Různá místa na ostrově mají názvy po částech padlého netvora Tifea, kterého porazil sám mocný Zeus.

Dnes je Ischia proslavená díky kvalitnímu turistickému zázemí (pověstný 5hvězdičkový hotel Mezzatorre přímo nad mořem) a především hotelu Miramare Sea Resort Spa – skvostu zasazenému do skály, který je zásobován vodou z vodopádů.

Skočit šipku z hotelové terasy většinou nebývá moc bezpečné. V Miramar Sea Resort na Ischii to jde.
Zdroj: miramaresearesort.it

Capri

Capri je krásný ostrov, na němž turismus vzkvétal už za éry římských císařů. Milovali to tu např. císaři Augustus či Tiberius, ten se sem dokonce i na 10 let přestěhoval.

Takhle vypadá místo, jehož jméno nese salát Caprese.
Zdroj: Bigstock.com

Nejnavštěvovanější památka na ostrově je tajemná jeskyně Blue Grotto – zasvěcená bohu moří Neptunovi. Podle legend se zde vyskytovali nymfy a mořské panny.

Sardinie

Píše se rok 1977 a na překrásné Sardinii se natáčí bondovka „Špion, který mě miloval“ s charismatickým Rogerem Moorem. I díky tomu se Costa Smeralda zařadila k TOP filmovým lokalitám světa, která dodnes láká mraky turistů (10 milionů ročně).

Sardinie má spoustu krásných pláží, například La Pelosu se specifickou hradní věží.
Zdroj: Bigstock.com

Dokonale fotogenická příroda a mnoha tisíce kilometrů táhnoucích se pláží však nejsou jediným jejím kouzlem. Málokde na světě totiž nenaleznete kolonii vzácných oslů albínů jako na Sardinií.

Cagliari je největší město na Sardinii.
Zdroj: Bigstock.com

Sicílie

Dle respektovaného časopisu Forbes je to jedno z 5 míst s nejlepším pouličním jídlem. A je to pravda? Tomu věřte! Lidé se zde mohou doslova utlouci po kupříkladu arancini (rýžové koule s masem či slaninou), pannele (smažená drcená cizrna s bylinkami) nebo sfincione (sicilská variace na pizzu s ančovičkami).

Na Sicílii naleznete i upomínky na starou antiku - řecký chrám v Agrigentu.
Zdroj: Bigstock.com

Autor:

ESO travel

O autorovi:

ESO travel patří k největším českým cestovním kancelářím. Pravidelně sbírá prestižní ocenění za zájezdy do Asie a Ameriky, specializuje se na cestování za exotikou. Její vlajkovou lodí je každoroční Cesta kolem světa soukromým letadlem.

Další blog ke čtení:

loď výletní - zámořské plavby - Cestovinky.cz

Nejluxusnější loď na moři: Třísetmetrová Queen Victoria vyplouvá do Středomoří

Nedávno média zaplavily zprávy o vyplutí nejdelší výletní lodi světa Harmony of the Seas. Ale která je ta nejluxusnější? Podle mnoha odborníků na zámořské plavby mezi ty nejexkluzivnější patří Queen Victoria.