Přejít k hlavnímu obsahu
Otevřít fotogalerii

Nejhorší města na světě. Tady vážně bydlet nechcete

Asi každý sní o bydlení v bezpečném, čistém a klidném místě pro život. Bohužel existují i místa, které mají do čistoty, bezpečnosti a klidu hodně daleko. Seznamte se s 5 nejhoršími.

Bogota, Kolumbie

Do nejlidnatějšího kolumbijského města vážně nechcete zavítat. Právě tudy totiž proudí drogy do celého světa, a narkomafie to tady pekelně ovládá. Asi nikoho tak nepřekvapí, že jde o jedno z nejnebezpečnějších měst světa. Na denním pořádku jsou kromě násilných vražd i bombové útoky nebo únosy civilistů, za které místní pak výměnou za propuštění požadují po vládě peníze. Pokud do Bogoty přece jen zavítáte, držte se alespoň v její severní části.

Bogota, Kolumbie
Hlavní město Kolumbie vážně není ideálním turistickým cílem.
Zdroj:
Bigstock.com

Ciudad Juárez, Mexiko

Tohle mexické město je oficiálně tou „nejnásilnější oblastí světa vyjma míst, kde zuří válka. Za pouhý jeden rok tady běžně dochází k tisícovkám vražd, na kterých se v řadě případů podílí zdejší drogové kartely. Aby toho nebylo málo, v Ciudad Juárez se „daří“ také sexuální kriminalitě. Jen od počátku 90. let minulého století bylo v tomto městě zavražděno na šest set žen a další minimálně tři tisíce žen beze stopy zmizely.

Ciudad Juárez, Mexiko
Ani v Ciudad Juárez se nebudete cítit úplně bezpečně.
Zdroj:
Bigstock.com

Port-au-Prince, Haiti

Také Port-au-Prince na Haiti se nevyhnulo drogovému businessu. Dokonce jde o jeden ze čtyř nejdůležitějších tranzitních kanálů, kterými proudí drogy do USA. Na denním pořádku jsou tu proto únosy, vraždy, výhrůžky smrtí, přestřelky, krádeže aut, ozbrojené loupeže a vloupání. Ke klidu tady nepřispívá ani skutečnost, že zde prakticky neexistuje žádná policejní síla, takže město ovládají zločinci.

Port-au-Prince, Haiti
Jeden ze čtyř hlavních tranzitních kanálů pro přepravu drog do USA se nachází právě v Port-au-Prince.
Zdroj:
Bigstock.com

Mogadišu, Somálsko

Ani v hlavním a největším somálském městě nenajdete klid. Na rozdíl od výše zmíněného haitského Port-au-Prince tady sice existuje něco jako centrální vláda, ta ale není schopná kontrolovat ani území hlavního města, natož celého státu. Proto se i tady můžete „těšit“ na vraždy, únosy, přepadení, bombové útoky, loupeže či náhodné přestřelky mezi znepřátelenými bandami.

Mogadišu, Somálsko
Do somálského Mogadišu na dovolenou vážně nechcete.
Zdroj:
Bigstock.com

Port Moresby, Papua-Nová Guinea

Pokud se chystáte do téhle země v Oceánii, rozhodně se vyhněte městu Port Moresby. Snadno tady totiž můžete přijít o veškeré cennosti, ale i důstojnost nebo život. Hlavní město Papuy-Nové Guiney se totiž pravidelně umisťuje v žebříčku nejhorších míst pro život na světě. A není se čemu divit. K běžnému dennímu harmonogramu tady patří krádeže aut, jejich rozbíjení či ozbrojené loupeže. Turisté tady mívají problémy nejen na ulicích, ale i plážích nebo třeba v hromadné dopravě.

Port Moresby, Papua-Nová Guinea
Port Moresby patří mezi nejnebezpečnější místa na naší planetě.
Zdroj:
Bigstock.com
 
 

Místo

4° 42' 45.4068", -74° 4' 54.2136"
Rubrika:
Aktivity:

Poznání

Autor:
Vendula Flassig Vrablová

Podívejte se na články ze stejných kategorií:

Nejhorší města na světě. Tady vážně bydlet nechcete