Přejít k hlavnímu obsahu

Zahraniční pošta

Přinášíme vám praktické tipy na odesílání pošty ze zahraničí i poradíme, jak malé i velké zásilky do zahraničí naopak  poslat. Přečtěte si články o tom, jak funguje pošta v jednotlivých státech Evropy i dalších zemích celého světa.

Mrkněte také na novou službu Balík do zahraničí, která poskytuje spolehlivý způsob odesílání i přijímání zahraničních zásilek. Zásilku můžete podat osobně anebo si objednáte vyzvednutí kurýrem na vámi zvolené adrese. Náklady na přepravu konkrétní zásilky si spočítejte v kalkulátoru poštovného. Stačí zadat odkud a kam, rozměry balíku a je to.

Následující tabulka uvádí orientační cenu zásilek do nejběžnějších zemí.

Země

Cena

Rakousko

od 399 Kč

Německo

od 480 Kč

Polsko

od 490 Kč

Itálie

od 490 Kč

Anglie

od 499 Kč

Španělsko

od 499 Kč

Francie

od 499 Kč

Spojené státy americké

od 950 Kč

Austrálie

od 950 Kč

Rusko

od 950 Kč

Čína

od 950 Kč

Psali jsme o těchto místech

Oblíbené články

Balíky z Číny - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Doručování pošty z Číny
Především mezi mladými lidmi dnes najdeme jen málo těch, kteří nikdy nepodlehli svodům objednávky levného zboží z Číny. Jak se dopravuje balík z Číny, jak dlouho si na něj musíte počkat a proč je to tak levné?
Balík do zahraničí - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Jak posílat balíky do zahraničí rychle a jednoduše
Žijí vaši přátelé nebo členové rodiny v zahraničí? Posíláte jim často balíky nebo jinou poštu? Potřebujete pro svůj byznys jednoduše přepravovat malé či velké zásilky do jiné země? Máme pro vás řešení, jak si celý proces usnadnit.
obrazek
Praktický rádce
Pošta z Itálie obvykle chodí bez komplikací
Alpy, úchvatná jezera nebo romantická města. Pokud jste se rozhodli objevovat na své dovolené krásy Itálie, dost možná se s nimi chcete prostřednictvím pohledu, dopisu nebo balíčku podělit s blízkými. Víte, jak na to?
obrazek
Praktický rádce
Pošta z Řecka: jak to chodí?
S řeckou poštou je to docela ošemetné.
pošta ze Slovenska - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Kolik stojí pošta ze Slovenska a kdy dorazí do ČR?
Tatry, lázně, Bratislava… Jestli se chystáte na Slovensko, což už je dnes zahraničí a místy i exotika, určitě vás zajímá, za jaké ceny se dá poslat pohled nebo balíček se suvenýry, s nimiž se nechcete pracně vláčet domů. 
americký poštovní box - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Pošta z USA - kolik stojí a jak dlouho trvá doručení?
Chystáte se na dovolenou do USA a chcete odsud svým blízkým poslat pohled nebo balíček tak, aby dorazil dříve než vy? A kolik to vůbec stojí? Čtěte následující řádky a dozvíte se.
islandská poštovní schránka - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Pohled, dopis nebo balíček z Islandu – jak zařídit jeho odeslání a doručení?
Chcete z Islandu pozdravit rodinu nebo své známé? Pak si s tím příliš nelámejte hlavu. Islanďané se umí spojit se světem, když chtějí.