Přejít k hlavnímu obsahu
obrazek

Na plážích Mayské rivéry si lidé užívají koupání pod pyramidami

Tajemné krvavé rituály na jedné straně, křupavá tortilla, stříbrná tequila a zlaté pláže na straně druhé. Na Mayské riviéře v mexickém Tulum najdeme obojí vedle sebe. Pod pyramidami pozůstatky starověkých indiánských kultur se táhnou kilometry nádherných pláží, na kterých si lidé užívají opalování a pozorování obřích mořských želv.

Na východě poloostrova Yucatán přímo na pobřeží zbylo několik mayských staveb tyčících se přímo nad pobřežím. Tu nejznámější najdeme u města Tulum. Pokud si od místních vyslechnete nějakou legendu o obyvatelích těchto míst, pak romantika těchto pláží vás úplně pohltí. Opalujete se ve stínu palm, kousek od vás stojí pyramida nebo chrám a vy si užíváte tu exotickou pohádku. Podíváme se na čtyři nejkrásnější místa Mayské riviéry, kde je slunění absolutně snové.

Akumal: Dejte si plavecký závod se želvou

Jedním z nejpopulárnějších a nejkrásnějších míst oblasti je pláž Akumal mezi letovisky Tulum a Playa del Carmen. Akumal proslul přítomností velkých želv, se kterými se tu lidé koupají a potápějí.

Nezamilovat si Akumal je dost obtížné.
Zdroj:

Tulum: Na výlet v plavkách k pyramidám!

Když už padla zmínka o lázeňském městě Tulum, musíme se u něj na chvilku zastavit. Navzdory zvyšujícímu se povědomí o tomto letovisku si turisté stále pochvalují, že jich tu na plážích pořád není zase tak moc. A to zde mají jednu z nejfotografovanějších atrakcí celého Mexika – pyramidu, od které sejdete schodiště a ocitnete se na pláži.

Takové snové spojení poznání unikátní stovky let staré památky a relaxace u vyhřátého moře může nabídnout málokteré místo na světě. Dojem z indiánské stavby umocňuje to, že stojí na asi dvanáctimetrovém útesu tyčícím se nad mořem.

Za památkami, nebo na pláž? Tohle dilema v Tulum není třeba řešit.

Playa del Carmen: Mají tu velké, ale klidné pláže

Asi 40 minut jízdy od Tulum najdeme další hit Mayské Riviéry – Playa del Carmen. Jde o poklidné až ospalé letovisko, kde si každý užívá hlavně klid, pohodu a únik od všedních starostí. Sice to tu „nežije“ nočním životem tak jako třeba v nedalekém Cancúnu (je o něco více na sever, ovšem lidé ho mnohdy nesprávně berou jako součást Mayské riviéry), ovšem právě to je největší místní výhoda.

Městské parky v Playa del Carmen vypadají trochu jinak než ty české.

 Xel Ha je rájem ekoturistiky

Jako poslední si ukážeme Xel Ha, kde si návštěvníci podobně jako na Akumalu užívají dovádění želv, ale i delfínů a dalších živočichů. Množství živočišných i rostlinných druhů je tu skutečně velké, a tak tamní oblasti Sian Kaan a Punta Allen lidé rádi navštěvují – především oblíbenou přírodní rezervaci s lagunou, kde lze šnorchlovat a objevovat podvodní jeskyně.

Pokud se vám Mexiko zalíbilo, pak vězte, že po vánočních a novoročních svátcích bývá v turistických letoviscích o něco volněji, a ani tyto kraje netvoří výjimku. Udělejte si radost a vyrazte za sluncem vyhřátým Karibským mořem!

Autor:

ESO travel

O autorovi:

ESO travel patří k největším českým cestovním kancelářím. Pravidelně sbírá prestižní ocenění za zájezdy do Asie a Ameriky, specializuje se na cestování za exotikou. Její vlajkovou lodí je každoroční Cesta kolem světa soukromým letadlem.

Další blog ke čtení:

loď výletní - zámořské plavby - Cestovinky.cz

Nejluxusnější loď na moři: Třísetmetrová Queen Victoria vyplouvá do Středomoří

Nedávno média zaplavily zprávy o vyplutí nejdelší výletní lodi světa Harmony of the Seas. Ale která je ta nejluxusnější? Podle mnoha odborníků na zámořské plavby mezi ty nejexkluzivnější patří Queen Victoria.