Přejít k hlavnímu obsahu

Bolívie

Hlavní město: Sucre. Počet obyvatel: 11 138 234 (2017). Rozloha: 1 098 580 km2 (27. na světě). Úřední jazyk: španělština, kečuánština, aymarština. Měna: boliviano. Sousední státy: Peru, Chile, Argentina, Paraguay, Brazílie.

Bolívii se ne nadarmo říká Tibet Ameriky, jde o nejvýše položenou a nejizolovanější zemi amerického kontinentu. Dodnes je více než polovina obyvatel indiánského původu. Do roku 1879 měla země přístup k Tichému oceánu, v Druhé tichomořské válce o něj však přišla.

Země přírodních krás a bohatství

Bolívie nabízí turistům nezaměnitelnou atmosféru, kterou dělá nejen zdejší specifické obyvatelstvo, ale také příroda sama – najdeme tu vysoké hory, rozsáhlé savany i deštné pralesy. Je tu celá řada národních parků a biologických rezervací, v nichž se můžete dostat do samotného lůna divočiny.

Nejnavštěvovanější místa: města i příroda

K nejnavštěvovanějším místům Bolívie patří především jezero Titicaca v centrálních Andách, které je největším jezerem v Jižní Americe, dále náhorní plošina Altiplano, jež je po Tibetské plošině druhou největší plochou tohoto druhu, města La Paz, administrativní hlavní město Bolívie, a Sucre, oficiální hlavní město.

Psali jsme o těchto místech

Oblíbené články

Salar de Uyuni
Parky a rezervace
Největší solná pláň na světě má rozlohu Libanonu
Vypadá jako obrovské zrcadlo, ve kterém se odráží obloha. Salar de Uyuni je největší solná pláň na světě, která každoročně přitahuje jihoamerické plameňáky i turisty z celého světa.
Salar de Uyuni v Bolívii - Cestovinky.cz
Parky a rezervace
Sůl, všude samá sůl. V největší solné pláni světa občas uvízne i auto
Umíte si představit ohromnou pláň tvořenou několikametrovou vrstvou soli? Se svými 10 582 km2 přesahuje rozloha největší solné pláně na světě i rozlohu Jihočeského kraje.
Titicaca - Cestovinky.cz
Řeky a jezera
Titicaca: Jezero, na kterém žijí lidé s černou krví
Svítá, paprsky slunce se odrážejí od hladiny a vytvářejí na ní zlatavé kolo. A na břehu… počkat, kde je břeh? Kvůli velikosti jezera ho pomalu ani nevidíme. Titicaca je takové malé moře uprostřed Jižní Ameriky.
La Paz
Průvodce městem
La Paz – město, které se turistům odměňuje nevolností
Po dosednutí na letiště v přilehlém El Altu návštěvníci jen těžko pobírají svoje kufry a místo prohlížení Indiánek v širokých sukních a vysokých buřinkách jenom klopí zrak. 
Ženy a rituál Tinku
Lidé a etnika
Brutální rituál Tinku: Kamenování, které často končí smrtí, prý zajistí plodnost a dobrou úrodu
„Čím primitivnější národ, tím brutálnější rituál,“ chce se nám říct ve chvíli, kdy čteme o obřízce nebo popíjení spermatu stařešinů v kmeni. 

Kvízy

Jak se jmenuje největší jezero Jižní Ameriky?
Zobrazit odpověď
Titicaca.