Bolívie

Hlavní město: Sucre. Počet obyvatel: 11 138 234 (2017). Rozloha: 1 098 580 km2 (27. na světě). Úřední jazyk: španělština, kečuánština, aymarština. Měna: boliviano. Sousední státy: Peru, Chile, Argentina, Paraguay, Brazílie.

Bolívii se ne nadarmo říká Tibet Ameriky, jde o nejvýše položenou a nejizolovanější zemi amerického kontinentu. Dodnes je více než polovina obyvatel indiánského původu. Do roku 1879 měla země přístup k Tichému oceánu, v Druhé tichomořské válce o něj však přišla.

Země přírodních krás a bohatství

Bolívie nabízí turistům nezaměnitelnou atmosféru, kterou dělá nejen zdejší specifické obyvatelstvo, ale také příroda sama – najdeme tu vysoké hory, rozsáhlé savany i deštné pralesy. Je tu celá řada národních parků a biologických rezervací, v nichž se můžete dostat do samotného lůna divočiny.

Nejnavštěvovanější místa: města i příroda

K nejnavštěvovanějším místům Bolívie patří především jezero Titicaca v centrálních Andách, které je největším jezerem v Jižní Americe, dále náhorní plošina Altiplano, jež je po Tibetské plošině druhou největší plochou tohoto druhu, města La Paz, administrativní hlavní město Bolívie, a Sucre, oficiální hlavní město.

Psali jsme o těchto místech

Javascript is required to view this map.

Oblíbené články

Vypadá jako obrovské zrcadlo, ve kterém se odráží obloha. Salar de Uyuni je největší solná pláň na světě, která každoročně přitahuje jihoamerické plaměňáky i turisty z celého světa.

celý článek

Svítá, paprsky slunce se odrážejí od hladiny a vytvářejí na ní zlatavé kolo. A na břehu… počkat, kde je břeh? Kvůli velikosti jezera ho pomalu ani nevidíme. Titicaca je takové malé moře uprostřed Jižní Ameriky.

celý článek

Umíte si představit ohromnou pláň tvořenou několikametrovou vrstvou soli? Se svými 10 582 km2 přesahuje rozloha největší solné pláně na světě i rozlohu Jihočeského kraje. Jak tahle bolivijská turistická atrakce spatřila světlo světa?

celý článek

Po dosednutí na letiště v přilehlém El Altu návětěvníci jen těžko pobírají svoje kufry a místo prohlížení Indiánek v širokých sukních a vysokých buřinkách jenom klopí zrak. Příjezd do La Pazu - správního centra Bolívie - je jako rána rovnou do žaludku. Na léčení vysokohorské nemoci se ale každý těší - nejlépe totiž pomáhá koka.

celý článek
  •  

Kvízy

Jak se jmenuje největší jezero Jižní Ameriky?
Zobrazit odpověď
Titicaca.
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.