Cestování > Země > Asie > Indonésie

Indonésie

Hlavní město: Jakarta. Počet obyvatel: 237,4 mil (4. nejlidnatější země světa). Rozloha: 8 1,904,569 km2. Úřední jazyk: Indonéština. Měna: Indonéská rupie. Sousední státy: Ostrov Kalimantan sdílí s malajsií a s Brunejí, na ostrově Papua zase sousedí s Papuou – Novou Guineou, na Timoru s Východním Timorem, jinak se skládá z mnoha ostrovů, které patří jen Indonésii. Výsostné vody Indonésie na moři sousedí dále s Palau, Singapurem, Filipínami, Thajskem, Austrálií a indickými Andamany a Nikobary.

Bezvízový styk pro obyvatele ČR: Pro pobyt v Indonésii je třeba platný cestovní pas s vízem. Pokud pobyt trvá nejvýše 30 dní, mlze získat třicetidenní vízum za poplatek 25 amerických dolarů po příletu na indonéském letišti či příjezdu do přístavu. Popříletové vízum se dá jednorázově za poplatek prodloužit o dalších 30 dnů.

Velvyslanectví: Adresa velvyslanectví České republiky v hlavním městě: Jalan Gereja Theresia No. 20, Menteng, 10350 Jakarta Pusat. V zemi najdeme i tři české honorární konzuláty Surabayi, Makassaru a na Bali.

Na olympijských hrách vypadá Indonésie jako jednostranně zaměřená země vynikající jen v badmintonu a vzpírání (mimo tyto sporty získala země v celé olympijské historii jen jedinou medaili). Příroda, to už je jiná. Džungle ukrývající bezpočet rozmanitých živočišných a rostlinných druhů se může pochlubit řadou ojedinělých zástupců, kteří nikde jinde na světě nežijí.

Tuňáci ve třech časových zónách

Země se skládá z více než sedmnácti tisíc ostrovů a ostrůvků, jež čtyři výrazně převyšují rozlohou: Jáva, Sumatra, Borneo a Celebes. Největší je Borneo (3. největší ostrov světa), více obyvatel má ale Jáva (nejlidnatější ostrov světa). Země je tak rozložitá, že zasahuje do tří časových pásem.

Značnou část příjmů Indonésanů tvoří příjmy z rybolovu, ve velkém se loví například tuňáci. Vzhledem k zachovalé přírodě, věhlasným plážím na Bali a historickým památkám se indonéské ostrovy stávají vyhledávanou dovolenkovou destinací.

Příroda s cyranovskými opičáky

To, co všechny na Indonésii láká, je příroda. Ne nadarmo se v zoologických zahradách stavějí koutky napodobující podmínky čtvrtého nejlidnatějšího státu. V pralesech s vysokým procentem vlhkosti žijí například orangutani či nosaté opice z rodu kahau. Potkat tam lze také tygra sumaterského či nosorožce bornejského, svůj bornejský poddruh má také slon indický. Třicet devět procent všech savců vyskytujících se na území některé z částí Indonésie najdeme pouze tam a nikde jinde. Potkat se s roztodivnými živočichy tváří v tvář přináší turistům nezapomenutelný zážitek.

Aktuální informace o vízech a dalších náležitostech potřebných pro vstup do země najdete na stránkách ministerstva zahraničních věcí.

Zajímá vás toho o Indonésii ještě víc? Mrkněte do článků! Také doporučujeme zajímavé články o cestování po Indonésii na webu Cestomila.

Psali jsme o těchto místech

Javascript is required to view this map.

Oblíbené články

Zdá se vám nemožné, že v roce 2016 může letadlo přistát na úplně jiném letišti? Včera se to stalo v Indonésii. A není to ojedinělé.

celý článek

Pro turisty bývá jen transferem na cestě na Bali. Přesto si zaslouží poznat. Blázinec na ulicích, obrovské slumy vedle moderních nákupních center nebo zajímavá historie provázaná s Evropou je jenom stručný seznam toho, co může největší město nejlidnatějšího ostrova na světě nabídnout.

celý článek

Opice s obrovskými nosy, léta zapomenutý největší klášter světa nebo stovky tajemných megalitů opracovaných neznámo kým před několika tisíci lety, to všechno a mnoho dalšího se dá poznat v Indonésii, zemi rozeseté po sedmnácti stovkách ostrovů v Indickém oceánu. Vydejte se tam s námi.

celý článek
  •  

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.