Přejít k hlavnímu obsahu

Pákistán

Hlavní město: Islámábád. Počet obyvatel: 204 924 861 (2017). Rozloha: 803 940 km2 (34. na světě). Úřední jazyk: urdština. Měna: pákistánská rupie. Sousední státy: Indie, Čína, Afghánistán, Írán.

Ač je Pákistán znám především tím, že život v něm velmi silně ovlivňuje islám (96 % obyvatel jsou muslimové) a že vlastní jaderné zbraně, nabízí i nemálo atrakcí turistům. Patří k nim například hory – Himálaj a Hindukúš, Karákóram a Pamír. Na pákistánském území se tyčí známá hora K2. K navštěvovaným místům patří Karakorum Highway, jedna z nejnebezpečnějších silnic světa, ledovce a jezera v oblasti Passu a Karimabadu, soutěska Indu

Ze zajímavých míst, která se nacházejí hodně ve městech, turisté snadno poznají každodenní život místních. Věže, pevnosti, mešity, ale i moderní budovy nebo replika Eiffelovy věže v Lahore. 

Psali jsme o těchto místech

Oblíbené články

jezero Attabad
Řeky a jezera
Nejkrásnější pákistánské jezero vytvořila katastrofa, při které zahynulo 20 lidí
Příroda je nevyzpytatelná a kdykoli se tak může rozhodnout vzít si zpět to, co vytvořila. Nebo stvořit ještě něco mnohem krásnějšího. Úvod hodný melancholického severského filmu? Možná.
Karakoram Highway - Cestovinky.cz
Hory a ledovce
Karakoram Highway: tady řidiči prostě chybovat nesmí
Chybu při řízení auta v nejtěžších pasážích Karákóramské dálnice můžete udělat jenom jednou. Vede totiž drsnou krajinou druhého nejvyššího pohoří světa a z průšvihu tady jen tak nevybruslíte. Ani nevykličkujete.