Přejít k hlavnímu obsahu

Kráska z drsného Texasu: Most 360

Má internetové stránky jen s jeho fotkami, na cestovatelských portálech jeho návštěvu doporučují tisíce lidí a když se řekne „Austin“ mnoha lidem se jako první vybaví právě tento most. Je to ikona Texasu.

Letos v dubnu se Pennybackerův most dostal do zpravodajství po celé Americe kvůli přestřelce mezi policisty a mužem ve vozu havarovaném poblíž slavného mostu. Muž incident nepřežil. Obvykle se ale nejznámější objekt Austinu dostává do médií spíše jako architektonická zajímavost.

Most se jmenuje po Percym Pennybackerovi, hlavním konstruktérovi mostů při stavbě texaských dálnic v první polovině dvacátého století. Pennybacker patřil k průkopníkům svařovaných mostních konstrukcí.

Pennybackerův most v Texasu je dlouhý 351 m.
Je sice hodně slavný, ale nijak zvlášť dlouhý. Celkem měří 351 metrů.
Zdroj:
Bigstock.com

Místní mostu ovšem říkají spíše „360 Bridge“. Nachází se totiž na velmi známé cestě, Okruhu 360, dálnice vedoucí okolo Austinu.

Denně přes jeho povrch přejede přes 50 tisíc aut. V provozu je od roku 1982. Hned po dostavení začal sbírat různá ocenění, například v oboru designu amerických dálničních staveb, nebo inovace v architektuře Austinu. Za jednu z nejkrásnějších staveb města ho lidé považují dodnes.
 

 
 

Místo

30° 20' 59.6616", -97° 47' 48.9588"
Rubrika:

Podívejte se na články ze stejných kategorií:

Kráska z drsného Texasu: Most 360