Argentina

Hlavní město: Buenos Aires. Počet obyvatel: 40,1 mil (údaj z roku 2010). Rozloha: 2 780 400 km² (8. největší země světa). Úřední jazyk: španělština. Měna: Argentinské peso. Sousední státy: Bolívie, Paraguay, Brazílie, Uruguay, Chile.

Bezvízový styk pro obyvatele ČR:  K pobytům za turistickým účelem, které nepřesáhnou 90 dnů, občané ČR víza do Argentiny nepotřebují (bezvízová dohoda je platná od roku 2000). Víza se ovšem vyžadují pro cesty, jejichž účel je jiný než turistický, anebo v případě, že se cestující hodlá v zemi zdržet déle než 90 dní.

Velvyslanectví: Velvyslanectví České republiky v Argentině: Junín 1461, 1113 Buenos Aires

Je žhavá jako tango, ale i ledová jako pláně národního parku Los Glaciares, je přívětivá jako náměstí Plaza Dorrego a zároveň i temná jako slavný hřbitov La Chacarita – seznamte se, Argentina!

Argentina – obrovská rozlohou, obrovská možnostmi

Argentina je osmá největší země světa – není tedy divu, že se její severní a jižní cíp liší jako den a noc, že jsou tu obrovské rozdíly mezi živým Buenos Aires a pustinami v Ohňové zemi – turisty, kteří sem přijíždějí, ale láká oboje – živelnost i drsnost.

Buenos Aires je hlavní město Argentiny i hlavní město tanga. Na stopy po tomto tanci tady narazíte všude – fungují tady tančírny, kavárničky, muzea, tančí se tu i při improvizovaných pouličních vystoupeních.

Středobodem veškerého dění a místem, kde prý každý pozná tu pravou Argentinu, je náměstí Plaza Dorrego. To se každý víkend zaplní desítkami umělců a muzikantů. Hučí to tu jako v úle a člověk tu nasaje naprosto unikátní atmosféru.

Buenos Aires - na hřbitov a do metra…

Naopak boží klid je na místě zvaném La Chacarita – aby také ne, jde totiž o největší hřbitov v zemi! Turisté sem vyrážejí za unikátní atmosférou a za majestátní architekturou. Ano, je možná trochu ponurá, ale naprosto unikátní. Poutním místem je potom hrob prezidenta Peróna.

Velikou atrakcí je i projížďka metrem na lince A – tady totiž jezdí dřevěné vagony, naprosto totožné s těmi, které tu jezdily před desítkami let. Jde o jednu z největších atrakcí tohoto města.

Drsný a krásný jih Argentiny

Za přírodou se pak jezdí na jih – do národního parku Los Glaciares, kde je téměř padesátka velkých a dvě stovky menších ledovců. Příroda tady má jednoznačně navrch a člověku tu ukazuje, jak umí být krásná a krutá zároveň.

Jen krok do Antarktidy je to z Ohňové země. Klima je tady drsné a příliš ho nezmírňuje ani přítomnost tučňáků patagonských. Maják na konci světa, místo, kde končí veškerá civilizace a dál už je jenom moře, tu může působit paradoxně přívětivě.

O hřejivý dojem se pokoušejí i obyvatelé města Ushuaia, mimochodem nejjižnějšího města světa – fasády zdejších domů jsou barevné – snad proto, aby kompenzovaly chladné klima, které tady panuje v drtivé části roku.  

Psali jsme o těchto místech

Javascript is required to view this map.

Oblíbené články

Na konci světa, v Patagonských Andách, se nachází jedno z nejkrásnějších míst na Zemi. Přivítá vás tu ohlušující řev a obrovité ledovcové bloky, které se řítí desítky metrů do ledové vody. Nádherné přírodní scenérie, ledovcové splazy a nezapomenutelná atmosféra drsné přírody, to je ledovcový park Los Glaciares, který láká dobrodruhy a turisty lačnící po krásné a nespoutané přírodě.

celý článek

Máte rádi svůj klid u konvice čaje a křížovky? Tak to raději nejezděte do Argentiny a do Buenos Aires už vůbec ne. Hlavní město je hlavně pro ty, co si chtějí něco užít, procházet ulice mezi muzikanty, tanečníky, profesionálními venčiteli psů a dalšími třemi milióny živých Jihoameričanů. Držte si klobouky a vykročte s námi tanečním krokem tanga městem Buenos Aires!

celý článek
  •  

Kvízy

Jak se jmenuje slavný ledovec v parku Los Glaciares?
Zobrazit odpověď
Perito Moreno.
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.