Přejít k hlavnímu obsahu

Argentina

Hlavní město: Buenos Aires. Počet obyvatel: 40,1 mil (údaj z roku 2010). Rozloha: 2 780 400 km² (8. největší země světa). Úřední jazyk: španělština. Měna: Argentinské peso. Sousední státy: Bolívie, Paraguay, Brazílie, Uruguay, Chile.

Bezvízový styk pro obyvatele ČR:  K pobytům za turistickým účelem, které nepřesáhnou 90 dnů, občané ČR víza do Argentiny nepotřebují (bezvízová dohoda je platná od roku 2000). Víza se ovšem vyžadují pro cesty, jejichž účel je jiný než turistický, anebo v případě, že se cestující hodlá v zemi zdržet déle než 90 dní.

Velvyslanectví: Velvyslanectví České republiky v Argentině: Junín 1461, 1113 Buenos Aires

Je žhavá jako tango, ale i ledová jako pláně národního parku Los Glaciares, je přívětivá jako náměstí Plaza Dorrego a zároveň i temná jako slavný hřbitov La Chacarita – seznamte se, Argentina!

Argentina – obrovská rozlohou, obrovská možnostmi

Argentina je osmá největší země světa – není tedy divu, že se její severní a jižní cíp liší jako den a noc, že jsou tu obrovské rozdíly mezi živým Buenos Aires a pustinami v Ohňové zemi – turisty, kteří sem přijíždějí, ale láká oboje – živelnost i drsnost.

Buenos Aires je hlavní město Argentiny i hlavní město tanga. Na stopy po tomto tanci tady narazíte všude – fungují tady tančírny, kavárničky, muzea, tančí se tu i při improvizovaných pouličních vystoupeních.

Středobodem veškerého dění a místem, kde prý každý pozná tu pravou Argentinu, je náměstí Plaza Dorrego. To se každý víkend zaplní desítkami umělců a muzikantů. Hučí to tu jako v úle a člověk tu nasaje naprosto unikátní atmosféru.

Buenos Aires - na hřbitov a do metra…

Naopak boží klid je na místě zvaném La Chacarita – aby také ne, jde totiž o největší hřbitov v zemi! Turisté sem vyrážejí za unikátní atmosférou a za majestátní architekturou. Ano, je možná trochu ponurá, ale naprosto unikátní. Poutním místem je potom hrob prezidenta Peróna.

Velikou atrakcí je i projížďka metrem na lince A – tady totiž jezdí dřevěné vagony, naprosto totožné s těmi, které tu jezdily před desítkami let. Jde o jednu z největších atrakcí tohoto města.

Drsný a krásný jih Argentiny

Za přírodou se pak jezdí na jih – do národního parku Los Glaciares, kde je téměř padesátka velkých a dvě stovky menších ledovců. Příroda tady má jednoznačně navrch a člověku tu ukazuje, jak umí být krásná a krutá zároveň.

Jen krok do Antarktidy je to z Ohňové země. Klima je tady drsné a příliš ho nezmírňuje ani přítomnost tučňáků patagonských. Maják na konci světa, místo, kde končí veškerá civilizace a dál už je jenom moře, tu může působit paradoxně přívětivě.

O hřejivý dojem se pokoušejí i obyvatelé města Ushuaia, mimochodem nejjižnějšího města světa – fasády zdejších domů jsou barevné – snad proto, aby kompenzovaly chladné klima, které tady panuje v drtivé části roku.  

Psali jsme o těchto místech

Oblíbené články

Los Glaciares úvodní
Hory a ledovce
Konec světa začíná v ledovcovém parku Los Glaciares, kde duní padající ledovce
Na konci světa, v Patagonských Andách, se nachází jedno z nejkrásnějších míst na Zemi. Přivítá vás tu ohlušující řev a obrovité ledovcové bloky, které se řítí desítky metrů do ledové vody. 
Žíhaná jeskyně hraje všemi barvami modré - Cestovinky.cz
Hory a ledovce
Padesát odstínů modré. Těmi hraje jedna z nejkrásnějších jeskyní světa
Přezdívá se jí mramorová jeskyně. Tuhle elegantně žíhanou krásku najdete v Patagonii.
obrazek
Průvodce městem
Maradona, král tanga, prezident Perón. Na jejich stopy narazíte v Buenos Aires
Máte rádi svůj klid u konvice čaje a křížovky? Tak to raději nejezděte do Argentiny a do Buenos Aires už vůbec ne.
věznice Mendoza Argentina
To nejlepší
Nejdrsnější věznice světa: V argentinské Mendoze nebyla kanalizace ani lékařská péče
Přeplněnost, násilí a nelidské podmínky. To jsou synonyma pro věznici v Mendoze v Argentině, o které vyděšeně referovala i zaměstnankyně organizace Amnesty International. 
Iguacu úvodní
To nejlepší
Nejkrásnější vodopády Jižní Ameriky: těší turisty, přitahují sebevrahy
Rádi se díváte na masy vody, které ohromnou silou a rychlostí padají k zemi, ale i na ty, které uchvacují svou elegancí? Tohle je pět nejkrásnějších vodopádů v Jižní Americe.
Jan Rendl cestovatel
Úspěšní lidé
Jan Rendl: „Ujít 10 000 kilometrů je nepředstavitelné. Dával jsem si dílčí cíle.“
Na první dobrou nenápadný kluk, kterých denně potkáte desítky. A přece ne! Kdyby existoval skutečný titul CESTOVATEL, Jan Rendl by byl jeho právoplatným držitelem.

Kvízy

Jak se jmenuje slavný ledovec v parku Los Glaciares?
Zobrazit odpověď
Perito Moreno.