Přejít k hlavnímu obsahu

Vietnam

Hlavní město: Hanoj. Počet obyvatel: 90 549 390 (odhad z roku 2011). Rozloha: 329 566km² (67. na světě). Úřední jazyk: Vietnamština (úřední), francouzština a angličtina. Měna: Vietnamský dong. Sousední státy: Čína, Laos a Kambodža.

Bezvízový styk pro obyvatele ČR: Občan ČR potřebuje pas, jehož platnost přesahuje dobu pobytu ve Vietnamu (délka platnosti pasu není předpisy specifikována), pro udělení víza musí mít alespoň 2 stránky volné. Zkontrolujte si, zda nemáte poškozený pas. Turistická víza se udělují standardně na 1 měsíc, vyplňuje se 1 vízový formulář a přikládá se 1 fotografie pasového formátu.

Velvyslanectví: Velvyslanectví České republiky ve Vietnamu, 13 Chu Van An, Hanoi, telefon: +844/ 3 8454131-2, e-mail: hanoi@embassy.mzv.cz, provozní hodiny: pondělí, pátek 08.00 – 12.00, 12.30 – 16.30.

Pro vietnamskou socialistickou republiku jsou charakteristické nekonečně táhnoucí se rýžová pole, Rudá řeka, úzké nížiny a svěží tropické pralesy. Vietnam se také může pochlubit celkem 13 národních parků a mnoho chráněných území a také jednou z nejvíce pestrých kuchyní na celém světě!

Navštivte určitě historickou Hanoj a šarmantní Ho Či Minovo město

Na břehu Rudé řeky se rozkládá hlavní město Hanoj. Vidět zde musíte určitě nejstarší buddhistický chrám v zemi (z 6. století) a tzv. pagodu na jediném sloupu, která symbolicky znázorňuje lotosový květ. Další pozoruhodnou zajímavostí města jsou divadla vodních loutek a komplex pagod Chua Huong, kam se dá dostat pouze na loďce přes řeků plné rozkvetlých leknínů.

Další důležité kulturní centrum Vietnamu je bývalý Saigon, dnes Ho Či Minovo město – moderní protipól historické Hanoje. Ho Či Minovo město je v současné chvíli nejrozvinutějším městem republiky. Za nejvýznamnější atrakci města můžeme označit čínskou čtvrť Cholon, tzv. Velké tržiště, válečné muzeum, Palác Norodom či chrám Nefritového císaře. Poblíž města se nachází národní park Cat Tien s pozoruhodnou faunou a přírodní rezervace Condao, plná krásných pláží.  

Kouzelná zátoka Halong, Mramorové hory a věže Po Nagar

Za jedno z nejkrásnějších míst ve Vietnamu platí zátoka Halong, kterou najdeme i na seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. Je zde přes tisíce malých tajuplných ostrůvků s plovoucími vesnicemi. Další klenot oblasti se jmenuje Jeskyně zázraků a Jeskyně dřevěných kůlů

Pokud se budete chtít dozvědět něco více o historii Vietnamu, pak navštivte královské hrobky dynastie Nguyien u města Hue, městečko Hoi An, kdysi nejvýznamnější obchodní centrum Asie. Dále komplexně prolínající se síť pěších tunelů Cu Chi, ležící blízko u Saigonu, které jsou pozoruhodným mementem na americko-vietnamskou válku.

A máte chuť více nasát duchovní historii, tak to se musíte vypravit do Mramorových hor, které ukrývají před zrakem světa 5 horských vrchů pojmenovaných podle pěti základních prvků asijské mystické tradice: Voda, Dřevo, Oheň, Země a Kov. Také na vás zde čekají různé průchody mezi jeskynními chrámy a pagodami a dechberoucí výhled do okolní krajiny. Dalším důležitým duchovním místem jsou pro místní věže Po Nagar. Jedná se o hinduistický areál čtyř věží věnovaný předně bohu Šivovi a postavený mezi 8. a 12. stoletím.

V našich článcích vám budeme postupně odhalovat taje a divy této čarovné asijské země. Vše důležité a zajímavé najdete níže.

Psali jsme o těchto místech

Oblíbené články

Ha Long Bay úvodní
Pláže a moře
Zátoka Ha Long: Za draky a prostitutkami z barů
Chcete se proplétat na lodi mezi stovkami ostrovů a ostrůvků a zároveň vidět jeden ze sedmi nových divů světa? Pak se vypravte do Vietnamu do zátoky Ha Long. 
Rýřová pole pod velehorami - Cestovinky.cz
Hory a ledovce
Pod třítisícovými velehorami se krčí políčka jako z pohádky
Slunce osvěcuje údolí, v pozadí se zelenají hory a na okolních kopcích ze země vystupují terasovitá rýžová políčka.
Tien Son - Cestovinky.cz
Parky a rezervace
Na návštěvě snadno přístupných jeskyní Národního parku Phong Nha – Ke Bang
Území Vietnamu pokrývá množství krasových území. Ta se každým rokem těší stále většímu zájmu turistů. Ať již těch domácích nebo zahraničních.
Jednopilířová pagoda - Cestovinky.cz
Průvodce městem
Hanoj – město ležící na řece
Město mnoha tváří. Kouzelné město s tisíciletou tradicí. Supermoderní výškové budovy. Město, které si buď zamilujete na první dobrou nebo ho budete navždy nenávidět. Vítejte v Hanoji.
Vzhůru na dovolenou! - Cestovinky.cz
Pláže a moře
Con Dao: zapomenutý ráj na jihu Asie
Con Dao je malé souostroví, které leží přibližně 100 km jihozápadně od Vietnamu. Největší ostrov Con Son sloužil dlouhou dobu jako vězení pro nežádoucí politické vězně. To už je ale minulostí.
Vietnam pulzující město - cestovinky.cz - Cestovinky.cz
Průvodce státem
Sto a jedna tvář Vietnamu
Vietnam je země s bohatou historii, do které zasahoval celý svět. Nyní rozdělena na dvě ekonomické části zastávající svůj vlastní způsob života.
nejkrásnější vodopády Asie úvodní
To nejlepší
Nejkrásnější vodopády Asie: jsou v mongolské pustině i u nejvyšší thajské hory
Jestliže se rádi kocháte vodou padající z útesů, z výšky, určitě se vám budou líbit i ty nejkrásnější vodopády v Asii. Najdete je na pozoruhodných místech.
nejkrásnější laguny světa
Pláže a moře
TOP 5 nejkrásnějších lagun na světě: nakoukněte s námi do ráje!
Kdo by neznal Bora Bora? Azurově modrá voda, překrásné pláže a nedotčená exotická příroda. Jedinečné laguny najdete i na dalších místech po celém světě.
Kam na degustací vína v Asii?
To nejlepší
Kam za vínem v Asii? Ochutnejte víno z hor nebo to, které podávají v luxusních amerických restauracích
Když se řekne víno, naprostá většina z nás si pravděpodobně představí vyhlášené vinice ve Francii nebo Itálii. Jen málokdo by tak za ochutnávkou vinných specialit zamířil do Asie.
Krvavý vývar s vnitřnostmi
Praktický rádce
Extrémní kuchyně: Tiết Canh je „tak trochu“ jiná pho, ze které se vám zvedne žaludek
Asijskou kuchyni buď milujete, nebo nenávidíte. Luxusní vývary, nudle v mnohých obměnách, hromady bylinek, oříšků a čerstvé zeleniny zaujaly nejednoho tuzemského strávníka.

Kvízy

Jak se jmenuje hlavní město Vietnamu?
Zobrazit odpověď
Hanoj.