Cestování > Země > Asie > Vietnam

Vietnam

Hlavní město: Hanoj. Počet obyvatel: 90 549 390 (odhad z roku 2011). Rozloha: 329 566km² (67. na světě). Úřední jazyk: Vietnamština (úřední), francouzština a angličtina. Měna: Vietnamský dong. Sousední státy: Čína, Laos a Kambodža.

Bezvízový styk pro obyvatele ČR: Občan ČR potřebuje pas, jehož platnost přesahuje dobu pobytu ve Vietnamu (délka platnosti pasu není předpisy specifikována), pro udělení víza musí mít alespoň 2 stránky volné. Zkontrolujte si, zda nemáte poškozený pas. Turistická víza se udělují standardně na 1 měsíc, vyplňuje se 1 vízový formulář a přikládá se 1 fotografie pasového formátu.

Velvyslanectví: Velvyslanectví České republiky ve Vietnamu, 13 Chu Van An, Hanoi, telefon: +844/ 3 8454131-2, e-mail: hanoi@embassy.mzv.cz, provozní hodiny: pondělí, pátek 08.00 – 12.00, 12.30 – 16.30.

Pro vietnamskou socialistickou republiku jsou charakteristické nekonečně táhnoucí se rýžová pole, Rudá řeka, úzké nížiny a svěží tropické pralesy. Vietnam se také může pochlubit celkem 13 národních parků a mnoho chráněných území a také jednou z nejvíce pestrých kuchyní na celém světě!

Navštivte určitě historickou Hanoj a šarmantní Ho Či Minovo město

Na břehu Rudé řeky se rozkládá hlavní město Hanoj. Vidět zde musíte určitě nejstarší buddhistický chrám v zemi (z 6. století) a tzv. pagodu na jediném sloupu, která symbolicky znázorňuje lotosový květ. Další pozoruhodnou zajímavostí města jsou divadla vodních loutek a komplex pagod Chua Huong, kam se dá dostat pouze na loďce přes řeků plné rozkvetlých leknínů.

Další důležité kulturní centrum Vietnamu je bývalý Saigon, dnes Ho Či Minovo město – moderní protipól historické Hanoje. Ho Či Minovo město je v současné chvíli nejrozvinutějším městem republiky. Za nejvýznamnější atrakci města můžeme označit čínskou čtvrť Cholon, tzv. Velké tržiště, válečné muzeum, Palác Norodom či chrám Nefritového císaře. Poblíž města se nachází národní park Cat Tien s pozoruhodnou faunou a přírodní rezervace Condao, plná krásných pláží.  

Kouzelná zátoka Halong, Mramorové hory a věže Po Nagar

Za jedno z nejkrásnějších míst ve Vietnamu platí zátoka Halong, kterou najdeme i na seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. Je zde přes tisíce malých tajuplných ostrůvků s plovoucími vesnicemi. Další klenot oblasti se jmenuje Jeskyně zázraků a Jeskyně dřevěných kůlů

Pokud se budete chtít dozvědět něco více o historii Vietnamu, pak navštivte královské hrobky dynastie Nguyien u města Hue, městečko Hoi An, kdysi nejvýznamnější obchodní centrum Asie. Dále komplexně prolínající se síť pěších tunelů Cu Chi, ležící blízko u Saigonu, které jsou pozoruhodným mementem na americko-vietnamskou válku.

A máte chuť více nasát duchovní historii, tak to se musíte vypravit do Mramorových hor, které ukrývají před zrakem světa 5 horských vrchů pojmenovaných podle pěti základních prvků asijské mystické tradice: Voda, Dřevo, Oheň, Země a Kov. Také na vás zde čekají různé průchody mezi jeskynními chrámy a pagodami a dechberoucí výhled do okolní krajiny. Dalším důležitým duchovním místem jsou pro místní věže Po Nagar. Jedná se o hinduistický areál čtyř věží věnovaný předně bohu Šivovi a postavený mezi 8. a 12. stoletím.

V našich článcích vám budeme postupně odhalovat taje a divy této čarovné asijské země. Vše důležité a zajímavé najdete níže.

Psali jsme o těchto místech

Javascript is required to view this map.

Oblíbené články

Území Vietnamu pokrývá množství krasových území. Ta se každým rokem těší stále většímu zájmu turistů. Ať již těch domácích nebo zahraničních. Oblastí, která zažívá nejen turistický boom, ale kde byly za poslední léta objeveny desítky nových jeskyní a krasových zvláštností, je oblast národního parku Phong Nha – Ke Bang rozkládající se ve střední části Vietnamu kolem rozrůstající se vesničky Son Trach. Toto území je prý geologicky nejstarším krasem v Asii a také tím nejvýznamnějším co se ekosystému a geomorfologie týká. Díky tomu si národní park vysloužil zápis do seznamu přírodního dědictví UNESCO.

celý článek

Město mnoha tváří. Kouzelné město s tisíciletou tradicí. Supermoderní výškové budovy. Město, které si buď zamilujete na první dobrou nebo ho budete navždy nenávidět. Vítejte v Hanoji.

celý článek

Slunce osvěcuje údolí, v pozadí se zelenají hory a na okolních kopcích ze země vystupují terasovitá rýžová políčka. Tahle scenérie dělá z okolí Mu Cang Chai ve Vietnamu zajímavé místo, které láká lovce nejkrásnějších snímků světa.

celý článek

Con Dao je malé souostroví, které leží přibližně 100 km jihozápadně od Vietnamu. Největší ostrov Con Son sloužil dlouhou dobu jako vězení pro nežádoucí politické vězně. To už je ale minulostí. Možná právě proto se tomuto místu přezdívá Ďábelské ostrovy a je jedním z mála míst, které ještě zcela nepohltil turismus.

celý článek

Vietnam je země s bohatou historii, do které zasahoval celý svět. Nyní rozdělena na dvě ekonomické části zastávající svůj vlastní způsob života. Dnes tuto zemi navštěvuje stále více turistů, kteří vyhledávají exotickou kuchyni, nádherné pláže a bohatou kulturu.

celý článek

Chcete se proplétat na lodi mezi stovkami ostrovů a ostrůvků a zároveň vidět jeden ze sedmi nových divů světa? Pak se vypravte do Vietnamu do zátoky Ha Long. O ní se vypráví zajímavá a stará legenda a samotná zátoka je jako jedna velká pohádka.

celý článek

Vodní loutkářství lze ve Vietnamu označit za kulturní fenomén, který nikde jinde nemá obdoby! O umělecky ztvárněné taneční kreace víl, fénixů, jednorožců či samotných draků na posvátné vodě mají lidé obrovský zájem. Sehnat lístky na vodní představení je kolikrát stejně těžké, jako např. na finále fotbalové Champions League! Bez rezervace to prostě nejde!

celý článek
  •  

Kvízy

Jak se jmenuje hlavní město Vietnamu?
Zobrazit odpověď
Hanoj.
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.