Cestování > Země > > > Bibione: Tyrkysové moře a sluncem vyhřátá pláž, která je jednou z nejčistších v Itálii! A to je jen začátek…
Bibione - hlavní fotka
Zdroj:

Bibione: Tyrkysové moře a sluncem vyhřátá pláž, která je jednou z nejčistších v Itálii! A to je jen začátek…

Na severu Itálie u břehů Jaderského moře a poblíž Shakespearovými romány opěvovaných měst Verona a Benátky leží neuvěřitelně poklidné turistické letovisko Bibione (cca 3 000 stálých obyvatel). Rok od roku se zde modernizují a řádně zkvalitňují služby cílené pro potřeby cizokrajných turistů a návštěvníků města.

Za vyvrcholení tohoto snažení místních lze považovat jednu z nejkomfortněji udržovaných pláží v celé Itálii, která je proslulá svým ekologickým zaměřením a unikátní čistotou!

Stačí se jen pár minut zabořit do jemně světle žlutého písku lemovaného pestrobarevnými tvary a barvami mořem vyvržených mušlí, a už vám vytanou na jazyk dvě slova: siesta a pohoda. A tohle platí v obecném měřítku na atmosféru celého Bibione. Tady se prostě nikam nespěchá. Navíc když slunce pevně kraluje azurové obloze (což se skoro pořád) pokojně rozprostírající se nad pláží i městem, tak se nějak stále nemůžete zbavit dojmu, že je pořád ta známá slunná neděle, i když ta „skutečně“ minula třeba už před 4 dny.

Bibione se stalo mezi českýmui turisty extrémně populární v devadesátých letech minulého století. Zájezd sem nabízela snad každá tuzemská cestovní kancelář. Když se tedy zde projdete po pláži, určitě narazíte na nějakou tu Maruš nebo Karla s ponožkami v sandálech a paštikou namazaným krajícem šumavy.

Sympatické na přímořském Bibione je také to, že na každém písečném kroku je cítit a znát jeho zaměření na rodiny s malými, třeba i s již odrostlejšími dětmi, pro něž se velmi brzo po příjezdu stává město, a především pláž se svými atrakcemi a aktivitami, malým rájem na Zemi.

Menší děti tu mají různé houpačky a prolézačky, a to opravdu zhusta, takže to na některých místech může vypadat jako v bláznivé komedii, kde světu vládnou děti. Populární je také plavba na pirátské bárce, repliky středověkých korzárských lodí. A pokud si myslíte, že tato pláž „siesty“ postrádá nějakou adrenalinovou akci, tak pak můžete zkusit windsurfing či paragliding. A zahrát si takový plážový fotbálek či volejbal, tak to rozhodně taky není k zahození!  

Evropané zkrátka na Bibione nedají nikterak dopustit!
Zdroj:

11kilometrová pláž je pýchou a náležitým skvostem celého Bibione! Vstřícný plážový servis též překvapí!

A má dvě náležitá prvenství v Itálii! Tou první, že se stala první pláží v zemi, která zarazila náruživým kuřákům tipec. A tou druhou je skutečnost, že pro „aktivní“ opalování, zahloubání se do oblíbené literatury či pozorování vašich nejmenších při jejich dovádění v moři, nemusíte zaplatit ani jediné euro! Tedy za předpokladu, že zvolíte jako své základní stanovisko k moři místo v písku před slunečníky (jsou barevně rozdělené dle jednotlivých hotelů) či za nimi.

Pokud si ale řádně předplatíte své „teplé“ místečko na pláži, tak se můžete těšit na další místní třešničku na dortu -  SMS plážový servis. Máte chuť na pravou italskou pizzu či chcete svlažit hrdlo chlazeným nápojem? Stačí jen poslat jednu SMS zprávu a plážový pracovník či pracovnice vám s úsměvem vše přinesou.    

Čím víc rozevřených slunečníků, tím méně utonulých trosečníků!

A to se pomalu tedy také dostáváme k tomu, proč mezinárodní nezisková organizace Nadace pro ekologickou výchovu (FEE) už několikrát „přišpendlilo“ na triko místní pláž ocenění tzv. modré vlajky. Řádná a pravidelná údržba plážových WC, která je přesná, jak dobře natažené švýcarské hodinky, tak také není vždy standardem každé malebně okouzlující světové pláže. Nebo „funící“ bagr, který neúnavně „rolbuje“ část pláže vyhrazená „pejskařům“ u majáku.

Stál tam jak kůl v...písku a vodě, přece!
Zdroj: Clod79 / Foter / CC BY-ND

Panorama piniového háje a romantického majáku nejen pro zamyšlené! 

Pluto Beach v Bibione aneb sem pejsek může!

A nejenom „pejskaře“ a jejich čtyřnohé mazlíky potěší písečné pláže poblíž nehybného a v tichu vůní borovic zasazeného „strážce“ všech projíždějících lodí – místního bílé majáku, cíle všech romantiků plachých srdcí a citů, ale také ty, jenž se vydají pozorovat z okolí majáku západ či východ slunce za zvuku ladně „šplouchajících“ vln tyrkysovo-sargasově smaragdu Evropy - Jadranského moře. 

Místní maják stráží nejen lodě, ale také lidské duše.
Borovice jsou tichými průvodci pláže u bílého majáku.

Locations

Bibione
Itálie
45° 38' 10.5144" N, 13° 5' 51.1224" E
Bibione
Itálie
45° 38' 10.5144" N, 13° 5' 51.1224" E

Aktivita: Odpočinek

Podívejte se na články ze stejných kategorií:

Diskuse

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.