Přejít k hlavnímu obsahu

Kamenný les Shilin: podivuhodné útvary jsou hříčkou fantazie přírody

Není les jako les. A Shilin v Číně nacházející se asi 110 kilometrů od Kunmingu je toho důkazem. Jde totiž o les kamenný. Samozřejmě tu nezkameněly stromy. Ale i tak je tohle místo úžasné a je dalším mistrovským dílem matky přírody. Podívejte se na něj s námi!

Kamenný les Shilin neukrývá žádné roztodivné stromy. Jde o místo, na němž se nachází soubor mohutných vápencových věží. Tyhle šedé krásky se rozprostírají na území 80 hektarů a nejvyšší z nich dosahují i výšky 30 metrů. Možná si myslíte, že to skončí rozhledem z vysoké vyhlídky po kraji. Ale ono ne.

Mezi vápencovými útvary vedou chodníčky a schody, díky nimž se můžete dostat až do samotného srdce Kamenného lesa. Na některé věže se dá i s trochou zdatnosti vyšplhat až do vyhlídkových altánků, odkud se pak můžete pokochat tou neobvyklou nádherou. Po cestách tu s pohodlnějšími turisty jezdí i elektrobusy.

Kamenný les Shilin ukrývá spoustu nádherných vápencových útvarů.

Jak se tohle přírodě stane?

Vápencové útvary tu samozřejmě nevznikly jen tak samy od sebe. Území, na kterém se nachází, bylo dříve součástí mořského dna, které bylo vyzdvihnuto výš a vítr a déšť ho postupem času pěkně opracoval. Některé útvary díky svému vzhledu získaly i pořádně poetická pojmenování, například Lotosový květ nebo Fénix česající si křídla.

Legenda zase říká, že labyrint z kamenných útvarů vytvořili nesmrtelní pro zamilované dvojice, které jen těžko nacházely soukromí. To tady dnes nejspíš nenajdete, zvlášť když se trefíte do dne, kdy se sem vypraví zájezdy. I tak ale rozhodně Shilin, který stejně jako Jihočínský kras patří pod ochranu UNESCO, za vidění stojí.

 
 

Místo

25° 5' 42.1764", 121° 31' 28.5888"
Rubrika:
Aktivity:

Poznání

Autor:
Petra Malá

Podívejte se na články ze stejných kategorií:

Kamenný les Shilin: podivuhodné útvary jsou hříčkou fantazie přírody