Přejít k hlavnímu obsahu

Od 13. 3. 2020 jsou kvůli koronaviru otevřené hranice s Německem a Rakouskem jen na 11 přechodech

Vláda České republiky dnes ve 14.00 hod. vyhlásila nouzový stav, který má trvat 30 dní. Od zítřka, pátku 13. 3. 2020, se pravidla nouzového stavu dotknou i turistů a ne málo. Máme totiž poměrně omezenou svobodu pohybu.

Neříkáme, že je to špatně. Konstatujeme to jako fakt. Od 13. 3. 2020 máme na některých místech „uzavřené“ hranice s Německem a Rakouskem. Do těchto dvou států se všichni dostaneme jen na 11 hraničních přechodech, kde navíc budou probíhat kontroly a měření teploty kvůli koronaviru. Lidi, kterým kontrola naměří 38 °C a víc, pak budou muset na místě absolvovat odběr krve.

Kde jsou otevřené přechody?

Během platnosti stavu nouze se nepodíváme do rizikových zemí, k nimž (z těch evropských) patří například Itálie, Španělsko nebo Francie, ale především pro nás Rakousko a Německo. Výjimka pro překračování hranic by měla platit pro Čechy, kteří v těchto zemích pracují.

Kde budeme moct hranici překročit? Z Německa se bez výjimky dostaneme na sedmi přechodech (pro všechny Krásný Les, Hora sv. Šebestiána, Pomezí nad Ohří, Rozvadov, Folmava, Železná Ruda, Strážný; pro občany s pracovní výjimkou pak ještě Jiříkov, Cínovec, Vojtanov a Všeruby), z Rakouska na čtyřech (Dolní Dvořiště, České Velenice, Hatě a Mikulov; pro občany s pracovní výjimkou mimo to i Nová Bystřice, Vratěnín a Valtice).

Zdroj informací: ČT24

 
 

Místo

Rubrika:
Aktivity:

Autor:
Petra Malá

Podívejte se na články ze stejných kategorií:

Od 13. 3. 2020 jsou kvůli koronaviru otevřené hranice s Německem a Rakouskem jen na 11 přechodech