Cestování > Země > > > Utíkali před zákonem, dnes na místo jejich ztroskotání jezdí davy
Pláž Navagio na ostrově Zakynthos
Zdroj: Bigstock

Utíkali před zákonem, dnes na místo jejich ztroskotání jezdí davy

Je to opravdu ztroskotaná loď, nebo jen nějaké šidítko pro turisty? Když se podíváte na řeckou pláž Navagio na ostrově Zakynthos, skoro to vypadá na to druhé. Ale je to přesně naopak.

Ostrov Zakynthos ukrývá jeden skvost, jehož fotky oblétly celý svět. Pokud v nějakém katalogu mají fotky této lokality, je to téměř jistě odsud.

Jednoho pošmourného dne roku 1980 po velké bouři na pláži objevila rozbitá loď plná cigaret a dalšího, pravděpodobně pašovaného zboží. Lidé si odnesli kontraband, navíc od té doby mají zajímavou atrakci pro turisty.

I díky vraku patří Navagio dlouhodobě mezi nejpopulárnější pláže Řecka.
Zdroj: Bigstock

Nejromantičtější pláž Řecka

Na pláž Navagio se lidé jezdí koupat do nádherného prostředí. Jen si to představte (nebo si nic nepředstavujte a podívejte se na titulní fotku) – nezvykle vykrojená zátoka, průzračná voda, jemný světlý písek, průzračná voda, polorozpadlý vrak lodi Panagiotis. Romantika jako hrom!

Jen se koupat? Není to nuda? Už jste si někdy šli na pláž zaskákat na laně? Podívejte se, jak to dělají šílenci na videu. Pochopitelně na pláži Navagio na Zakynthu.

Honila je pobřežní hlídka, zničila je bouře

Jak se vlastně loď na pláž dostala? Jak jsme uvedli, zcela jistě to nevíme, ale podle nejrozšířenějšího vysvětlení prchala pašerácká loď Panagiotis před pobřežní stráží. Vezla do Řecka nelegální náklad. Přišla bouře. Manévry při snaze ztratit se hlídce a nepříznivé počasí, to bylo na kormidelníka plavidla příliš, loď tedy ztroskotala. Ovšem velmi šťastně, protože jinak by Řecko nemělo tak zajímavé místo.

A kde vlastně pláž Navagio najdete? Z Atén cestujete pořád dál na západ až na samý kraj poloostrova Peloponés, překonáte mořskou úžinu, přejedete celý ostrov Zakynthos a po 356 kilometrech jste u cíle. Trvá to asi 6 hodin. Anebo si na Zakynthos z Atén zaletíte letadlem, to trvá ani ne hodinu.

Místo

Zakynthos
Řecko
37° 51' 58.5504" N, 20° 37' 24.9204" E

Aktivita: Odpočinek

Podívejte se na články ze stejných kategorií:

Diskuse

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.