Přejít k hlavnímu obsahu

Jižní Korea

Hlavní město: Soul. Počet obyvatel: 48 422 644 (údaj z roku 2005). Rozloha: 98 480 km² (109. na světě). Úřední jazyk: Korejština. Měna: korejský won. Sousední státy: Severní Korea.

Bezvízový styk pro obyvatele ČR: Občan ČR nepotřebuje ke vstupu na území Korejské republiky vízum ani pobytové povolení po dobu 90 dnů pro běžné turistické cesty. V případě studia, zaměstnání či umělecké činnosti je třeba udělení příslušného druhu víza.

Velvyslanectví: Velvyslanectví České republicky v Korejské republice, 17, Gyeonghuigung 1-gil, Jongno-gu, 110-062 Seoul , telefon: +82/2/725 6765-6, 720 6453, +82/2/725 6763
e-mail: seoul@embassy.mzv.cz, provozní hodiny: pondělí, pátek 08.30 - 17.00.

Jižní Korea je neuvěřitelně duchovně vitální a zároveň i ekonomicky dobře rozvíjející se zemí, kde se úspěšně mísí moderní životní styl a moudrost prastarých věků. Nejnovější technologie, gigantické mrakodrapy, průzračná jezírka pokrytá lotosovými květy a chrámy zašlé slávy buddhistických mnichů, to vše je zde k vidění.  

Zažít meditační ticho a osvícení v rušných ulicích Soulu

Přes 10 miliónů lidí se každé ráno probudí v hlavním městě Soulu. Jedná se o metropoli, kde si každý přijde na své. Zde se člověk opravdu nikdy nemůže nudit.

Nádech minulosti se zde ostře protíná v přítomném denním mumraji, kdy např. návštěva meditační svatyně Čongmyo nebo vznešeného paláce z 15. století Kyongbokkung, dostává úplně jiný rozměr.

Z dalšího bohatého kulturního dědictví Jižní Koreji stojí za to vyzdvihnout chrám Pulkuksa nebo observatoř Chomsungdae, které je nejstarší stavbou svého druhu na celém asijském kontinentě.

Když příroda jedná v souladu s pohybem asijského tygra

V momentě, kdy člověk opustí tep hyperzrychleného Soulu, tak může začít objevovat ojedinělou tvář přírodních krás země.

Kdy např. nechat oko spočinout na divoké horské bystřiny a vpovzdálí vykukující střechy tichem ověnčených klášterů, kde celé legie mnichů a učenců hledali celá staletí své individuální duchovní probuzení, tak to moc všedně nezní, že?

Zažít krásu Korejské republiky je druh neobyčejného zážitku, který se jen tak neopakuje. Zajímá vás toho o zemi více? Doufáme, že vaše lačné informační hladovění o Jižní Koreji alespoň zčásti nasytí naše články. 

Psali jsme o těchto místech

Oblíbené články

Slunce nad ostrovem Čedžu v Jižní Koreji
Hory a ledovce
Korejská vláda protlačila Čedžu mezi sedm přírodních divů světa
Když se v roce 2011 mezi „Nových 7 přírodních divů světa“ dostal korejský ostrov Čedžu, leckoho to překvapilo. Ve světě totiž nijak moc známý tehdy nebyl. Korejské úřady tehdy v hlasování ostrovu trochu „pomohly“.
Soul - Cestovinky.cz
Průvodce městem
Soul: Nad městem velkých příběhů ční půlkilometrová věž
Korea je země velkých příběhů a nádherné krajiny. Téměř celou ji obklopuje moře a značnou část jejího povrchu pokrývají majestátní štíty Diamantových hor. Tato krásná a pro nás exotická země toho nabízí ještě mnohem víc...
Pusan - Cestovinky.cz
Pláže a moře
Největší obchodní centrum světa mají Korejci poblíž písečných pláží
Proslulé pláže Songjeong, Haeundae a Gwangalli, odkud je nádherný výhled na známý Diamantový most, to je přístav Pusan. Kromě průzračně čisté vody nabídnou místní pláže i mnoho míst k občerstvení a vyžití.
Penisové ryby připravené ke konzumaci
Praktický rádce
Extrémní kuchyně: Jihokorejská pochoutka vypadá jako pánské přirození a konzumuje se zaživa
Jihokorejci mají nesmírně bohatou, rozmanitou a zajímavou kuchyni. Jednou ze specialit je gaebul a pište si, že ho na místních tržištích rozhodně nepřehlédnete.
Korejské národní jídlo
Praktický rádce
Bez manželky prý Korejci zvládnou žít. Bez kimči ale ne
O nakládané kvašené zelenině jste už pravděpodobně nejednou slyšeli. Možná jste ale netušili, odkud k nám kimči přišlo a jak vlastně tenhle národní pokrm vznikl.
Turistika za hazardem v Jižní Koreji - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Turistika za hazardem v Jižní Koreji
Jižní Korea je neobyčejně zajímavá země. Není to sice tak oblíbená turistická destinace jako některé další země v jižní Asii, ale rozhodně má co nabídnout.
Korejská kuchyně - grilování masa - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Světová kuchyně: Tajemství dlouhého života Korejců můžeme poznat i u nás
Jihokorejci se dožívají v průměru 81 let, což je o tři roky více než u nás. Neoddiskutovatelný podíl na tom má i složení jejich stravy. Pojďme jim poodhrnout pokličku a podívejme se, co vlastně jedí.

Kvízy

Jak se jmenuje největší ostrov Korejské republiky (je zapsán na seznam UNESCO)?
Zobrazit odpověď
Vulkanický ostrov Čedžu.
Kde se konala letní olympiáda v roce 1988.
Zobrazit odpověď
V jihokorejském Soulu. Svou první olympijskou medaili tam získal oštěpař Železný.
Jak se říká specifické jihokorejské popové hudbě?
Zobrazit odpověď
K-pop
Ve kterém městě mají největší obchodní centrum světa?
Zobrazit odpověď
V jihokorejském Pusanu.