Cestování > Země > Asie > Jižní Korea

Jižní Korea

Hlavní město: Soul. Počet obyvatel: 48 422 644 (údaj z roku 2005). Rozloha: 98 480 km² (109. na světě). Úřední jazyk: Korejština. Měna: korejský won. Sousední státy: Severní Korea.

Bezvízový styk pro obyvatele ČR: Občan ČR nepotřebuje ke vstupu na území Korejské republiky vízum ani pobytové povolení po dobu 90 dnů pro běžné turistické cesty. V případě studia, zaměstnání či umělecké činnosti je třeba udělení příslušného druhu víza.

Velvyslanectví: Velvyslanectví České republicky v Korejské republice, 17, Gyeonghuigung 1-gil, Jongno-gu, 110-062 Seoul , telefon: +82/2/725 6765-6, 720 6453, +82/2/725 6763
e-mail: seoul@embassy.mzv.cz, provozní hodiny: pondělí, pátek 08.30 - 17.00.

Jižní Korea je neuvěřitelně duchovně vitální a zároveň i ekonomicky dobře rozvíjející se zemí, kde se úspěšně mísí moderní životní styl a moudrost prastarých věků. Nejnovější technologie, gigantické mrakodrapy, průzračná jezírka pokrytá lotosovými květy a chrámy zašlé slávy buddhistických mnichů, to vše je zde k vidění.  

Zažít meditační ticho a osvícení v rušných ulicích Soulu

Přes 10 miliónů lidí se každé ráno probudí v hlavním městě Soulu. Jedná se o metropoli, kde si každý přijde na své. Zde se člověk opravdu nikdy nemůže nudit.

Nádech minulosti se zde ostře protíná v přítomném denním mumraji, kdy např. návštěva meditační svatyně Čongmyo nebo vznešeného paláce z 15. století Kyongbokkung, dostává úplně jiný rozměr.

Z dalšího bohatého kulturního dědictví Jižní Koreji stojí za to vyzdvihnout chrám Pulkuksa nebo observatoř Chomsungdae, které je nejstarší stavbou svého druhu na celém asijském kontinentě.

Když příroda jedná v souladu s pohybem asijského tygra

V momentě, kdy člověk opustí tep hyper-zrychleného Soulu, tak může začít objevovat ojedinělou tvář přírodních krás země.

Kdy např. nechat oko spočinout na divoké horské bystřiny a v povzdáli vykukující střechy tichem ověnčených klášterů, kde celé legie mnichů a učenců hledali celá staletí své individuální duchovní probuzení, tak to moc všedně nezní, že?

Zažít krásu Korejské republiky je druh neobyčejného zážitku, který se jen tak neopakuje. Zajímá vás toho o zemi více? Doufáme, že vaše lačné informační hladovění o Jižní Koreji alespoň zčásti nasytí naše články. 

Psali jsme o těchto místech

Javascript is required to view this map.

Oblíbené články

Proslulé pláže Songjeong, Haeundae a Gwangalli, odkud je nádherný výhled na známý Diamantový most, to je přístav Pusan. Kromě průzračně čisté vody nabídnou místní pláže i mnoho míst k občerstvení a vyžití.

celý článek

Korea je země velkých příběhů a nádherné krajiny. Je téměř celá obklopená mořem a značnou část jejího povrchu pokrývají majestátní štíty Diamantových hor. Tato krásná a pro nás exotická země toho nabízí ještě mnohem víc... především úchvatné hlavní město Soul.

celý článek

Jihokorejci se dožívají v průměru 81 let, což je o tři roky více než u nás. Neoddiskutovatelný podíl na tom má i složení jejich stravy. Pojďme jim poodhrnout pokličku a podívejme se, co vlastně jedí. Můžeme to okusit i v restauracích v České republice.

celý článek
  •  

Kvízy

Ve kterém městě mají největší obchodní centrum světa?
Zobrazit odpověď
V jihokorejském Pusanu.
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.