Cestování > Země > Asie > Jižní Korea

Jižní Korea

Hlavní město: Soul. Počet obyvatel: 48 422 644 (údaj z roku 2005). Rozloha: 98 480 km² (109. na světě). Úřední jazyk: Korejština. Měna: korejský won. Sousední státy: Severní Korea.

Bezvízový styk pro obyvatele ČR: Občan ČR nepotřebuje ke vstupu na území Korejské republiky vízum ani pobytové povolení po dobu 90 dnů pro běžné turistické cesty. V případě studia, zaměstnání či umělecké činnosti je třeba udělení příslušného druhu víza.

Velvyslanectví: Velvyslanectví České republicky v Korejské republice, 17, Gyeonghuigung 1-gil, Jongno-gu, 110-062 Seoul , telefon: +82/2/725 6765-6, 720 6453, +82/2/725 6763
e-mail: seoul@embassy.mzv.cz, provozní hodiny: pondělí, pátek 08.30 - 17.00.

Jižní Korea je neuvěřitelně duchovně vitální a zároveň i ekonomicky dobře rozvíjející se zemí, kde se úspěšně mísí moderní životní styl a moudrost prastarých věků. Nejnovější technologie, gigantické mrakodrapy, průzračná jezírka pokrytá lotosovými květy a chrámy zašlé slávy buddhistických mnichů, to vše je zde k vidění.  

Zažít meditační ticho a osvícení v rušných ulicích Soulu

Přes 10 miliónů lidí se každé ráno probudí v hlavním městě Soulu. Jedná se o metropoli, kde si každý přijde na své. Zde se člověk opravdu nikdy nemůže nudit.

Nádech minulosti se zde ostře protíná v přítomném denním mumraji, kdy např. návštěva meditační svatyně Čongmyo nebo vznešeného paláce z 15. století Kyongbokkung, dostává úplně jiný rozměr.

Z dalšího bohatého kulturního dědictví Jižní Koreji stojí za to vyzdvihnout chrám Pulkuksa nebo observatoř Chomsungdae, které je nejstarší stavbou svého druhu na celém asijském kontinentě.

Když příroda jedná v souladu s pohybem asijského tygra

V momentě, kdy člověk opustí tep hyper-zrychleného Soulu, tak může začít objevovat ojedinělou tvář přírodních krás země.

Kdy např. nechat oko spočinout na divoké horské bystřiny a v povzdáli vykukující střechy tichem ověnčených klášterů, kde celé legie mnichů a učenců hledali celá staletí své individuální duchovní probuzení, tak to moc všedně nezní, že?

Zažít krásu Korejské republiky je druh neobyčejného zážitku, který se jen tak neopakuje. Zajímá vás toho o zemi více? Doufáme, že vaše lačné informační hladovění o Jižní Koreji alespoň zčásti nasytí naše články. 

Psali jsme o těchto místech

Javascript is required to view this map.

Oblíbené články

Proslulé pláže Songjeong, Haeundae a Gwangalli, odkud je nádherný výhled na známý Diamantový most, to je přístav Pusan. Kromě průzračně čisté vody nabídnou místní pláže i mnoho míst k občerstvení a vyžití.

celý článek

Korea je země velkých příběhů a nádherné krajiny. Je téměř celá obklopená mořem a značnou část jejího povrchu pokrývají majestátní štíty Diamantových hor. Tato krásná a pro nás exotická země toho nabízí ještě mnohem víc... především úchvatné hlavní město Soul.

celý článek

Jižní Korea je neobyčejně zajímavá země. Není to sice tak oblíbená turistická destinace jako některé další země v jižní Asii, ale rozhodně má co nabídnout. Jižní Korea je známá svou popovou hudbou (K-pop), spotřební elektronikou a extrémní oblibou počítačových her. Jsou ale i lidé, kteří do země jezdí kvůli obrovským možnostem, které nabízí ve vztahu k hazardním hrám a kasinům.

celý článek

Jihokorejci se dožívají v průměru 81 let, což je o tři roky více než u nás. Neoddiskutovatelný podíl na tom má i složení jejich stravy. Pojďme jim poodhrnout pokličku a podívejme se, co vlastně jedí. Můžeme to okusit i v restauracích v České republice.

celý článek
  •  

Kvízy

Ve kterém městě mají největší obchodní centrum světa?
Zobrazit odpověď
V jihokorejském Pusanu.
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.