Přejít k hlavnímu obsahu

Brazílie

Hlavní město: Brasília. Počet obyvatel: 191,9 mil (údaj z roku 2008). Rozloha: 8 511 965 km² (5. největší země světa). Úřední jazyk: Portugalština. Měna: Brazilský real. Sousední státy: Uruguay, Paraguay, Argentina, Bolívie, Peru, Kolumbie, Venezuela, Guyana, Surinam, Franc. Guyana.

Bezvízový styk pro obyvatele ČR: Občané České republiky, kteří jsou držiteli platného cestovního pasu, mohou od 3. října 2005 vstupovat na území Brazilské federativní republiky bez víz za účelem pobytu, který nebude trvat déle než 90 dnů, a který nebude sloužit k výdělečné činnosti.

Velvyslanectví: Velvyslanectví České republiky v Brazílii - Embaixada da República Tcheca. SES 805 Lote 21A Via L3 Sul, Asa Sul, CEP 70200-901 Brasília. Navíc honorární konzuláty v dalších devíti brazilských městech.

Velká rozlohou a velká i možnostmi, které cestovatelům z celého světa nabízí. To je Brazílie.

Jihoamerický stát, který proslavili krásné tanečnice samby a výborní fotbalisté. Projděte se po pláži Copacabana, navštivte slavný stadion Maracaná, vydejte se do Amazonie, poslechněte si hukot vody u hrozivých vodopádů Iguacu…

Divoká samba, zelená džungle

Pokud se vydáte do Brazílie, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu Rio de Janiera. Mimochodem, mnozí ho mylně považují za hlavní město celého státu. Tím sice není, ale rozhodně je hlavním městem samby. Čtyřicet dní před Velikonocemi pak taneční šílenství vrcholí – v Riu se totiž rozproudí nejslavnější karneval planety. Mimochodem – věděli jste, že Rio de Janiero drží statut nejkrásnějšího města planety?

K Brazílii pak stejně nerozlučně patří i nekonečná zeleň Amazonie. Tyto „plíce světa“ sice dostávají od člověka na frak, dodnes jsou tady ale místa, kde má příroda jednoznačně navrch a kde se člověk musí spoléhat jen sám na sebe, protože signál mobilního telefonu tady prostě není.

Ďáblův chřtán a klid v Búziosu

Trochu klidnějším dobrodružstvím je potom cesta k vodopádům Iguacu. Děsivý Ďáblův chřtán, do kterého padají každou minutou stovky kubíků vody, vodní tříšť, která pronikne všude, stovky metrů mostků těsně nad hladinou a děsivý hukot vody.

Zklidnění pak může přijít třeba v letovisku Búzios. Mimochodem, jezdila sem i božská „Bardotka“ a mají tu výborné mořské plody. A načerpat sílu ze slunečních paprsků pak můžete i na slavné Copacabaně.

Další informace najdete na stránkách Ministerstva zahraničí.

Zajímá vás toho o Brazílii ještě víc? Mrkněte do článků!

Psali jsme o těchto místech

Oblíbené články

Roraima z dálky2 - Cestovinky.cz
Hory a ledovce
Přes stolovou horu Roraima vede cesta do pravěku
Období jejího vzniku se datuje asi dvě miliardy let zpátky. Je největší ze skupiny stolových hor typu „tepui“ na území Jižní Ameriky.
Park Lençóis Maranhenses s písečnými dunami - Cestovinky.cz
Parky a rezervace
Jeden z nejkrásnějších národních parků světa najdete v Brazílii. Včetně obřího pískoviště
Národní parky protkané křišťálově čistými jezírky, pletenci orchidejí, deštnými pralesy a zástupci místní fauny a flóry nás nepřestávají okouzlovat.
Fordlandia - utopický sen o moderním městě v brazilské džungli - Cestovinky.cz
Moderní stavby
Fordlandia: Město za 200 milionů dolarů, které neexistuje
Fordlandia je neuvěřitelné město duchů uprostřed divoké brazilské džungle, které si žije svým vlastním pomalým životním tempem.
Santa Claus Brazílie
Moderní stavby
Největší opuštěný tematický park v Brazílii patří Santovi a je pěkně strašidelný
Cidade Albanoel měl hodně velké ambice. Nebo je spíš měl jeho autor, politik Antonio Albano Reis. Mělo jít o úžasnou atrakci, za kterou budou na plochu srovnatelnou se 460 fotbalovými hřišti jezdit statisíce lidí ročně.
Travellers' Choice nejkrásnější pláže roku 2019
Pláže a moře
Cestovatelé promluvili: Tohle je 13 nejlepších pláží roku 2019, kde můžete odpočívat celoročně
Známý cestovatelský a recenzí portál každoročně zveřejňuje výherce ceny Travellers' Choice, kterého volí cestovatelé z celého světa. Významné ocenění každý rok obdrží luxusní hotely, světové metropole i pláže.
Karnevalové tanečnice - Cestovinky.cz
Průvodce městem
Brazílie žije karnevalem. Veselí ale narušují protesty
Letošní karneval v Riu de Janeiru provází jedna komplikace za druhou
Brazilky v karnevalových kostýmech - Cestovinky.cz
Průvodce městem
Samba, třpytky, orgie a odhalená těla. Takový byl letošní karneval v Riu
Každý další karneval je ve srovnání s tím v Riu de Janeiru pouhopouhým masopustem. O zdejším karnevalu se totiž mluví jako o jedné z nejzajímavějších uměleckých akcí na světě.
Ježíšmarjá! - Cestovinky.cz
Moderní stavby
Hora, která zastínila zlaté pláže Ria
Hora Corcovado zdobí pobřeží brazilského Ria. Před čtyřmi roky byla v centru pozornosti světových médií, protože se v jejím okolí konaly letní olympijské hry. Pojďme si připomenout její krásu.
obrazek
Lesy a džungle
Amazonský deštný prales: Dá se v něm zajít na operu i ke dvoubarevné řece
Budova pro operní představení mezi palmami Amazonie, o kus dál dálnice, kterou spláchla velká voda, pumy, oceloti… v Amazonii se toho dá najít hodně. Vždyť jde o území veliké jako polovina Evropy. Co dalšího skrývá?
Pláž Maledivy - Cestovinky.cz
To nejlepší
Nejkrásnější pláže světa hledejte v Řecku i na opačné straně zeměkoule
Jeden z největších recenzních portálů nedávno zveřejnil výsledky ankety „Travelers Choice 2017“, v níž kromě hotelů, o kterých jsme se rozepsali v jednom z dřívějších článků, bodovaly také okouzlující

Kvízy

Jméno amerického magnáta, který chtěl vybudovat město v džungli?
Zobrazit odpověď
Henry Ford.
Kde se koná nejslavnější karneval světa?
Zobrazit odpověď
V brazilském městě Rio de Janeiro.