Brazílie

Hlavní město: Brasília. Počet obyvatel: 191,9 mil (údaj z roku 2008). Rozloha: 8 511 965 km² (5. největší země světa). Úřední jazyk: Portugalština. Měna: Brazilský real. Sousední státy: Uruguay, Paraguay, Argentina, Bolívie, Peru, Kolumbie, Venezuela, Guyana, Surinam, Franc. Guyana.

Bezvízový styk pro obyvatele ČR: Občané České republiky, kteří jsou držiteli platného cestovního pasu, mohou od 3. října 2005 vstupovat na území Brazilské federativní republiky bez víz za účelem pobytu, který nebude trvat déle než 90 dnů, a který nebude sloužit k výdělečné činnosti.

Velvyslanectví: Velvyslanectví České republiky v Brazílii - Embaixada da República Tcheca. SES 805 Lote 21A Via L3 Sul, Asa Sul, CEP 70200-901 Brasília. Navíc honorární konzuláty v dalších devíti brazilských městech.

Velká rozlohou a velká i možnostmi, které cestovatelům z celého světa nabízí. To je Brazílie.

Jihoamerický stát, který proslavili krásné tanečnice samby a výborní fotbalisté. Projděte se po pláži Copacabana, navštivte slavný stadion Maracaná, vydejte se do Amazonie, poslechněte si hukot vody u hrozivých vodopádů Iguacu…

Divoká samba, zelená džungle

Pokud se vydáte do Brazílie, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu Rio de Janiera. Mimochodem, mnozí ho mylně považují za hlavní město celého státu. Tím sice není, ale rozhodně je hlavním městem samby. Čtyřicet dní před Velikonocemi pak taneční šílenství vrcholí – v Riu se totiž rozproudí nejslavnější karneval planety. Mimochodem – věděli jste, že Rio de Janiero drží statut nejkrásnějšího města planety?

K Brazílii pak stejně nerozlučně patří i nekonečná zeleň Amazonie. Tyto „plíce světa“ sice dostávají od člověka na frak, dodnes jsou tady ale místa, kde má příroda jednoznačně navrch a kde se člověk musí spoléhat jen sám na sebe, protože signál mobilního telefonu tady prostě není.

Ďáblův chřtán a klid v Búziosu

Trochu klidnějším dobrodružstvím je potom cesta k vodopádům Iguacu. Děsivý Ďáblův chřtán, do kterého padají každou minutou stovky kubíků vody, vodní tříšť, která pronikne všude, stovky metrů mostků těsně nad hladinou a děsivý hukot vody.

Zklidnění pak může přijít třeba v letovisku Búzios. Mimochodem, jezdila sem i božská „Bardotka“ a mají tu výborné mořské plody. A načerpat sílu ze slunečních paprsků pak můžete i na slavné Copacabaně.

Další informace najdete na stránkách Ministerstva zahraničí.

Zajímá vás toho o Brazílii ještě víc? Mrkněte do článků!

Psali jsme o těchto místech

Javascript is required to view this map.

Oblíbené články

Cidade Albanoel měl hodně velké ambice. Nebo je spíš měl jeho autor, politik Antonio Albano Reis. Mělo jít o úžasnou atrakci, za kterou budou na plochu srovnatelnou se 460 fotbalovými hřišti jezdit statisíce lidí ročně. Santa tady ale nakonec osaměl.

celý článek

Fordlandia je neuvěřitelné město duchů uprostřed divoké brazilské džungle, které si žije svým vlastním pomalým životním tempem. Celých 6 let žila v hlavě Henryho Forda ambiciózní vize o tom, že do Amazonie vnese kulturu velkého amerického duchu a vytvoří zde největší pneumatikovou plantáž na světě pro Ford Motor Company!

celý článek

Každý další karneval je ve srovnání s tím v Riu de Janeiru pouhopouhým masopustem. O zdejším karnevalu se totiž mluví jako o jedné z nejzajímavějších uměleckých akcí na světě. Každoročně se sem sjedou miliony turistů, stovky tanečníků i ty nejlepší školy samby. Letošní karneval připadl na začátek února a opět přinesl bohatou zábavu a řadu nevšedních zážitků. Že jste to letos do Ria nestihli? Nevadí, následující řádky vám zdejší atmosféru alespoň trošku přiblíží.

celý článek

Hora Corcovado zdobí pobřeží brazilského Ria. Před necelými dvěma roky byla v centru pozornosti světových médií, protože se v jejím okolí konaly letní olympijské hry. Pojďme si připomenout její krásu.

celý článek

Budova pro operní představení mezi palmami Amazonie, o kus dál dálnice, kterou spláchla velká voda, pumy, oceloti… v Amazonii se toho dá najít hodně. Vždyť jde o území veliké jako polovina Evropy. Co dalšího skrývá?

celý článek

Jeden z největších recenzních portálů nedávno zveřejnil výsledky ankety „Travelers Choice 2017“, v níž kromě hotelů, o kterých jsme se rozepsali v jednom z dřívějších článků, bodovaly také okouzlující pláže. Přinášíme vám přehled 25 nejkrásnějších pláží světa, na kterých je odpočinek pravým a nefalšovaným zážitkem.

celý článek

Období jejího vzniku se datuje asi dvě miliardy let zpátky. Je největší ze skupiny stolových hor typu „tepui“ na území Jižní Ameriky. Poprvé její existenci řádně zaznamenal cestovatel Walter Raleigh v roce 1596. Lidstvo ale uchvacuje dodnes. Roraima, seznamte se.

celý článek

Virus zika je momentálně brazilským strašákem číslo jedna. Přestože to nyní vypadá, že je na ústupu, stále není cesta do největší země Jižní Ameriky zcela bez rizika. Jak aktuálně vypadá situace v zemi, kde za pár týdnů začnou letní olympijské hry?

celý článek

Brazílie, pátý největší stát světa, je považována za perlu Jižní Ameriky a najdete zde vše, co může tento svérázný kontinent nabídnout – hluboké tropické lesy, přátelské a velkorysé obyvatele nebo bláznivě barevné pouliční karnevaly. Nechte se zlákat a vydejte se do země, která světu dala Pelého, kořalku caipirinhu a prý nejkrásnější město naší planety – Rio de Janiero.

celý článek
  •  

Kvízy

Jméno amerického magnáta, který chtěl vybudovat město v džungli?
Zobrazit odpověď
Henry Ford.
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.