Přejít k hlavnímu obsahu

Kapverdy

Hlavní město: Praia. Počet obyvatel: 418 224 (2013). Rozloha: 4 033 km2 (174. na světě). Úřední jazyk: portugalština. Měna: kapverdské escudo. Sousední státy: žádné.

Deset ostrovů a pět menších ostrůvků u pobřeží západní Afriky byl dlouho neobydlený. Teprve v roce 1456 sem doplul první Evropan, Alvise Cadamosto. Jen o několik let později začal proces portugalské kolonizace, která je dodnes patrná ve zdejší kultuře, a také začaly být ostrovy brzy využívány pro pěstování cukrové třtiny.

Krásné pláže i sopky

Souostroví je sopečného původu, takže se tu můžete vydat nejen na nádherné pláže, ale i do blízkosti hor a vulkánů. Největším, nejobydlenějším a nejzajímavějším je nejspíš ostrov Santiago, který kromě fascinujících pláží nabízí také obdivuhodné památky, jako například pevnost sv. Filipa v Cidade Velha nebo historický kostel Nosa do Rosário.

Na ostrově Fogo najdete činnou sopku

Na ostrov Fogo zase láká dosud činná sopka, která se naposledy projevila v polovině 90. let. Po výbuchu zde zůstal kráter Pico Pequono a lávová pole, která se velice brzy stala ohromnou turistickou atrakcí. 

Psali jsme o těchto místech

Oblíbené články

Kapverdy úvodní
Pláže a moře
Kapverdské ostrovy: 10 míst, která musíte navštívit
Ostrovy Zeleného mysu, jak by se Kapverdám mělo správně říkat, jsou souborem 10 větších a řady malých ostrovů uprostřed rovníkového Atlantiku. Díky své poloze na nich můžete trávit dovolenou v kterékoli části roku.
Vánoční svátky u moře
Pláže a moře
Vánoce u moře: 5 zemí, kde není pro stres a shon místo
Podle dostupných statistik cestovních kanceláří a agentur dává stále více Čechů přednost trávení vánočních svátků v klidu a pohodě u moře. Odpadají starosti s předvánočním úklidem, nákupem dárků i laskomin na slavnostně prostřený stůl.
PLáž Santa Maria - Cestovinky.cz
Pláže a moře
Kapverdské ostrovy – exotický ráj, kde není pro stres místo
Šumící oceán, obří vlny, tvarující běloskvoucí pláže, jejichž písek strukturou připomíná polohrubou mouku, okouzlující písečné duny, třpytivé slunce, které desítku ostrůvků zahřívá 350 dnů v roce, ale také věčně usměvaví místní, kteří na před
Rybářská loď v azurovém moře, Kapverdy - Cestovinky.cz - Cestovinky.cz
Pláže a moře
Kapverdy jsou polozapomenuté souostroví krásy a zázraků
Kapverdám dal jejich název mys Cap-Vert (Zelený mys), nejzápadnější africký výběžek. Skládají se celkem z patnácti ostrovů sopečného původu. Vítejte v neobvyklé krajině fantasticky pestrých přírodních divů.
Cachupa – národní pokrm kapverdské kuchyně
Praktický rádce
Cachupa – národní pokrm země, kde není pro stres místo
Dobře utajený ostrovní ráj a země, kam dostal stres zákaz vstupu. Takové jsou Kapverdské ostrovy! Vždy dobře naladění Kapverďané a zajímavá kuchyně dělají z ostrovů ráj na zemi.