Cestování > Země > Afrika > Kapverdy

Kapverdy

Hlavní město: Praia. Počet obyvatel: 418 224 (2013). Rozloha: 4 033 km2 (174. na světě). Úřední jazyk: portugalština. Měna: kapverdské escudo. Sousední státy: žádné.

Deset ostrovů a pět menších ostrůvků u pobřeží západní Afriky byl dlouho neobydlený. Teprve v roce 1456 sem doplul první Evropan, Alvise Cadamosto. Jen o několik let později začal proces portugalské kolonizace, která je dodnes patrná ve zdejší kultuře, a také začaly být ostrovy brzy využívány pro pěstování cukrové třtiny.

Krásné pláže i sopky

Souostroví je sopečného původu, takže se tu můžete vydat nejen na nádherné pláže, ale i do blízkosti hor a vulkánů. Největším, nejobydlenějším a nejzajímavějším je nejspíš ostrov Santiago, který kromě fascinujících pláží nabízí také obdivuhodné památky, jako například pevnost sv. Filipa v Cidade Velha nebo historický kostel Nosa do Rosário.

Na ostrově Fogo najdete činnou sopku

Na ostrov Fogo zase láká dosud činná sopka, která se naposledy projevila v polovině 90. let. Po výbuchu zde zůstal kráter Pico Pequono a lávová pole, která se velice brzy stala ohromnou turistickou atrakcí. 

Psali jsme o těchto místech

Javascript is required to view this map.

Oblíbené články

Šumící oceán, obří vlny, tvarující běloskvoucí pláže, jejichž písek strukturou připomíná polohrubou mouku, okouzlující písečné duny, třpytivé slunce, které desítku ostrůvků zahřívá 350 dnů v roce, ale také věčně usměvaví místní, kteří na předloktí třímají pestrobarevné náramky s nápisem „no stress“. Tak přesně tohle jsou Kapverdy. Vítejte v ráji, kde nemá stres co dělat.

celý článek

Kapverdám dal jejich název mys Cap-Vert (Zelený mys), nejzápadnější africký výběžek. Skládají se celkem z patnácti ostrovů sopečného původu. Vítejte v neobvyklé krajině fantasticky pestrých přírodních divů.

celý článek
  •  

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.