Cestování > Země > Afrika > Kapverdy

Kapverdy

Hlavní město: Praia. Počet obyvatel: 418 224 (2013). Rozloha: 4 033 km2 (174. na světě). Úřední jazyk: portugalština. Měna: kapverdské escudo. Sousední státy: žádné.

Deset ostrovů a pět menších ostrůvků u pobřeží západní Afriky byl dlouho neobydlený. Teprve v roce 1456 sem doplul první Evropan, Alvise Cadamosto. Jen o několik let později začal proces portugalské kolonizace, která je dodnes patrná ve zdejší kultuře, a také začaly být ostrovy brzy využívány pro pěstování cukrové třtiny.

Krásné pláže i sopky

Souostroví je sopečného původu, takže se tu můžete vydat nejen na nádherné pláže, ale i do blízkosti hor a vulkánů. Největším, nejobydlenějším a nejzajímavějším je nejspíš ostrov Santiago, který kromě fascinujících pláží nabízí také obdivuhodné památky, jako například pevnost sv. Filipa v Cidade Velha nebo historický kostel Nosa do Rosário.

Na ostrově Fogo najdete činnou sopku

Na ostrov Fogo zase láká dosud činná sopka, která se naposledy projevila v polovině 90. let. Po výbuchu zde zůstal kráter Pico Pequono a lávová pole, která se velice brzy stala ohromnou turistickou atrakcí. 

Psali jsme o těchto místech

Javascript is required to view this map.

Oblíbené články

Kapverdám dal jejich název mys Cap-Vert (Zelený mys), nejzápadnější africký výběžek. Skládají se celkem z patnácti ostrovů sopečného původu. Vítejte v neobvyklé krajině fantasticky pestrých přírodních divů.

celý článek
  •  

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.