Přejít k hlavnímu obsahu

Cestovní doklady

Zajímají vás novinky ohledně víz, pasů a formulářů pro vstupy do cizích zemí jako je ESTA  v případě USA a ETA v případě Kanady? Jak se změnila situace během migračních vln, kde pro Čechy ruší nebo zavádí vízovou povinnost a další zajímavosti najdete v našem Rádci, v podkategorii Cestovní doklady.

Psali jsme o těchto místech

Oblíbené články

ESTA vízum do Ameriky
Praktický rádce
Povolení ESTA - vaše vízum do USA
Vypravit se za krásami USA je dnes poměrně snadné. Žádné zdlouhavé žádosti o vízum, žádné několikastránkové formuláře. Stačí jen vyplit formulář v automatické databázi žádostí.
To nejlepší z Moskvy
Praktický rádce
Vízum do Ruska: jak ho získat a kolik za něj zaplatíte
Nádherná místa s atmosférou a spoustou velkých historických příběhů lákají do Ruska 25 milionů turistů ročně. Z České republiky se do země Puškina, Tolstého nebo Lomonosova dostaneme jen s vízem. Jak ho získat?
cestování s občankou - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Pas můžete nechat doma, v těchto zemích stačí občanka
Do spousty zemí Evropské unie můžete cestovat jen s občankou, to se rozumí. Ve hře je především Schengenský prostor.
pasy - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Do Běloruska mohou Češi od letoška bez víza
Také už prohlížíte globus ze všech stran a přemýšlíte, kam letos vyrazit? Letní turistická sezóna brzy začne a my vám přinášíme jeden neotřelý tip. Souvisí se zrušením vízové povinnosti pro cestování do Běloruska.
Pas u odletové tabule
Praktický rádce
Co s propadlým pasem pár dnů před dovolenou? Situace má řešení, ale projedete se a připlatíte si
Nemůžete se dočkat, až si užijete pár dnů volna daleko od každodenních starostí a problémů. Balíte plavky, žabky, opalovací krém…
cestování - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Není všechno zlato, co se třpytí. Pozor na nekalé praktiky s letenkami
Levnou letenku na prodloužený víkend nebo vysněnou dovolenou do exotické destinace? Tu by chtěl každý, už jen proto, aby si toho mohl později během volných dní víc dopřát. Jenže takové šetření se může taky nevyplatit.
cestovní doklady - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Cestovní doklady: jejich vydávání se v roce 2018 zase mění, expresní pas bude do 24 hodin
Našli jste zálibu ve výběru last minute zájezdů, ale nakonec jste zjistili, že vám k vycestování chybí cestovní pas, který v každodenním životě nepotřebujete?
Policie - migrace na hranicích - cestovinky.cz - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Nové imigrační a protiteroristické opatření od roku 2020
Hlas lidu po vánočních útocích v Berlíně zní jasně – chceme větší bezpečí a ochranu. Města posilují vyzbrojené policejní hlídky na vysoce frekventovaných místech a dělají vše pro to, aby ochránily své obyvatele. Bude to ale stačit?
Evropa staví svoji vlastní zeď - cestovinky.cz - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Evropa staví svoji „neviditelnou“ zeď
Nová doba, nové problémy. Migrace a terorismus otřásá základy našeho světa. Jak z toho ven? Evropská komise má jasno – pokud Amerika může mít Trumpovu mexickou zeď, pak Evropa taky… a „neviditelnou“.
mapa Čínské lidové republiky - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Víza do Číny nyní za 60 Euro
V březnu se změnila výše poplatku za vízum do Číny, tedy do její pevninské části. Nová sazba se netýká jen České republiky, ale všech zemí Schengenské dohody.