Cestování > Rádce > Cestovní doklady

Cestovní doklady

Zajímají vás novinky ohledně víz, pasů a formulářů pro vstupy do cizích zemí jako je ESTA  v případě USA a ETA v případě Kanady? Jak se změnila situace během migračních vln, kde pro Čechy ruší nebo zavádí vízovou povinnost a další zajímavosti najdete v našem Rádci, v podkategorii Cestovní doklady.

  •  

Levnou letenku na prodloužený víkend nebo vysněnou dovolenou do exotické destinace? Tu by chtěl každý, už jen proto, aby si toho mohl později během volných dní víc dopřát.

celý článek

Do spousty zemí Evropské unie můžete cestovat jen s občankou, to se rozumí. Ve hře je především Schengenský prostor.

celý článek

Také už prohlížíte globus ze všech stran a přemýšlíte, kam letos vyrazit? Letní turistická sezóna brzy začne a my vám přinášíme jeden neotřelý tip.

celý článek

Našli jste zálibu ve výběru last minute zájezdů, ale nakonec jste zjistili, že vám k vycestování chybí cestovní pas, který v každodenním životě nepotřebujete?

celý článek

Hlas lidu po vánočních útocích v Berlíně zní jasně – chceme větší bezpečí a ochranu.

celý článek

Nová doba, nové problémy. Migrace a terorismus otřásá základy našeho světa. Jak z toho ven?

celý článek

V březnu se změnila výše poplatku za vízum do Číny, tedy do její pevninské části. Nová sazba se netýká jen České republiky, ale všech zemí Schengenské dohody.

celý článek

A je tu další veletoč v nekonečném příběhu víz a nevíz při cestování do Kanady. Ne přímo vízum, ale elektronický cestovní formulář bude od 16.

celý článek

Spojené státy americké přijali další z protiterostických opatření. Bezvízový Visa Waiver Program nyní nemohou využít osoby, které po 1. březnu 2011 navčtívily Irák, Írán, Súdán nebo Sýrii.

celý článek

Od soboty 22. března 2014 mohou občané České republiky cestovat do Spojených arabských emirátů bez nutnosti zařizovat si vízum. Oznámilo to Ministerstvo zahraničních věcí SAE.

celý článek
  •  

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.