Přejít k hlavnímu obsahu

Cestovní doklady

Zajímají vás novinky ohledně víz, pasů a formulářů pro vstupy do cizích zemí jako je ESTA  v případě USA a ETA v případě Kanady? Jak se změnila situace během migračních vln, kde pro Čechy ruší nebo zavádí vízovou povinnost a další zajímavosti najdete v našem Rádci, v podkategorii Cestovní doklady.

Psali jsme o těchto místech

Oblíbené články

cestování s občankou - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Pas můžete nechat doma, v těchto zemích stačí občanka
Do spousty zemí Evropské unie můžete cestovat jen s občankou, to se rozumí. Ve hře je především Schengenský prostor.
pasy - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Do Běloruska mohou Češi od letoška bez víza
Také už prohlížíte globus ze všech stran a přemýšlíte, kam letos vyrazit? Letní turistická sezóna brzy začne a my vám přinášíme jeden neotřelý tip. Souvisí se zrušením vízové povinnosti pro cestování do Běloruska.
cestování - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Není všechno zlato, co se třpytí. Pozor na nekalé praktiky s letenkami
Levnou letenku na prodloužený víkend nebo vysněnou dovolenou do exotické destinace? Tu by chtěl každý, už jen proto, aby si toho mohl později během volných dní víc dopřát. Jenže takové šetření se může taky nevyplatit.
cestovní doklady - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Cestovní doklady: jejich vydávání se v roce 2018 zase mění, expresní pas bude do 24 hodin
Našli jste zálibu ve výběru last minute zájezdů, ale nakonec jste zjistili, že vám k vycestování chybí cestovní pas, který v každodenním životě nepotřebujete?
Policie - migrace na hranicích - cestovinky.cz - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Nové imigrační a protiteroristické opatření od roku 2020
Hlas lidu po vánočních útocích v Berlíně zní jasně – chceme větší bezpečí a ochranu. Města posilují vyzbrojené policejní hlídky na vysoce frekventovaných místech a dělají vše pro to, aby ochránily své obyvatele. Bude to ale stačit?
Evropa staví svoji vlastní zeď - cestovinky.cz - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Evropa staví svoji „neviditelnou“ zeď
Nová doba, nové problémy. Migrace a terorismus otřásá základy našeho světa. Jak z toho ven? Evropská komise má jasno – pokud Amerika může mít Trumpovu mexickou zeď, pak Evropa taky… a „neviditelnou“.
mapa Čínské lidové republiky - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Víza do Číny nyní za 60 Euro
V březnu se změnila výše poplatku za vízum do Číny, tedy do její pevninské části. Nová sazba se netýká jen České republiky, ale všech zemí Schengenské dohody.
vlajka Kanady - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Kanada zavádí pro vstup do země obdobu amerického formuláře ESTA
A je tu další veletoč v nekonečném příběhu víz a nevíz při cestování do Kanady. Ne přímo vízum, ale elektronický cestovní formulář bude od 16.
USA mapa s vlajkou - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Do USA bez víza je to zase o trochu složitější, ale jen pro některé
Spojené státy americké přijali další z protiterostických opatření. Bezvízový Visa Waiver Program nyní nemohou využít osoby, které po 1. březnu 2011 navčtívily Irák, Írán, Súdán nebo Sýrii.
obrazek
Praktický rádce
Emiráty ruší vízovou povinnost pro Čechy!
Od soboty 22. března 2014 mohou občané České republiky cestovat do Spojených arabských emirátů bez nutnosti zařizovat si vízum. Oznámilo to Ministerstvo zahraničních věcí SAE.