Cestování > Země > > > Středomořská dovolená snů: 3 nejkouzelnější města na ostrově Santorini
Západ slunce na Santorini
Zdroj: Bigstock.com

Středomořská dovolená snů: 3 nejkouzelnější města na ostrově Santorini

Je to vlastně do moře propadlý vrchol sopky, ale turisté ho milují. Podívejte se na to, jaká města je fascinují na ostrově azurových střech a sněhobílých domů.

1. Oia

Žije zde na 4 tisíce lidí.
Zdroj: Bigstock.com

Na severu ostrova (12 km od Firy) leží ta nejkrásnější lokalita na Santorini pro pozorování západů slunce. Malé domky vetkané do skály a bohatě zdobené stěny dotváří působivý obraz nejromantičtějšího města v celém souostroví Kyklad. Nachází se zde i půvabný malebný kostel Panagia.

2. Fira

Podvečerní procházky jsou zde více než žádané!
Zdroj: Bigstock.com

Hlavní město ostrova je půvabným místem plným terasovitě stoupajících schodů, roztomilých oslíků, křivolakých uliček, modře klenutých kostelů a kavárniček na každém rohu. Hlavním rysem města je to, že vše je zde zakřivené.

3. Pyrgos

Od roku 1995 je Pyrgos chráněnou památkou.
Zdroj: Bigstock.com

Pyrgos bylo hlavní město ostrova do roku 1800. Stojí zde nejstarší kaple na ostrově. Toto trochu ospalé městečko láká turisty na nádherné výhledy do okolí, pravou řeckou sluneční pohodu a ruiny středověkého benátského hradu v centru. Leží asi 8 km jihovýchodně od města Fira.

Místo

Řecko
36° 27' 44.3988" N, 25° 22' 40.8972" E

Aktivita: Odpočinek

Podívejte se na články ze stejných kategorií:

Diskuse

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.