Přejít k hlavnímu obsahu

Doprava

Doprava na dovolenou dokáže zkazit dojem i ze sebelepšího odpočinku, když je špatná. Poradíme vám, jak se vypořádat s přesunem, ať už se snažíte přežít cestování v autem s dětmi, nebo se chystáte na vlastní premiéru v letecké dopravě. Nezapomínáme ani na praktické informace typu „parkování u letiště“ nebo „internet v zahraničí“.

Psali jsme o těchto místech

Oblíbené články

obrazek
Průvodce města
Velké srovnání parkování u letiště: podle čeho vybírat a na co si dát pozor
Letecká cesta do zahraničí bývá nerozlučně spjata s přesunem na letiště. Někteří volí běžné MHD nebo taxi službu, mnozí z nás však dají přednost pohodlí svého automobilu.
cesta letadlem
Praktický rádce
Bojíte se trombózy na cestách? Zacvičte si
Podle serveru Webmd.com postihne krevní sraženina až 350 000 Američanů ročně. Z nich každý 10. má závažné komplikace. Přitom by často stačilo jen dodržet jednoduchá preventivní opatření.
Letadlo při západu slunce
Praktický rádce
Aktuální black list přepravců, kteří nesmí létat uvnitř EU
Asi nikoho nepřekvapí informace o tom, že létání je nejbezpečnějším způsobem přepravy z výchozího bodu A, do cílového bodu B.
Cestování s dítětem
Praktický rádce
Cestování s dětmi: na kolik vyjdou letenky a jak je to se zavazadly?
Cestování je radost. Jak ale udělat radost sobě i svým malým ratolestem během několikahodinového letu?
letadlo za oknem terminálu
Praktický rádce
Přímé lety z Prahy na Island: dočkáme se letos na jaře!
Zatímco do roku 2012 Češi (a nejen oni) rádi využívali možnosti dopravit se z Prahy na Island přímo a rychle, od roku 2012 až dosud čekal na všechny cestující přestup, nejčastěji v Berlíně nebo Kodani. Lepší časy se ale vrací.
 
obrazek
Praktický rádce
Neutrácejte za internet v zahraničí. Pomůže mapa Wi-Fi připojení a hesel na světových letištích
Při cestách do zahraničí se na letištích někdy potřebujeme připojit k internetu, ať už nás k tomu nutí pracovní povinnosti, nebo jen potřeba se zabavit při čekání na letadlo. Poradíme vám jak.
někdo jí asi kopnul do sedadla
Praktický rádce
Nejotravnější spolucestující: Kdo nás v dopravních prostředcích nejvíc vytáčí
Kope vám zezadu do sedačky, při tom hlasitě telefonuje a rozhodně nepoužívá doedorant. Takového „sympaťáka“ už na cestách potkal každý. Kdo další nám může otrávit cestu letadlem, vlakem nebo autobusem? A kdo je objímač opěradel?
auto na parkovišti
Praktický rádce
Nemyslete při cestách na své auto. Zaparkujte u letiště!
Nemůžete se dočkat dovolené, kterou už máte zařízenou, ale tápete nad tím, jak se dostanete na letiště a z něj zase zpátky domů?
Rodiče s dětmi na cestách
Praktický rádce
Jak se nezbláznit v autě při cestování s dětmi
Syn kope řidiči do sedačky, dcera křičí... Děti jsou fajn, ale rozumná domluva při cestě autem na dovolenou s nimi rozhodně není. Možná, že ale naše 3 rady vám mohou pomoci dojet v pořádku a nepodlehnout šílenství.
obrazek
Praktický rádce
Nejlepší letecký přepravce pro rok 2016 je podle cestujících Emirates
Každý rok lidé z celého světa volí aerolinky, se kterými je podle nich cestování nejpříjemnější. Letos se do průzkumu zapojilo 19,2 milionu cestujících ze 104 zemí světa.