Přejít k hlavnímu obsahu

Nizozemské Antily

Hlavní město: Willemstad. Počet obyvatel: 175 653 mil. (údaj z roku 2001). Rozloha: 800 km² Úřední jazyk: Holandština, angličtina, papiamento. Měna: Nizozemskoantilský gulden. Sousední státy: Ostrovy v Karibském moři, nejbližším pevninským státem je Venezuela.

Bezvízový styk pro obyvatele ČR: Přímo na Antily Češi vízum nepotřebují. Často sem ovšem cestují přes USA, kam je třeba zařídit si potřebné dokumenty ke vstupu do země.

Velvyslanectví: Velvyslanectví České republiky na Nizozemských Antilách nenajdete, veškerou potřebnou komunikaci je nutné vést s velvyslanectvím v Nizozemsku v Haagu - Paleisstraat 4, 2514 JA Den Haag.

Karibik obecně považují turisté celého světa za ráj dovolených. Atmosféru těchto oblíbených letovisek nicméně trochu kazí politická nestabilita či volnější přístup ke korupci. Na Nizozemských Antilách jsou tyto praktiky omezeny tím, že území spadá pod správu nizozemského království.

Aruba, Bonaire, curacao – ostrovy podle abecedy

Nizozemské Antily se skládají z několika ostrovů. Velkou část z nich lze za minutu přeskákat po jedné noze, za zmínku stojí šestice hlavních ostrovů, tedy Aruba, Bonaire, Curacao (nazývané termínem Ostrovy ABC), Svatý Eustach, Saba a Svatý Martin. Hlavní město Willemstad leží na Evropanům nejznámější části souostroví, na Curacau.

Modrý likér, letiště a velesopka jsou největšími hity Antil

Každý z ostrovů má nějakou zajímavost, kterou láká návštěvníky do svých hotelů. Kromě rozpálených zrnek písku na plážích, restaurací s pochoutkami karibské kuchyně a luxusních hotelů s bazény tak najdeme na Arubě unikátní pískovcové útvary, na Sabě, 7800 kilometrů od Amsterodamu, zase najdeme nejvyšší horu, lépe řečeno sopku, Nizozemska.

Největší věhlas si získal nejrozlehlejší ostrov, 444 čtverečních kilometrů velké Curacao. Pokud vám jeho název něco připomíná, bude to patrně nezvykle modrý likér ze slupek tropického ovoce laraha. Spoustu návštěvníků přitahuje také pohled na letadla přistávající těsně vedle pláže na Svatém Martinu.

Další informace najdete například na stránkách Wikipedie.

Zajímá vás toho o Curacau a okolních ostrovech ještě víc? Mrkněte do článků!