Přejít k hlavnímu obsahu

Nejkrásnější pláže Itálie: 5 míst u moře, která si zamilujete

Máte rádi Itálii, a jakmile to půjde, vydáte se do ní? Pokud si to chcete střihnout k moři, měli byste vědět, které pláže skutečně stojí za hřích.

Ať už se chcete na pláži povalovat celou dovolenou, nebo se jen chcete na nějaké krátce zastavit během objevování krás „poloostrova ve tvaru boty“, určitě chcete jít na jisto. Připravili jsme pro vás seznam 5 božských pláží. Nechte se inspirovat!

Baia delle Zagare

V jihovýchodní Itálii se nachází nenápadný výběžek s národním parkem Parco Nazionale del Gargano. Na jeho samotném jihu pak najdeme jednu z nejkrásnějších pláží celé Itálie – Baia delle Zagare. Převážně písčitá pláž je obklopená pískovcovými útvary, které tady utvářejí nezaměnitelnou atmosféru. 

Kde to je: Asi hodinu jízdy autem z města Foggia směrem na východ.

Baia delle Zagare si vás získá třeba pískovcem kolem!
Zdroj:
www.bigstockphoto.com

Cala Tonnarella

Tahle pláž je pro změnu neodmyslitelnou součástí nádherné Sicílie. Najdeme ji v severní části ostrova, na počátku výběžku, na jehož konci se nachází známé turistické středisko San Vito Lo Capo. K písčité pláži patří i okolní skály a dohromady vytvářejí s vodou krásný kontrast. 

Kde to je: Pláž se nachází v městečku Tonnarella dell‘ Uzzo. Například z Castellammare del Golfo sem autem dojedete za 1 hodinu a 15 minut, stejně tak z Trapani. 

Když budete prozkoumávat oblast Zingaro, sem se skočte vykoupat!
Zdroj:
www.bigstockphoto.com

Taormina

A na Sicílii ještě zůstaneme. Městečko Taormina patří k nejoblíbenějším turistickým cílům. Křivolaké typicky italsky úzké uličky, v nich obchůdky s nejrůznějšími suvenýry, kavárničkami a restauracemi jsou prostě nádherné. Zatímco Taormina je na kopci a je radno sem od hlavní silnice vyjet lanovkou, dole pod kopcem se nachází malý ostrůvek Isola Bella. Právě na přístupu na něj se nachází další úžasná oblázková pláž, kde stojí za to rozložit deku. 

Kde to je: Taormina se nachází asi 45 minut jízdy autem z Messiny. 

Pod malebným městečkem najdete krásnou pláž a klidně se dostanete i na ostrůvek Isola Bella.
Zdroj:
www.bigstockphoto.com

La Pelosa

La Pelosa platí za jednu z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších pláží Sardinie. Denně tohle malebné místečko během turistické sezóny navštíví i 6 000 osob! Tedy… Bývávalo. Přístup na La Pelosu by měl být od letoška regulován na čtvrtinu. 

Dominantou místa je věž Torre della Pelosa a neodmyslitelně k němu patří taky výhled na ostrovy Isola Piana a Isola Asinara. Všude kolem dokresluje nádheru bohatá vegetace jak na souši, tak pod vodou. Sem prostě chcete!

Kde to je: Z městečka Stintino sem dojedete asi za 5 minut.

La Pelosa je taková perla Sardinie.
Zdroj:
www.bigstockphoto.com

Tropea

A na závěr naprostá hvězda Kalábrie. Zdejší pláže jsou nádherné, čisté, dlouhé a nachází se pod úchvatným městečkem na skále, které rovněž stojí za prozkoumání. Pobřeží tady lemují skalní útvary, jeskyně a zátoky. Mimochodem – právě Tropea pravidelně získává svoje místo mezi 25 nejkrásnějšími plážemi Evropy! Kromě koupání jsou tu skvělé podmínky i pro šnorchlování, tak se tu aspoň den zdržte.

Kde to je: Tropea je vzdálená asi 30 minut jízdy autem od města Vibo Valentia a 1,5 hodiny sem pojedete z města Catanzaro.

Kalábrie je vyhlášenou částí Itálie, kde se to turisty jen hemží.
Zdroj:
www.bigstockphoto.com

Vyberte si pláž podle svého gusta a podle toho, kde se budete v Itálii pohybovat. Tyhle by vám zkrátka neměly uniknout!

 
 
Rubrika:
Aktivity:

Odpočinek

Autor:
Petra Malá

Podívejte se na články ze stejných kategorií:

Nejkrásnější pláže Itálie: 5 míst u moře, která si zamilujete