Cestování > Země > > > Vlakem skrz celery. Sledujte, jak thajské vlaky zastavují nákupy
Vlak projíždí stanicí Mae Klong v Thajsku
Zdroj: Fabio Achilli [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons

Vlakem skrz celery. Sledujte, jak thajské vlaky zastavují nákupy

Na thajské železnici hrozí nebezpečí – můžete se na ní srazit s celerem nebo salátem. Existují totiž místa, na nichž vozy projíždějí trhem a na chvilku ho zcela ochromí.  Ukážeme vám, jak to vypadá.

Nejznámější místo, kde vlaky projíždějí mezi stánky, je Mae Klong. Asi 70 km jihozápadně od Bangkoku se den co den několikrát opakuje pro Evropana těžko uvěřitelný výjev: vlak zahouká a stánkaři sbalí plachty zasahující do dráhy. Bedny se zbožím posouvat nemusejí, ty už mají nastavené od rána tak, aby se jim vlak vyhnul, byť třeba jen o pár centimetrů. Mnohé na chvíli zmizí pod nápravou.

Nejvíce vykulení jsou z toho turisté. Při každém projetí soupravy si výjev fotí nebo natáčejí. Obchodníci už jsou tak vycvičení, že to celé netrvá minuty, ale spíše desítky vteřin. Přihlížející z Evropy, Ameriky nebo Japonska se královsky baví. Tohle na českých trzích neuvidíte.

Místo

Samut Songkhram
Thajsko

Aktivita: Poznání

Podívejte se na články ze stejných kategorií:

Diskuse

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.