Přejít k hlavnímu obsahu

Albánie je in! Nabízí nádherné hory i krásné pláže

Roky, kdy Češi brali útokem zásadně Chorvatsko, jsou pryč. Čím dál častěji teď mají v hledáčku Albánii. Chtějí poznat něco nového, podívat se do hor a relaxovat na plážích.

Albánie má všechno, nač si jen turista v létě vzpomene, a Češi na to konečně přišli! Země láká na nedotčenou horskou přírodu, víc než 360 kilometrů pláží, historickou i moderní architekturu, památky a taky skvělé jídlo, které stojí za ochutnávání. A co víc? V Albánii je levněji než v každoročně exponovaném Chorvatsku nebo v krásném, leč houfně atakovaném Slovinsku.

Bezpečná země s tyrkysovým mořem

Když se mluví o Albánii, ještě pořád se setkáte s dojmem, že jde o velice uzavřenou zemi, která se nevyznačuje úplně největším bezpečím. Naštěstí to ale není tak úplně pravda. Albánie dohání, co se dá. Především v přímořských letoviscích může být každý turista „úplně na pohodu“, snad jen aby si dával pozor na drobné krádeže (ale na ty si musí dávat pozor i na Mácháči). 

Absolutní hvězdou země se může během krátké doby stát Durrés (Drač), lokalita s celými kilometry pláží, vzdálená jen 30 minut autem z letiště v Tiraně. Můžete se tu těšit na hotelové komplexy, slunečníky na plážích a všeobecnou pohodičku.

Úžasné pláže najdete koneckonců i na jihu země, především u města Saranda vybudovaného ve skále. Tady je to slibované tyrkysové moře. A pokud se budete chtít na okamžik přenést do Karibiku, vydejte se na poloostrov Ksamil.

Albánie má víc než 360 kilometrů pláží.
Zdroj:
Bigstockphoto

Konec válení, vzhůru do hor!

V Albánii nemusíte celou dovolenou strávit pod slunečníkem a ve vodě. Jsou tu nádherné hory, je jimi pokryto dokonce 70 % území! Příroda je tu poměrně nekultivovaná, divoká, což je příjemná změna oproti Sněžce nebo Pradědu. Lepší je ale vydat se na túru s průvodcem, protože značení se tu nedočkáte. Zato však spatříte malebné horské vesničky, v nichž nemají o turistech příliš potuchy.

Památky nikdy neomrzí

Jestli máte radši objevování měst a památek, určitě se zajeďte podívat do hlavního města Albánie, Tirany. Ta platí za zářný příklad soužití několika náboženských kultur, což jí mimochodem takřka dodává punc jedinečnosti. Narazíte tu taky na památky z různých období. Když se vydáte na jih země, nenechte si ujít Butrint, antický areál zapsaný na seznam světového dědictví UNESCO. Jen kousek od areálu je taky krásné sladkovodní jezero.

V Albánii najdete i úplné starodávné poklady!
Zdroj:
Bigstockphoto

Objevte kouzlo země, v níž zatím ještě nepotkáte davy Čechů! 

 
 

Místo

41° 19' 7.9356", 19° 26' 42.4644"
Rubrika:
Aktivity:

Poznání

Autor:
Petra Malá

Podívejte se na články ze stejných kategorií:

Albánie je in! Nabízí nádherné hory i krásné pláže