Přejít k hlavnímu obsahu

Vybavení na cesty

Pokud máte nejasnosti v tom, jaké si pořídit vybavení na cesty nebo třeba s tím, co všechno má obsahovat cestovní lékárnička, jste na správném místě. Poradíme vám s výběrem cestovních zavazadel, s výběrem vybavení na pláž, ale taky třeba s tím, jak může proběhnout svatba v zahraničí. A s mnoha dalšími záležitostmi.

Psali jsme o těchto místech

Oblíbené články

Cestování do zahraničí
Praktický rádce
Cestujete do zahraničí? Zkontrolujte si, zda máte v povinné výbavě vše, co dané země vyžadují!
Vánoční prázdniny sice už skončily, ale brzy je zase vystřídají ty jarní. Pro mnoho lidí to znamená skvělou příležitost vyrazit s rodinou za lyžováním, na běžky nebo za jinou formou aktivní dovolené.
V zimě na trek
Praktický rádce
Vyrážíte na túru? Oblečte se pohodlně a stylově
Ať už vyrážíte na několikadenní trekový výlet nebo horskou túru, je důležité, abyste měli funkční a pohodlné oblečení. Chcete mít špetku stylu i v divočině? Poradíme vám, jak na to.
Lyžařské oblečení a vybavení
Praktický rádce
Vybíráte lyžařskou bundu? Jak a kde ji koupíte levně?
Lyžařská sezóna se pomalu ale jistě rozjíždí a s ní i čas na nákup lyžařské bundy. Že s lyžováním teprve začínáte? Nebo vám bunda z loni nevyhovuje? Poradíme vám, na co byste si při jejím výběru měli dát pozor a kde ji koupíte co nejlevněji.
Jak vybrat trekovou obuv
Praktický rádce
Jak vybrat trekové boty
V 15 letech jsem se smál doporučení horské služby a prošel Vysoké Tatry v teniskách. Lehkomyslnost se mi málem osudově vymstila. Od té doby na túry vyrážím zásadně v kvalitní obuvi. Ale jak ji poznat?
Nafukovací člun
Praktický rádce
Vybíráte nafukovací člun? Poradíme vám, jak najít ten pravý
Tipů člunů je poměrně hodně a každý má jiné vlastnosti, které jsou ideální pro sjíždění trochu jiné vody. Proto byste si měli nejdříve ujasnit, k jaké aktivitě budete člun nejčastěji používat a co od něho očekáváte. Pak už je výběr snadný.
Přeprava dítětě v letadle
Praktický rádce
Cestování s miminkem nejen letadlem – rady a tipy pro pohodovou dovolenou
Období letních dovolených je v plném proudu. Jste těhotná a zvažujete cestu letadlem? Anebo plánujete cestování s kojencem?
jak vybrat batoh
Praktický rádce
Jak vybrat turistický a expediční batoh, aby vám záda nedala sbohem
V jednom z nedávných článků jsme si řekli, že boty jsou na túře absolutní základ. Dnes si povíme, proč je důležité vybrat si na výlety a treky pořádný batoh.
opalující se žena
Praktický rádce
Na opalovací krémy je třeba myslet už teď
Léto se nezadržitelně blíží a to je ideální čas poohlédnout se po opalovacích krémech. Vždyť nakonec, před horkými paprsky by se měl chránit opravdu každý, od nejmenších dětí až po seniory.
cyklista nad městem
Praktický rádce
Příslušenství na kolo, díky kterému si vyjížďky opravdu užijete
Pokud milujete čas strávený na kole, měli byste dbát na svoje pohodlí a svou bezpečnost během něj. Tyhle vychytávky vám k tomu pomůžou.
trekové boty
Praktický rádce
Jak vybrat trekové boty, abyste výlety a túry neproplakali
Každý, kdo chodí aspoň na několikahodinové vycházky, neřku-li na celodenní a vícedenní túry, ví, že boty jsou základ. Jak je ale vybrat, aby dobře sloužily?