Cestování > Země > > > Ministerstvo zahraničí varuje před cestami do pásma Gazy
gaza
Zdroj: indika.it

Ministerstvo zahraničí varuje před cestami do pásma Gazy

Situace na Blízkém východě se v posledních dnech opět vyhrotila. Po zabití jednoho z vůdců hnutí Hamas, Palestinci vyslali směrem na Tel Aviv několik raket. Izraelci kontrovali mobilizací 30 tisíc bojovníků a výhrůžkou tvrdé odvety.

I z tohoto důvodu vydalo Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozornění pro všechny občany, kteří se chystají na cestu do těchto oblastí, nebo se v některém z těchto míst nacházejí.  

V souvislosti se zhoršením bezpečnostní situace v příhraniční oblasti s Gazou Ministerstvo zahraničních věcí tedy doporučuje necestovat do oblastí ležících ve vzdálenosti do 45 km od hranice s Gazou, sledovat aktuální situaci a řídit se pokyny bezpečnostních a pořádkových složek při pohybu po celém území Izraele. MZV ČR zároveň dlouhodobě nedoporučuje občanům ČR cestovat do pásma Gazy, kde je bezpečnostní situace velice riziková a možnost poskytnout zde pomoc v nouzi je velmi omezená.

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.