Přejít k hlavnímu obsahu
Ledovce na Antarktidě
Hory a ledovce
Kra, která je třikrát větší než Praha, se zanedlouho odlomí od Antarktidy

Bude to už každou chvíli! Vědci napjatě sledují, kdy se odlomí kus Antarktidy, třikrát větší než naše hlavní město.

Světélkující moře
Pláže a moře
Skoro jako na Pandoře. Švédské pobřeží v minulosti rozzářil fosforeskující plankton

Kdo by neznal filmový trhák Avatar režiséra Jamese Camerona, který se z velké části odehrával na tajuplné planetě Pandora? Ta odrážela naše nejniternější představy o fantastickém světě tvořeném světélkujícími rostlinami a živočichy.

Raffles City Chongqing bude prvním svého druhu
Moderní stavby
Čína dokončuje nebeský most. Horizontální mrakodrap nemá obdoby

Už jsme si tak nějak zvykli na to, že Čína musí mít vždycky něco „nej“ (ať už jde o největší vodní elektrárnu světa, přehradu, stavbu anebo most). Tentokrát však přišla s něčím vskutku netradičním. Letos by měla dokončit práce na unikátním projektu.

Hurá na houby!
Lesy a džungle
Život (na)houby v USA: Váží třikrát víc než plejtvák obrovský a zabíjí les

Kam stále ještě cestujeme nejčastěji? Do lesa, do parku, do okolí na procházku. Česko je světovou velmocí ve sbírání lesních plodů. Co si nosíme z lesa nejčastěji?

Karnevalové tanečnice
Průvodce města
Brazílie žije karnevalem. Veselí ale narušují protesty

Letošní karneval v Riu de Janeiru provází jedna komplikace za druhou.

Tatry. Co v nich dělat dřív?

Okouzlující horské chaty, fantastické vyhlídky, adrenalinové aktivity... v Tatrách je toho k poznání tolik, že i toto video může ukázat jen miniaturní zlomek toho nejzajímavějšího. Chce to se tam vypravit a zažít všechno na vlastní kůži.

Montserrat
Historické stavby
Nacisté hledali v Montserratu Svatý grál. Katalánský klášter oplývá legendami

Hrdina zahnal Napoleonovu armádu, socha činila zázraky, nacistický pohlavár Heinrich Himmler se v okolí snažil najít Svatý grál. Legend vyprávěných o Montserratu je spousta. Klášter na tak netradičním místě dráždil lidskou představivost odedávna.

zubačka na Pilatus
Hory a ledovce
Do magické krajiny nad Lucernem proniknete i nejstrmější zubačkou světa

Až dostanete chuť na Švýcarsko a všechny jeho krásy, nemusíte se vydávat jen do metropole. Nádherné okamžiky na vás čekají taky v Lucernu a jeho skvostném okolí. A rozhodně po něm nemusíte jen chodit pěšky.

Proláklina Danakil
Řeky a jezera
Vstup do pekla uprostřed pouště, to je proláklina Danakil

Všechno to začalo vcelku nevinně. Jednoho dne podmořské zemské desky v Rudém moři a v Adenském zálivu vrazily do Východoafrického zlomu a odrazem odskočily zpět. Vznikla tak Danakilská proláklina. Její hloubka činí 155 metrů pod úrovní hladiny moře.

Důchodci na tripu a další hity Jihomoravského kraje

Důchodci na tripu, veselá žena znásilňující bicykl, podivnými pohyby týrané děti... propagační video Jihomoravského kraje způsobilo svého času velký rozruch a dodnes baví internetové obecenstvo z celé republiky.