Přejít k hlavnímu obsahu

Psali jsme o těchto místech

Oblíbené články

Titicaca - Cestovinky.cz
Řeky a jezera
Titicaca: Jezero, na kterém žijí lidé s černou krví
Svítá, paprsky slunce se odrážejí od hladiny a vytvářejí na ní zlatavé kolo. A na břehu… počkat, kde je břeh? Kvůli velikosti jezera ho pomalu ani nevidíme. Titicaca je takové malé moře uprostřed Jižní Ameriky.
obrazek
Lesy a džungle
Amazonský deštný prales: Dá se v něm zajít na operu i ke dvoubarevné řece
Budova pro operní představení mezi palmami Amazonie, o kus dál dálnice, kterou spláchla velká voda, pumy, oceloti… v Amazonii se toho dá najít hodně. Vždyť jde o území veliké jako polovina Evropy. Co dalšího skrývá?
obrazek
Hory a ledovce
Konec světa začíná v ledovcovém parku Los Glaciares, kde duní padající ledovce
Na konci světa, v Patagonských Andách, se nachází jedno z nejkrásnějších míst na Zemi. Přivítá vás tu ohlušující řev a obrovité ledovcové bloky, které se řítí desítky metrů do ledové vody.
Pláž Maledivy - Cestovinky.cz
To nejlepší
Nejkrásnější pláže světa hledejte v Řecku i na opačné straně zeměkoule
Jeden z největších recenzních portálů nedávno zveřejnil výsledky ankety „Travelers Choice 2017“, v níž kromě hotelů, o kterých jsme se rozepsali v jednom z dřívějších článků, bodovaly také okouzlující
Roraima z dálky2 - Cestovinky.cz
Hory a ledovce
Přes stolovou horu Roraima vede cesta do pravěku
Období jejího vzniku se datuje asi dvě miliardy let zpátky. Je největší ze skupiny stolových hor typu „tepui“ na území Jižní Ameriky. Poprvé její existenci řádně zaznamenal cestovatel Walter Raleigh v roce 1596. Lidstvo ale uchvacuje dodnes.
cano cristales v cervene - Cestovinky.cz
Parky a rezervace
Kdo může za krvavé zbarvení řeky Caño Cristales
Caño Cristales není jen tak obyčejná řeka. Tato nezaměnitelná součást Národního parku Serrania de la Macarena totiž patří k těm nejkrásnějším a nejobdivuhodnějším na světě.
Nádherně zasněžený vulkán Cotopaxi v Ekvádoru - Cestovinky.cz
Hory a ledovce
Cotopaxi: Ekvádorská velesopka, na které zanechali stopu Češi
Pravidelně tvarovaný aktivní stratovulkán Cotopaxi je národním symbolem Ekvádoru. Mezi místními lidmi a turisty je populární mimo jiné díky tomu, že jeho nadmořskou výšku 5 897 metrů lze při dobrém počasí zdolat během 6 hodin!
obrazek
Řeky a jezera
10 nejúžasnějších vodopádů na světě
Nejvyšší, hřmící do dáli, pojmenovaný po smrti nepříjemného Indiána, přístupný jen pro turisty s fyzičkou, málem zničný... Vodopády v našem seznamu jsou každý jiný.
Latinskoamerický gaučo -  Cestovinky.cz - Cestovinky.cz
Průvodce státu
5 věcí, co se může český muž naučit od Gaučů z Uruguaye
Myslíte si, že životem v divoké prérii ošlehaní kovbojové už nejsou dávno v módě? V Uruguayi je tomu jinak. A víte, co vše si od místních novodobých kovbojů můžete odvést domů za nově nabité dovednosti? 
svatyně Las Lajas - Cestovinky.cz
Moderní stavby
Svatyně Las Lajas, poutní místo, které sahá 130 metrů nad kaňon
Na jihu Kolumbie, u hranic s Ekvádorem, se tyčí ohromná katedrála. Nebylo by na tom snad nic divného, kdyby nestála přímo nad kaňonem řeky Guáitara. S pevnou půdou ji z jedné strany spojuje 50 metrů vysoký most.