Umíte si představit ohromnou pláň tvořenou několikametrovou vrstvou soli? Se svými 10 582 km2 přesahuje rozloha největší solné pláně na světě i rozlohu Jihočeského kraje.
Caño Cristales není jen tak obyčejná řeka. Tato nezaměnitelná součást Národního parku Serrania de la Macarena totiž patří k těm nejkrásnějším a nejobdivuhodnějším na světě.
Víte, kdo je to keraunofobik? Je to člověk s fobií z bouřky. A právě někdo takový by se neměl ani vzdáleně přiblížit k venezuelské řece Catatumbo, ústící do jezera Maracaibo ve Venezuele.
Jsou vysoké asi jako čtyři na sobě postavené Petřínské rozhledny. Voda sem padá z výšky 226 metrů (s kaskádami 251 metrů), přesto tady během dne zahlédnete jen tolik lidí, kolik byste napočítali na prstech jedné ruky.
Na začátku 19. století přišla Cartagena o třetinu obyvatel v boji za nezávislost Kolumbie, v polovině téhož století další třetinu pozabíjela epidemie cholery, k tomu všemu výpady pirátů.
Období jejího vzniku se datuje asi dvě miliardy let zpátky. Je největší ze skupiny stolových hor typu „tepui“ na území Jižní Ameriky. Poprvé její existenci řádně zaznamenal cestovatel Walter Raleigh v roce 1596. Lidstvo ale uchvacuje dodnes.
Na začátku roku 1992 byla v chilské poušti Atacama odhalena jedenáctimetrová socha ve tvaru ruky. Říká se jí Mano del Desierto (v překladu „ruka z pouště“) a už více než dvě desítky let patří k nejzajímavějším místům celé země.
Kostarika - země, kde se v jednom dni můžete podívat do rudého oka vulkánu, zaskotačit si s delfíny, zasurfovat na obrovitých vlnách nebo si odpočinout na plážích lemovaných kokosovými palmami.