Přejít k hlavnímu obsahu

Psali jsme o těchto místech

Oblíbené články

Brazilky v karnevalových kostýmech - Cestovinky.cz
Průvodce města
Samba, třpytky, orgie a odhalená těla. Takový byl letošní karneval v Riu
Každý další karneval je ve srovnání s tím v Riu de Janeiru pouhopouhým masopustem. O zdejším karnevalu se totiž mluví jako o jedné z nejzajímavějších uměleckých akcí na světě.
Ježíšmarjá! - Cestovinky.cz
Moderní stavby
Hora, která zastínila zlaté pláže Ria
Hora Corcovado zdobí pobřeží brazilského Ria. Před čtyřmi roky byla v centru pozornosti světových médií, protože se v jejím okolí konaly letní olympijské hry. Pojďme si připomenout její krásu.
Vrcholky hor parku Torres del Paine - Cestovinky.cz
Parky a rezervace
Kde končí civilizace a začíná ledová divočina? V Torres del Paine
Torres del Paine jako by byl stvořený přímo pro fotografy. Tento unikátní kout Země mnozí označují za místo, kde začíná konec světa. Co tu ale určitě končí je civilizace. Tady jste mnohdy jen vy, nekonečné pláně a drsné počasí.
obrazek
Hory a ledovce
Největší solná pláň na světě má rozlohu Libanonu
Vypadá jako obrovské zrcadlo, ve kterém se odráží obloha. Salar de Uyuni je největší solná pláň na světě, která každoročně přitahuje jihoamerické plaměňáky i turisty z celého světa.
I na suvenýrech z Nazcy najdete záhadné obrazce. - Cestovinky.cz
Parky a rezervace
Nazca, záhadná pláň v Peru: Přistáli na ní mimozemšťané?
Peruánská Nazca patří k místům, které si cestovatelé daleko lépe než ze země vychutnají ze vzduchu. Mohou totiž vidět asi tři stovky obrazců dosahujících až dvousetmetrových délek takříkajíc "v plné parádě".
obrazek
Řeky a jezera
Podle legendy mají ostrované z jezera Titicaca černou krev a necítí chlad
Mít plovoucí podlahu není pro obyvatele ostrovů Uros žádný luxus navíc - je to totiž jejich životní styl. Ostrovy, na kterých žijí, si vlastnoručně vyrábí splétáním metr silné vrstvy rákosu. Z této vodní rostliny je na ostrovech téměř vše.
Ekvádorská sopka Chimborazo - Cestovinky.cz
Hory a ledovce
Celý život jsme žili v omylu! Nejvyšší horou světa není Everest, ale Chimborazo
To, že je Everest nejvyšší horou světa, nám vtloukali do hlav už na základní škole. S úctyhodnými 8 848 metry nad mořem je majestátním velikánem, na kterém se neodpouští sebemenší zaškobrtnutí.
Nasvícená socha anděla v solné katedrále ve Zipaquira v Kolumbii - Cestovinky.cz
Moderní stavby
Catedral del Sal v Zipaquirá: Sůl, Bůh a LED osvětlení v dolech
Římskokatolickou solnou katedrálu v kolumbijském Zipaquirá najdeme 200 metrů pod zemí. Patří k nejnavštěvovanějším turistickým atrakcím Kolumbie.
Vinicunca - Cestovinky.cz
Hory a ledovce
Duhová hora v Peru hraje barvami
Červená, žlutá, levandulová, zelená…až sedm barev vedle sebe najdete ve vrstvách hory Vinicunca v Peru. Říká se jí také Duhová hora a je nám naprosto jasné proč.
Cusco - Cestovinky.cz
Historické stavby
Peruánské Cusco: čokoláda, hory a pevnost, nad kterou zůstává rozum stát
Romantické vesničky na stráních podhůří And, pasoucí se lamy a ostře řezané vrcholy – takový ráj uvidíte na jihu Peru. A mezi tím vším i jednu perlu, která od roku 1983 patří mezi památky kulturního dědictví UNESCO Cusco.