Přejít k hlavnímu obsahu

Stravování

Co ochutnat v Japonsku a dalších zajímavých lokalitách na světě? Kde se vzaly regionální dobroty a v čem spočívá jejich kouzlo? Jak vůbec řešit stravování na dovolené? Odpovědi na vaše otázky stále připravujeme a aktualizujeme. Právě zde.

Psali jsme o těchto místech

Oblíbené články

Edam - Cestovinky.cz
Průvodce města, Praktický rádce
Kanály, baroko a sýry. Edam se proslavil eidamem
Napadlo vás někdy, jak asi vypadá místo, kde vzniká sýr, na kterém si tak rádi pochutnávají lidé napříč planetou? Tentokrát se spolu podíváme do malého městečka Edam. To má, kromě sýru, také bohatou historii a okouzlující atmosféru.
Restaurace Grotta Palazzese - Cestovinky.cz
Moderní stavby, Ubytování, Praktický rádce
Restaurace ve skále nabízí výhledy, za které by vraždil i bůh Neptun
Jíst v luxusní restauraci – to si mnoho z nás spojuje s nádechem romantiky a společností někoho blízkého. V jedné italské restauraci nedaleko Bari však romantika nabývá zcela nového rozměru.
Slovenské halušky
Praktický rádce
Slovensko na talíři: Halušky se neobejdou bez pořádného špeku a kvalitní brynzy
Kuchyně našich sousedů je stejně tak bohatá a rozmanitá jako ta naše. Pokud byste pátrali po národním pokrmu, asi vás napadnou halušky. S jejich historií je to ale komplikované.
currywurst
Praktický rádce
Německý currywurst, to není jen párek s kečupem
Němci mají spoustu jídel, o kterých by se dalo říct, že jsou národní. Bylo proto těžké vybrat si jedno, zato však neuděláte chybu, když ho ochutnáte! 
Čínská kuchyně
Praktický rádce
Kung-pao, knedlíčky ťiao-c nebo jarní závitky. Ochutnali jste už tahle čínská jídla?
S čínskými restauracemi se v Česku roztrhl pytel. Jen málokterá z nich ale vaří autentické čínské pokrmy. Jaké to jsou? Přinášíme vám malý přehled včetně receptů.
Točené pivo
To nejlepší, Praktický rádce
České pivní putování: tady se bude pivařům opravdu líbit
Konzumenti alkoholu se většinou dělí na dvě skupiny – vinaře a pivaře. Pokud patříte do druhé zmíněné skupiny, pak určitě nevynechejte návštěvu následujících míst. 
top restaurace praha
Praktický rádce
Vyhledáváte TOP restaurace? Praha a okolí má co nabídnout!
Když už se chystáte na kterékoli jídlo dne někam ven, hledáte něco, co bude stát opravdu za to? Nespokojíte se jen tak s něčím? Máme pro vás tip.
Tzatziki
Praktický rádce
Tzatziki: Pokrm, který nevědomky komolíme a Řekové na něj nedají dopustit
Dovolenou v Řecku si bez tohohle pokrmu snad ani nedokážeme představit. Tzatziky (vyslovujte dzadziki), ale není snadné připravit. Musíte mít kvalitní suroviny a vědět, jak na to.
Nejlepší pokrmy indické kuchyně
Praktický rádce
Kuře Vindaloo, Tikka Masala a další indická jídla, která musíte ochutnat
Indická kuchyně je nesmírně rozmanitá, chutná a výrazná. Zamilují si ji především nadšenci do ostrých a sladkých jídel. Tady je pár receptů, kterým naprosto propadnete.
Historie guláše
Praktický rádce
(Ne)chutná historie guláše je plná kanibalů a hnijících mrtvol
Každá rodina má svůj zaručený recept na ten nejlepší guláš. A málokterá se o něj chce dělit. Víte, ale jaká je jeho historie? Pokud máte silný žaludek, čtěte dál.