Přejít k hlavnímu obsahu

Stravování

Co ochutnat v Japonsku a dalších zajímavých lokalitách na světě? Kde se vzaly regionální dobroty a v čem spočívá jejich kouzlo? Jak vůbec řešit stravování na dovolené? Odpovědi na vaše otázky stále připravujeme a aktualizujeme. Právě zde.

Psali jsme o těchto místech

Oblíbené články

Edam - Cestovinky.cz
Průvodce města, Praktický rádce
Kanály, baroko a sýry. Edam se proslavil eidamem
Napadlo vás někdy, jak asi vypadá místo, kde vzniká sýr, na kterém si tak rádi pochutnávají lidé napříč planetou? Tentokrát se spolu podíváme do malého městečka Edam. To má, kromě sýru, také bohatou historii a okouzlující atmosféru.
Restaurace Grotta Palazzese - Cestovinky.cz
Moderní stavby, Ubytování, Praktický rádce
Restaurace ve skále nabízí výhledy, za které by vraždil i bůh Neptun
Jíst v luxusní restauraci – to si mnoho z nás spojuje s nádechem romantiky a společností někoho blízkého. V jedné italské restauraci nedaleko Bari však romantika nabývá zcela nového rozměru.
Vánočně prostřený stůl
To nejlepší, Praktický rádce
Na čem si pochutnává svět během Vánoc? Někde nesmí chybět smažená křidélka, jinde dřevěné poleno
Jiný kraj, jiný mrav – říká se. Zatímco u nás si nedovedeme představit štědrovečerní večeři bez ryby a bramborového salátu, ve světě bychom touhle kombinací příliš neoslovili.
Annovino úvodní
Praktický rádce
Když za zážitky, tak na Moravu! ANNOVINO: vinařství jako centrum gastronomie i populární turistický cíl
Myšlenka vytvořit v atraktivním prostředí Lednicko-valtického areálu vinařství evropského formátu vznikla v hlavách spoluzakladatelů rodinného Vinařství Lednice Annovino Romana Žďárského a Jindřicha Soboty před 30 lety.
Alkoholický nápoj Kumys
Praktický rádce
Nápoj z kvašeného kobylího mléka nezachutná každému. Kazaši na něj ale nedají dopustit
Okolo mléka panuje řada nejrůznějších předsudků a mýtů. Jedni si bez něj nedovedou představit nový den, jiní ho odmítají. Na to se ale v Kazachstánu nehraje.
Cachupa – národní pokrm kapverdské kuchyně
Praktický rádce
Cachupa – národní pokrm země, kde není pro stres místo
Dobře utajený ostrovní ráj a země, kam dostal stres zákaz vstupu. Takové jsou Kapverdské ostrovy! Vždy dobře naladění Kapverďané a zajímavá kuchyně dělají z ostrovů ráj na zemi. 
Horiatiki salata
Praktický rádce
Tradiční řecký salát si zamilujete! Osvěžující rychlovku navíc připravíte během několika minut
Řecká kuchyně je neuvěřitelně rozmanitá, chutná a zdravá. Její recepty zkoušíme hlavně během prázdninových měsíců. Třeba takový řecký salát je na léto doslova jako stvořený.
Slovenské halušky
Praktický rádce
Slovensko na talíři: Halušky se neobejdou bez pořádného špeku a kvalitní brynzy
Kuchyně našich sousedů je stejně tak bohatá a rozmanitá jako ta naše. Pokud byste pátrali po národním pokrmu, asi vás napadnou halušky. S jejich historií je to ale komplikované.
currywurst
Praktický rádce
Německý currywurst, to není jen párek s kečupem
Němci mají spoustu jídel, o kterých by se dalo říct, že jsou národní. Bylo proto těžké vybrat si jedno, zato však neuděláte chybu, když ho ochutnáte! 
Čínská kuchyně
Praktický rádce
Kung-pao, knedlíčky ťiao-c nebo jarní závitky. Ochutnali jste už tahle čínská jídla?
S čínskými restauracemi se v Česku roztrhl pytel. Jen málokterá z nich ale vaří autentické čínské pokrmy. Jaké to jsou? Přinášíme vám malý přehled včetně receptů.