Přejít k hlavnímu obsahu

Aktuality

Chcete vědět, co se kde ve světě cestovního ruchu šustne? Poradíme vám, jak si zařídit levné cestování, prozradíme něco o cestování na vlastní pěst nebo to, kde jsou nepokoje a kde naopak klid, jaký by jeden pohledal. Sledujeme pro vás, co potřebujete vědět, a dáváme informace na jedno místo. 

Psali jsme o těchto místech

Oblíbené články

Airbnb ubytování - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Airbnb dostává v Itálii pořádně „na frak“. Pronajímatelé se nevyhnou dani
Konkurenční boj v oblasti cestovního ruchu je tvrdý. Stejně jako taxikáři nemohou vystát Uber, hoteliéři a jiní poskytovatelé ubytování nemají v lásce pronajímatele z portálu Airbnb.
Web Cestovinky.cz, magazí plný článků a tipů pro cestování, překonal milion. - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Máme milion návštěvníků!
V srpnu Cestovinky.cz překonaly hranici jednoho milionu návštěvníků za kalendářní rok. Stalo se tak poprvé v historii, a to už téměř pět měsíců před koncem roku.
Big Ben - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Novinky roku 2017: Zákaz igelitek v Keni a Londýn bez symbolu
Konec léta nebo, chcete-li, začínající podzim je extrémně bohatý na zásadní události v oblasti cestovního ruchu. Třeba při cestě na východ Afriky si nyní musíte rozmyslet, v čem povezete svoje věci.
Řecko - Cestovinky.cz
Praktický rádce
V Řecku platí od roku 2018 nová pobytová taxa
Evropská asociace ECTAA vydala prohlášení o tom, že od 1. ledna 2018 se změní výše pobytové taxy v Řecku. K ceně za ubytování jednu noc tak bude nutné přičíst ještě částky, které uvádíme níže.
Nádhera, že? - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Cestování na vlastní pěst vs. dovolená s cestovní kanceláří: Co je výhodnější?
Vyrazit na dovolenou můžete po vlastní ose. Vybrat místo, koupit letenky a zarezervovat ubytování. Pokud se ale rozhodnete, že byste si rádi letos užili dovolenou bez stresu a zařizování, pak jistě vsadíte na zájezd od cestovní kanceláře.
lanovka ve Špindlerově Mlýně - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Průvodce ski areály
Ačkoliv nemáme žádné velehory, napočítáme u nás více než 400 ski areálů. České hory jsou fenoménem, který láká ohromný počet lyžařů a snowboardistů.
cestovní kancelář - Cestovinky.cz
Praktický rádce
EET pro cestovní kanceláře: Je povinná od března 2017, nebo 2018?
S EET je od jejího spuštění nemálo potíží, jak slýcháme a čteme. S problémem se teď začaly potýkat i některé cestovní kanceláře. Povinná registrace do EET je čeká od března 2018, ale výklad nařízení není tak úplně jednoznačný.
Do toho! - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Milujete sport? Vyrazte na něj do světa
Jste sportovním fanouškem? Pokud ano, už dávno ho nemusíte sledovat nutně jenom u televize. Jsou i další možnosti, kde ho můžete vidět. Ideální je vyrazit za ním osobně. Nikoliv ale jenom na tuzemskou ligu, jelikož zvolit lze i ty zahraniční.
cestujeme! - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Jak si naplánovat dovolenou na vlastní pěst?
Máte v plánu vyrazit na dovolenou, ale nechcete využívat služeb cestovní kanceláře? Pokud je tomu skutečně tak, není dnes problém vyrazit i na vlastní pěst. Je to stále jednodušší a dostupnější možnost.
Křivoklát - Cestovinky.cz
Karel IV.
Tipy na výlet: Kam mimo Prahu ve stopách Karla IV.
Za jeho vlády byly české země v Evropě ohromně slavné, respektované a prosperující. Karel IV. je právem považován za největšího z Čechů. Co po sobě zanechal v Praze, to víme ze školy.