Poznání

To, že se na obloze zjeví čas od času duha, už asi nikoho neohromí. Že je ale taková duha součástí bažiny, to už dokáže překvapit. Začátkem listopadu roku 2018 vyrazil Ross Brenten, fotograf z Virginie, společně se svou přítelkyní do parku First Landing State Park. Pořídil tam dechberoucí fotografie, na kterých zachytil bažinu hrající všemi barvami. Jde o podfuk? Nebo snad optický klam?

celý článek

Všechny nás nejspíš ve škole učili, že San Marino, enkláva obklopená Itálií, patří k těm nejmenším státům v Evropě i na světě. Pravděpodobně ani vám ale neřekli, jak nádherné je historické centrum stejnojmenného hlavního města. Podívejte se s námi a přesvědčte se. Kdo sem jednou vkročí, musí zas.

celý článek

To, co většina lidí nezvládne za celý život, měla za sebou Rae Weberová už ve věku jednoho roku. Dítě dvou Američanů vidělo (ač si to asi pamatovat nebude) tučňáky i jordánské skalní město Petra. A není sama. Cestovat kolem světa s batoletem je čím dál populárnější.

celý článek

Ostrov Salamis uzavírá ústí Eleusínské zátoky a najdete ho v severní části Sarónského zálivu Egejského moře, zhruba 20 km západně od Athén. Co je na tomhle místě tak zajímavého? V Eleusínské zátoce proběhla jedna z největších historických bitev. Místo se ale v průběhu let stalo lodním pohřebištěm.

celý článek

V  jihovýchodní Asii je to nejdelší most. Jeho příběh je ovšem mnohem zajímavější než jeho rozměry. Jeho stavbu totiž provázely značné problémy a ještě dnes dokáže být pěkně nebezpečný.

celý článek

Vzácní motýli z Asie a Jižní Ameriky mi sedali na hlavu, na ramena, na záda. Viděl jsem zrod nového života, opouštění kukly, první roztažení křídel nového jedince. Navštívit tuhle netradiční specializovanou mikrozoo přímo v centru Prahy vážně stálo za to.

celý článek

Tvůrci jednoho z nejoblíbenějších seriálů všech dob konečně zveřejnili datum premiéry poslední řady. První díl finálové série Hra o trůny vstoupí na obrazovky televize HBO v neděli 14. dubna, v Česku ho pak diváci mohou očekávat o den později. Čím vyplnit dlouhé čekání, které je pro mnohé z nás nekonečné? Pobytem v ledovém hotelu v Laponsku, který je stejnojmenným seriálem inspirován do posledního detailu.

celý článek

Egypt se může pochlubit novou raritou. Je jí největší křesťanský kostel na Blízkém východě. Na začátku roku ho otevřel egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí. Katedrála Zrození Krista stojí zhruba 45 kilometrů východně od Káhiry ve vznikající správní metropoli země a má pojmout více než 8 000 věřících.

celý článek

Berlín je jednou z evropských ikon, ať už mluvíme o historii, módě nebo kultuře. Německá preciznost se tu zračí jak na starší, tak na moderní architektuře, za nákupy, uměním ani sportem to nikdy není daleko. V Berlíně budete mít dostatek všeho, nač si jen vzpomenete.

celý článek

Město Charbin, které je součástí severovýchodní čínské provincie Chej-lung-ťiang, ovládly ledové sochy a monumentální stavby ze sněhu. Stalo se tak u příležitosti konání 35. festivalu ledových soch, který se zde pořádá už od roku 1963. Akce je v současné době největší svého druhu na světě, proto se není čemu divit, že do čínského Charbinu přiláká každoročně miliony turistů z celého světa. Na co se můžou letos těšit?

celý článek

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.